Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

FortiClient Standard 6.0

Rate this post

FortiClient Standard  – Bilgisayar Güvenlik Programı

 

FortiClient Standard, Otomatikleştirilmiş yeni nesil tehdit korumasının yanı sıra tüm güvenlik ilkesi boyunca yazılım ve donanım envanterinizin görünürlüğünü ve kontrolünü sağlayan entegre  bir koruma programı.

Program, En son tehdit verilerinin ve zekanın cihazlarınızı korumasını sağlamak için ücretsiz ve düzenli güncellemelerle birlikte gelir. Fortinet Güvenlik Fabrikası’nın önemli bir parçası olan FortiClient, gelişmiş tehditleri erken tespit etmek ve önlemek için bitiş noktalarını belirler.  Zararlı yazılım, botnet algılama ve güvenlik açıklarını içeren güvenlik olayları gerçek zamanlı olarak bildirilir.

Ağa ilişkin  gerçek zamanlı görünürlük taraması yaparak, ele geçirilen ve bitmiş noktaların  uzaktan karantinaya almalarını sağlar. Uç nokta koruması yalnızca antimalware korumanın ötesinde, uç nokta uyumluluğu ve güvenlik açığı algılama özellikleri sağlar. Tüm saldırı ve güvenlik açıklarını engeller. FortiClient Güvenlik Açığı Yönetimi çözümü, saldırı yüzeyi boyunca OS ve üçüncü parti Uygulamalarının güvenlik açıklarını gerçek zamanlı olarak tespit etmenize yardımcı olur.

İnternetten indirilen tüm dosyaları otomatik olarak gerçek zamanlı olarak analiz etmek için davranış temelli analiz kullanan FortiSandbox’a bağlanmaya yardımcı olur. Dünya genelinde milyonlarca FortiClient ve FortiSandbox kullanıcısı, bilinen ve bilinmeyen malware hakkında bulut tabanlı paylaşım sistemi sayesinde FortiGuard ile bilgi paylaşıyor.

FortiClient anti-exploit teknolojisi, henüz keşfedilmemiş veya düzeltilmemiş uygulama zayıflıklarını hedef alan saldırılar dahil olmak üzere, gelişmiş tehditlere karşı korur. Gelişmiş teknolojisi ile, dönüş odaklı programlama (ROP), öbek spreyleme ve diğerlerini de içeren çeşitli bellek tekniklerini algılamak ve engellemek için ana bilgisayar belleğini izleyerek ek bir koruma katmanı sağlar.

FortiClient Standard

 

 

 

 

 

FortiClient Standard 6.0 YAPILAN YORUMLAR