Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

aMule for Linux 2.3.2

Rate this post

aMule for Linux, Linux işletim sistemli bilgisayarlarda kullanacağınız ücretsiz P2P dosya paylaşım programı.

aMule for Linux, aMule programının linux sürümüdür. Bugüne kadar Windows işletim sistemli bilgisayarlarda çok bilinen dosya paylaşım programları arasında yer alır. Oldukça uzun zamandan beri kullanılmakla beraber popüler sıralamada başlarda gelir. Bu tip programlar sayesinde bir veriyi tek tek arkadaşlarımıza göndermekten ziyade isterseniz tek seferde bir veriyi milyonlarca kişiye göndere biliyorsunuz.

Bu gibi programların kullanım sakıncaları da bulunuyor. Dikkat edilmesi gereken şey; paylaşılan dosyaların telif kurallarını ihlal etmemesidir. Kısacası, “bir şey olmaz” diyerek yapımcısının izni dışında bir dosyanın paylaşımına aracılık etmek demek, bir yazılımı veya bir şarkıyı telif ihlali yaparak dağıtmaya aracılık etmek demektir. Bu durum, bu şekilde bir ürünün dağıtımına aracılık yapana da  hukuki sorumluluk getirir.

Program, doğru niyet ve amaçlar için geliştirilerek, insanların dosya paylaşımına kolaylık sağlamak için geliştirilmiştir. Resim, dosya veya kişisel verilerinizi kolayca paylaşmanızı sağlar. Bu konuda hukuki bir problem olmaz. Yine dikkat edilmesi gereken şey; bu sistem üzerinden aldığınız dosyaların güvenliği hassasiyetidir. Son dönemlerde bu sayede casusu programlar ciddi şekilde dağılmaya başladı. Gelen bir dosyayı kullanmadan önce mutlaka bir güvenlik taramasından geçirmelisiniz.

aMule for Linux

 

 

aMule for Linux 2.3.2 YAPILAN YORUMLAR