Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

PatchCleaner 1.4.2.0

Disk Alanı Boşaltma ve Temizleme Programı

 

PatchCleaner Windows İşletim Sisteminde kullanılan yazılımların güncelleme artıklarını temizlemek için kullanılan ücretsiz bir programdır.

 

Bilgisayarların çalışma performansını olumsuz olarak etkileyen o kadar çok neden var ki; bunlardan biride güncellemelerden biriken gereksiz dosyalardır. Windows işletim sisteminde kullanılan uygulama ve programlar, güncelleme ve depolama için  c: \ Windows \ Installer” yükleyici (.msi) dosyaları ve yama (.msp) dosyalarını  kullanır.

Genellikle bu dosyalar  .msi / msp dosyaları kullanacak yazılımların güncellemesi  veya kaldırılması sırasında önemlidir. Zamanla bu yükleyici dosyaların güncelliği bitmiş ve işe yaramaz hale gelmiş olması yüzünden disk alanı gereksiz işgal edilmiş olur.

PatchCleaner kurulan bilgisayarlarda, Malware olduğu yönünde geri bildirimler olmuştur. Yazılım firması bu programın Malware olmadığı konusunda güvence vermekle beraber, hiç bir kötü amaçlı yazılım SSL sertifikası satın alma gerektirmediğini ifade etmişlerdir. Kullanmak isteyen bilgisayar kullanıcılarının bu program sayesinde 5 ile 10 Gb arasında disk alanı kazanımından itifade edecekleri beyan edilmektedir.

PatchCleaner

 

 

 

Please wait...
PatchCleaner 1.4.2.0 YAPILAN YORUMLAR