Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

TweakNow DiskAnalyzer 1.3.0

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

TweakNow DiskAnalyzer – Disk Analiz Programı

 

TweakNow DiskAnalyzer, sabit disk kapasitesini analiz etmek için kullanacağınız ücretsiz ve kullanışlı bir programdır.

 

Bilgisayarınız sabit disk kapasitesi bir veya iki terabyte ile gelebilir. İlk başta çok yer gibi görünüyor ama gelecekte daha büyük sabit disk kapasitesi geliştirilecek olması kaçınılmazdır. Üretici firmalar bugünkü kapasitenin sizin için yeterli olmadığını kesinlikle fark edecektir.  Bilgisayarlar bugün sadece bir çalışma cihazı olmaktan çok daha fazla işler için kullanılmaktadır.

İnsanlar bunun haricinde sosyal aktivite ve eğlence için de bilgisayar kullanıyorlar. Bir veya iki yıl içinde, sabit diskin  fotoğraflar, videolar, müzik, uygulamalar ve oyunlar koleksiyonları sebebi ile dolup kullanılmayacak hale gelmesi çok şaşırtıcı olmayacaktır. Belirli aralıklarla sabit disk sürücüsünün ne kadar dolu olduğunu öğrenmek ve hızlı bir şekilde bunu temizlemek yada boşaltma gerekmektedir. En kolay ve hızlı yolu sadece harici bir sürücüye yerini bildiğiniz dosyaları taşımak olabilir. Eğer ki bu büyük dosyalarının saklandığı klasörleri biliyorsanız Tabii.

Çoğu insanlar bazı rastgele klasörlerde ki dosyaları saklamak eğilimindedir ve bu dosyaların yerini bulmak yorucu olmakla beraber zaman alıcı olacaktır.  Bu konuda disk kullanımını analizörü uygulaması çok yararlı olabilir. Bu program çeşitli kategorideki  dosya ve klasörleri analiz ederek nerede nasıl kullanıldığını çabucak bulmanızı sağlar.

TweakNow DiskAnalyzer

 

TweakNow DiskAnalyzer 1.3.0 YAPILAN YORUMLAR