Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Adobe AIR 32.0.0.125

Please wait...

Adobe AIR  – Air Uzantılı Dosyaları Çalıştırma Programı

 

Adobe AIR, masaüstü ve mobil uygulamaları gibi air uzantılı çeşitli internet uygulamaları geliştirmek ve dağıtmak için kullanabileceğiniz bir programdır.

Aynı zamanda air uzantılı dosyaları bilgisayara kurmak veya çalıştırmak için bu uygulamaya ihtiyaç bulunuyor. Air uzantılı uygulamaların giderek yaygın olarak geliştirilmesi nedeni ile, bu uygulamanın bilgisayarınızda olması, bu tür dosyalar ile karşılaştığınızda onları çalıştırmanız için gereklidir.

Flash, Flex, HTML, JavaScript ve Ajax’ı desteklemesi ile beraber, sizlere bu alt yapı üzerine uygulama geliştirme imkanı da sağlar. Uygulama geliştiricilere büyük kolaylık sağlayan bu yazılım C++ gibi haricen dil bilmenizi gerektirmiyor.

Özellikler:

AIR için geliştirilen uygulamalar, size ek bir iş yükü getirmeden birden çok işletim sistemi arasında çalışır. Çalışma zamanı, AIR tarafından desteklenen tüm işletim sistemlerinde tutarlı ve tahmin edilebilir sunumlar ve etkileşimler sağlar.

Uygulamalar, varolan web teknolojileri ve tasarım modellerinden faydalanmanıza izin vererek daha hızlı oluşturulabilir. Geleneksel masaüstü geliştirme teknolojilerini veya yerel kodun karmaşıklığını öğrenmeden web tabanlı uygulamaları masaüstüne genişletebilirsiniz.

Uygulama geliştirme, C ve C++ gibi düşük düzeyli diller kullanmaktan daha kolaydır. Her işletim sistemi için farklı olan, karmaşık, düşük düzey API’leri öğrenmeniz gerekmez.

AIR için uygulama geliştirirken, zengin bir çerçeve ve API kümesi geliştirebilirsiniz:

Çalışma zamanı ve AIR çerçevesi tarafından sağlanan AIR’e özgü API’ler
SWF dosyalarında ve Flex çerçevesinde kullanılan ActionScript API’leri (bunun yanında diğer ActionScript tabanlı kütüphaneler ve çerçeveler)

HTML, CSS ve JavaScript

Çoğu Ajax çerçevesi

Yerel kodda programlanan platforma özgü işlevselliğe erişmenize izin veren ActionScript API’leri sağlayan Adobe AIR’ye yönelik yerel uzantılar. Yerel uzantılar ayrıca eski yerel koda ve daha yüksek performans sağlayan yerel koda erişim sağlayabilir.

Özet
İnceleme Zamanı
İnceleme Konusu
Adobe AIR
İnceleme Notu
51star1star1star1star1star
Adobe AIR 32.0.0.125 YAPILAN YORUMLAR