Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

7-Zip 19.00

Rate this post

7-Zip – Dosya ve Klasör Sıkıştırma Programı

 

7-Zip, bir çok popüler yada popüler olmayan sıkıştırma programları gibi ortak özelliklere sahip ücretsiz bir sıkıştırma programı.

 

Winzip ve Winrar gibi bilinen en popüler sıkıştırma programları ücretli olarak kullanılmakta iken, hemen hemen aynı özelliklere sahip ücretsiz sıkıştırma programları ile aynı işleri yapmak mümkün. İşte önerimiz; 7-Zip sıkıştırma programı. Bu programı dosya sıkıştırma işleri için ücretsiz olarak kullanabileceksiniz. Program aynı zamanda DOS için de uyumlu olup, windows komut istemcisi ile kullanılabilir. Yani programın arayüzü haricinde direkt olarak komut satırından çalıştırarak işlem yapabilirsiniz.

Bu programı diğer alternatif programlardan ayıran en önemli özelliği ise, 2007 de “En İyi Tasarı” dalında  SourceForge.Net tarafından düzenlenen Tecnical Design (Teknik Dizayn) yarışmasını kazanmış olmasıdır. 7z, XZ, BZIP2, GZIP, TAR, ZIP, WIM, AR, ARJ, CAB, CHM, CPIO, cramfs, DMG, EXT, FAT, GPT, HFS, iHeks, ISO, LZH, LZMA, MBR, MSI, NSIS, NTFS, QCOW2, RAR, RPM, SquashFS UDF UEFI, VDI, VHD, VMDK, WIM, XAR ve Z formatlarını destekler. Programı sitemizden indirip hiç bir ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

 7-zip

 

7-Zip 19.00 YAPILAN YORUMLAR