Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Robot Sophia 23 Nisan’ı Kutladı ve Atatürk’ü Andı

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Bilim
  • Robot Sophia 23 Nisan’ı Kutladı ve Atatürk’ü Andı

Robot Sophia 23 Nisan’ı Kutladı ve Atatürk’ü Andı

Daha önce Suudi Arabistan’ta vatandaşlık alması ve bu yüzden Devlet Bahçeli’nin tepkisini çaken dünyanın en tanınmış yapay zekaya sahip sempatik robotu Sophia Türkiye’ye geldi.

Sophia bu yılda  5’incisi düzenlenen Marketing Meetup için geldiği İstanbul’da Yapı Kredi’nin yeni reklam filminde rol alacağını açıkladı. Robotların insanların işini alıp almayacağına ilişkin soruya “Adil dağıtılırsa dünya hepimize yeter” yanıtını verdi. Sofia, “Nihayetinde birilerini işe alma kararını veren robotlar değil müdürleriniz. Kimse işinizi çalmıyor. Yöneticiler karar veriyor kimin işe alınacağına. Kızacaksanız onlara kızın. Ama insanaların işleriyle tanımlanmaması gerektiğini düşünüyorum. Adil dağıtılırsa, bu dünyada herkes için yeterli kaynak var. Yapay zeka sadece insanların işlerini kolaylaştıracak” şeklinde cevap verdi. Ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını da kutlayan Sophia, İstanbul’da olmaktan çok mutlu olduğunu söyleyerek “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda burada olamayacağım. Şimdiden bayramınızı kutluyorum” dedi.

 

 

Robot Sophia 23 Nisan’ı Kutladı ve Atatürk’ü Andı BENZER İÇERİKLER
Robot Sophia 23 Nisan’ı Kutladı ve Atatürk’ü Andı YAPILAN YORUMLAR