Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Bilgisayardan Kuran Okuma Programı

Bilgisayardan Kuran Okuma Programı

Kuaranı Kerim
Please wait...

Bilgisayardan Kuran Okuma Programı

 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından dağıtılan Bilgisayardan Kur’an Okuma Programı Kuran’ı Kerim 3.0 ile Kuran okumak ve öğrenmek çok daha kolay olacak. Bizde sizin için programı inceledik ve deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak istedik.

Öncelikle programı açar açmaz son derece kullanıcı dostu ve temiz bir arayüze sahip olduğu konusunda oldukça memnun kaldık. İlk sure ‘Fatiha Suresi ‘ olarak karşımıza geliyor. Ayetlerin tek sayfaya sığmadığı sureler olduğunda, üst menuden ayetler arasında geçiş yapma imkanınız bulunuyor. Sağ üst menuden ayetleri seslendirecek hafızları seçerek, sesli olarak dinleme imkanınız bulunuyor.

İstediğiniz hafızı seçmek için çok sayıda hafız indirme seçeneği sunuyor. Yine sol üst tarafta bir kuran Sözlüğü bulunuyor. Burada takıldığınız arağça terimlerin Türkçe karşılıklarını görebilirsiniz. Sol üst tarafta bulunan Fihrist’i kullanarak kısaca seçeceğiniz bir kelime karşılığına denk gelen ayetlerin arasından aradığınız ayetleri kolayca bulmanızı sağlar.

Şimdiye kadar bilgisayardan kullanılan en mükemmel Kuran Okuma Programı olduğunu düşünüyoruz. Mutlaka bilgisayarınızda bulundurmanız gereken bu program ile tüm Kuran’ı Kerim surelerini ve ayetlerini okuyarak, Kuran bilginizi geliştirebilirsiniz. Bu konuda öncelikli tavsiyelerimizden biri şudur; ‘Sağdan Soldan Öğrenen Değil, Öğreten Biri Olmaya Çalışın’. Programı İndirmek İçin Tıklayın>>>

Bilgisayardan Kuran Okuma Programı

 

 

 

Bilgisayardan Kuran Okuma Programı YAPILAN YORUMLAR