Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Kur'an-ı Kerim ikon

Kur’an-ı Kerim 3.0

Please wait...

Kur’an-ı Kerim – Ücretsiz Kur’an-ı Kerim Uygulaması

 

Kur’an-ı Kerim, Diyanet İşleri tarafından hazırlanarak ücretsiz sunulan çevrimdışı bir masaüstü Kur’an-ı Kerim meal uygulaması.

Şimdiye kadar incelediklerimin içinden en iyisi diyebileceğim bu uygulama sayesinde, tüm ayetleri hem arapca hemde Türkçe çeviri olarak okuyabilirsiniz. Ayrıca sesli okuma modülü sayesinde, orjinal seslendirmesini dinleyebilirsiniz. Yeni öğrenenler için sesli okuma modülü sayesinde, Kur’an öğrenmek; daha bir kolay olacaktır.

Müslüman olduğumuz dünyamızda, İslamiyet’i en iyi şekilde anlayabilmenin yolu, mukaddes kitabımızdan geçer. Esas yol göstericimiz odur. Kutsal kitabımızı okumadan İslamiyet’i öğrenmeye çalışmak, sadece birilerinden duymakla öğreneceğiniz kadarına tamah etmektir. Oysa bu durum, yanlış bilgilendirme ve buna bağlı hatalar yapmaya sebep olabilmektedir. Alla’ın “oku” diye başladığı kutsal kitabımız, meal olarak okunduğunda bile, içinden çıkılması zor ve anlaşılmaz bir şey değildir.

Mutlaka bilgisayarlarınızda olması gereken bir uygulamadır. Kurulumu ve kullanımı son derece basittir. Kendi bilgisayarımızda kurup kullandığımız ve son derece yararlı bir uygulama. Bu sayede tüm ayetleri ve mealleri kolayca öğrenebiliyorum.

 Kur'an-ı Kerim

PROGRAM KULLANIM VİDEOSU

 

 

 

Özet
İnceleme Zamanı
İnceleme Konusu
Kur'an-ı Kerim
İnceleme Notu
51star1star1star1star1star
Kur’an-ı Kerim 3.0 YAPILAN YORUMLAR
  • Avatar
    ali
    3 sene önce

    bunu hakketten indirin