Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

NASA Rekor Soğuklar İçin Uyardı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 rating, 1 votes)
Loading...

NASA Rekor Soğuklar İçin Uyardı.

İklim değişikliği ve Küresel Isınma gibi konular üzerinde çalışan NASA yaklaşan rekor soğuklar konusunda dünyayı uyardı.

NASA‘nın son hazırladığı rapora göre, daha önce 18.yüzyılda görülen ‘Mini Buzul Çağı’ benzeri bir durumla karşı karşıya olduğumuz konusunda uyardı.

ABD Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından yapılan açıklamada, geçtiğimiz yazı rekor sıcaklıklarla bitiren dünyayı şimdi aynı şekilde rekor soğuklar bekliyor. Bilim insanlarının Güneş katmanında gözlemledikleri lekeler ve Termosfer’de ki incelemelere dayanılarak elde edilen sonuçlara göre, daha önce 18.yüzyılda yaşanan ‘Mini Buzul Çağı’ ile aynı soğuklara maruz kalacağımız yönünde. Aynı zamanda Güneşin uyku evresi olarak adlandırılan bu lekelerin, iklim koşullarında ki değişimler konusunda oldukça belirleyici olduğu ifade ediliyor. Araştırma Bilimcisi Martin Mlynczak, bu konuda yaptıkları araştırma sonucunda Güneş’in eskisi kadar verimli olmadığını ve bu etkilerinin gitgide hissedilmeye başlanacağını da belirtti. NASA, Geçtiğimiz yıl  tehlikenin boyutunu göstermek adına 1880’den günümüze kadar olan değişiklikler ile ilgili çeşitli parametreleri yayınlamıştı.

NASA Rekor Soğuklar İçin Uyardı

 

 

NASA Rekor Soğuklar İçin Uyardı. BENZER İÇERİKLER
NASA Rekor Soğuklar İçin Uyardı. YAPILAN YORUMLAR