Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Winamp 5.666

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

Winamp  – Ücretsiz Müzik Dinleme Programı

Winamp, bilgisayarların kişisel olarak kullanılmaya başlandığından 20 Aralık 2013 yılına kadar yayımlanan en popüler medya oynatma programıdır.

O, tüm zamanların en iyi ve en popüler medya oynatma aracı olarak, bir şekilde insanların bu ihtiyacını ücretsiz olarak sağladı. Daha sonraki dönemlerde, bu alanda çok sayıda programlar üretilmeye başlandı. Artarak çoğalan bu programların arasındaki rekabetten Winamp galip çıkmalı iken, ne yazık ki yarıştan çekilen taraf o oldu. Üstelik rekabette marka bilinirliği olarak bir adım daha önde olmasına rağmen. Çünkü bu konuda programın ismi bile bir referans olmuştu.

Sitemizde ki versiyon en son full versiyonu olup, bu versiyonden sonra üretimi durdurulmuştur. Sitesi tam anlamıyla kapanmasa da, kullanıcı desteği vermiyor. Fakat daha sonra yeniden faaliyete geçeceğini bildiren bir mesaj koymayı da ihmal etmemişler. Bu da, daha sonra çok daha diğer türlü hamle yaparak tekrar geleceğini işaret ediyor. Ayrıca sitesi programı hala yayınlıyor. Aslında indirme urli bulunmuyor ama uygulama eski arşivler bölümünde olduğu için, son verdikleri indirme urlleri hala çalışıyor.

Program ses ve video formatlarının tamamını full desteklemese de, bir çok popüler ses ve videosunu destekliyor. Tema desteği ile beraber çok sayıda eklentiyi içerisinde barındırır. Özellikle müzikli işletmeler için şarkıları peş peşe çalan bir özelliğe sahiptir. Çalma listesi oluşturduktan sonra şarkıları sürekli ve peş peşe çalacaktır. Kendine entegre olan dahili ekolayzer sayesinde müziğin tonlarını kişiselleştirebilirsiniz. Yazılımın görsel öğeleri ile şarkı dinlerken masa üstünü harika görsel şölenlere çevirebilirsiniz. Bu, yazılımın en beğenilen özelliklerinden biridir.

Yazılımın son sürümünü Türkçe, ücretsiz ve full olarak inidirip kullanabilirsiniz. Mutlaka arşivlerinizden eksik etmeyin yada kaybetmeyin. Daha sonra tekrar üretilmeyebilir. Yıllardır güncellenmemesine rağmen, hala yeni nesil medya oynatma programları ile yarışacak kalitede ve hala unutamadığımız bir programdır. Biz hala medya oynatıcı olarak bu yazılımı kullanmaya devam ediyoruz.

 Winamp

PROGRAM VİDEOSU

 

 

 

Winamp 5.666 YAPILAN YORUMLAR
  • ezogelin
    1 sene önce

    Unutulmaz müzik çala. Neydi bir zamanlar. Hala mükemmel.

  • Yorgun
    2 sene önce

    Yıllardır en harika medya oynatıcı olmakla beraber, benim hala en favorimdir. Bir ara kaybetmiştim sitenizden tekrar indirdiğim için memnun oldum. Herkese tavsiye ederim.