Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

GM 2019 Yılında Direksiyonsuz ve Pedalsız Otomobil Çıkarıyor

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 rating, 1 votes)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Otomobil
  • GM 2019 Yılında Direksiyonsuz ve Pedalsız Otomobil Çıkarıyor

GM 2019 Yılında Direksiyonsuz ve Pedalsız Otomobil Çıkarıyor.  General Motors’un özerk araç birimi olan Cruise, 2019 yılına kadar direksiyon simidi ve pedalsız kendinden sürmeli bir otomobil üretmeyi planladığını söyledi.

GM, dördüncü nesil modeli ile ilgili olarak tasarıma onay vermek için düzenleyici kuruluşlara bir güvenlik raporu ve bir uygulama gönderdi. Çünkü geliştirilen bu araç ile ilgili trafik hukuku alt yapısı öncelikli bir gereklilik oluşturuyor. Tabi otomobilin satışı için de…

2019 yılının  uzak olmamasına rağmen, sadece yedi devlet şu an sürücüsüz arabalara izin veriyor.  Ayrıca Federal düzenlemelere ilişkin gerekli istisnalar için başvuruda bulundu. Cruise’un rakipleri var. En önemlisi Alphabet’ın kendi kendine çalışan otomobil ünitesi Waymo.  2009 yılından bu yana kendi kendine sürüş otomobilleri üzerinde çalışıyor ve Arizona’da geçen yıl devreye aldığı  test programı da dahil olmak üzere, birkaç yerde araçlarını test ediyor.

İlginç bir iç tasarıma sahip araçta direksiyon simidi ve pedal olmayacak. Tüm güvenlik paketlerine sahip bu aracın dış tasarımı ise günümüz otomobillerinden çok farklı değil.  Bununla birlikte, Cruise’un gelecekteki planlarının ne olduğu, yeni otomobilin 2019’da kullanılabilir hale getirilmesi planının tam olarak netliği belli değil.

 

GM 2019 Yılında Direksiyonsuz ve Pedalsız Otomobil Çıkarıyor

 

 

GM 2019 Yılında Direksiyonsuz ve Pedalsız Otomobil Çıkarıyor BENZER İÇERİKLER
GM 2019 Yılında Direksiyonsuz ve Pedalsız Otomobil Çıkarıyor YAPILAN YORUMLAR