Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Dünyada İlk Defa İşten Kovulan Bir Robot

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Bilim
  • Dünyada İlk Defa İşten Kovulan Bir Robot

Dünyada İlk Defa İşten Kovulan Bir Robot var artık. İskoç süpermarket zinciri Margiotta test edilen robot yeteri kadar başarılı bulnmayınca, bir hafta sonra işten kovuldu.

Göz yaşları ile arkadaşlarından ayrılan robot, duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. 🙂 Şaka yaptık tabi ağlama vedalaşma falan yok. İnsan ve robot kıyaslaması açısından test edilen robot, arka plan gürültüler yüzünden söylenenleri anlamada yetersiz kalarak müşterilere verdiği hizmette randımanlı olamadı. Örneğin; nereden bira alacağını soran bir müşteriye sadece ‘Alkol Reyonu’ şeklinde verdiği cevap, müşteriler tarafından hizmette eksikli olarak yorumlandı. Ayrıca diğer reyonlarda da başarılı olamayan robot, eyonlara müşteri çeken insan çalışanlara göre çok daha az müşteri çekerek yeterli bulunmadı ve bir haftalık deneme sonunda işine son verildi.

Dünyada İlk Defa İşten Kovulan Bir Robot

 

 

Dünyada İlk Defa İşten Kovulan Bir Robot YAPILAN YORUMLAR