Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Alpemix 4.0

Please wait...

Alpemix  – Uzaktaki Bilgisayara Bağlantı Programı

 

Alpemix, iki bilgisayar arasında uzaktan bağlantı kurmak için kullanılan ücretsiz bir yazılımdır. Uzaktan yardım için kullanabilirsiniz.

Öncelikle, teknik destek sağlayan firmalar için uzaktan yardım sağlamak amacı ile kullanılabilecek ve bu anlamda büyük kolaylık sağlayan bir yazılımdır. Özellikle bilgisayar ile kullanılan ürünleri satan bir firma iseniz, sattığınız ürün genellikle kullanıcılara teknik destek gerektirir. Uzaktan telefon ile destek sağlamanın yetersiz kaldığı noktada, bu yazılım sayesinde karşı bilgisayara bağlanarak çözüm gerçekleştirirsiniz.

Bu türlü ürünleri alıp bilgisayarlarında kullananlar için de aynı programın bilgisayarda kurulu olması çok önemlidir. Aldığınız ürünü nasıl kullanacağınızı bilemediğinizde, bilgisayarınızın kontrolünü destek sunan yetkiliye emanet ederek çözüm sağlarsınız.

Programın çalışma mantığına baktığımızda, karşılıklı olarak programlar çalıştırılır. Daha sonra karşı tarafa vereceğiniz ID numarası ve şifreyi bildirdiğinizde, karşı taraf bu ID ve şifreler ile sizin bilgisayarınıza uzaktan bağlantı kurarak, sizin bilgisayarınızı kendi bilgisayarı gibi kullanarak yönetir.

Böylece sizin yapamadığınızı, sizin yerinize yapmış olur. Yine aynı şekilde, bilgisayar konusunda tecrübesi olmayan akraba yada arkadaşlarınıza yardımcı olmak için de aynı yazılımı kullanabilirsiniz. Bu sayede karşı bilgisayara bağlanarak, bilgisayardaki sorunları giderebilirsiniz.

Çözüm örneği: Mağazamıza yeni aldığımız kayan yazı tabelasının menü güncellemesinde, flash belleğe yükleyeceğimiz  yeni  yazı için kullandığımız programda takıldık. Bu noktada ürün satıcısının teknik destek ekibi, bu yazılım sayesinde bizim bilgisayarımıza bağlanarak sorunu çözdüğü gibi, sorunun tekrarlamaması için yaptığımız küçük hatayı bize gösterip, nasıl yapmamız gerektiğini de öğretti.

İş bittikten sora bağlantıyı kestiğiniz anda, karşı tarafın sizin bilgisayarınıza müdahele etme imkanı kalmaz. Bu yüzden program güvenlidir. Sadece siz izin verdiğinizde birileri sizin bilgisayarınızı yönetebilir. Alpemix  uzak bağlantı programı, ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz kurulum gerektirmeyen Türkçe bir programdır.

Özet
İnceleme Zamanı
İnceleme Konusu
Alpemix
İnceleme Notu
41star1star1star1stargray
Alpemix 4.0 YAPILAN YORUMLAR