Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Elektrikli ve Şöförsüz Kamyonlar Yollarda

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Bilim
  • Elektrikli ve Şöförsüz Kamyonlar Yollarda

Elektrikli ve Şöförsüz Kamyonlar Yollarda…Evet yanlış duymadınız. Aslında teknolojide ki hızlı ilerleyişi herkes takip ediyor. Bu yüzden çok şaşırtıcı olduğunu da zannetmiyoruz.

Özellikle son yıllarda elektrikli araçlar ile ilgili çalışmalarda hızlı bir ilerleyiş görülüyor. Bununla beraber aynı şekilde sürücüsüz araçlarla ilgili çalışmalarda hızla devam ederken, ortaya hem elektrikli hem sürücüsüz araçlarda çıkmaya başladı.

Sürücüsüz otomobil denemelerinden sonra geliştirilen elektrikli ve sürücüsüz kamyonoldukça ilgi çekici. İnsanların 10-15 sene önce hayal bile edemediği ve sadece bilim kurgu filmlerinden görebilecekleri türden olan bu kamyonun sürücü mahali bulunmuyor. Uzaktan kontrol edilebilen bu araç, sürücüsü olmadan yük taşıyabilecek ve bu şekilde 200 km mesafe yol alabilecek.

Şarj istasyonunda hiç bir müdaheleye gerek olmadan kendi şarjını kendisi yapabilecek. İlk denemeleri İsveç’deki Gothenburg and Helsingborg şehirleri arasında yapılacağı duyurulan bu kamyonların deneme sonuçlarını merakla bekleyeceğiz.

Elektrikli ve Şöförsüz Kamyonlar Yollarda

 

 

Elektrikli ve Şöförsüz Kamyonlar Yollarda BENZER İÇERİKLER
Elektrikli ve Şöförsüz Kamyonlar Yollarda YAPILAN YORUMLAR