Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Xinorbis 8.1.7

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Xinorbis  – Dosya ve Klasör Yönetim Programı

 

Xinorbis, sabit disk üzerindeki dosya ve klasörleri görüntülemek ve analiz etmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir yazılımdır.

 

Xinorbis, sabit disk, klasör veya  ağ sürücüsünün içeriğini, yapısını, dosya dağılımını ve dosya kompozisyonu görüp incelemenizi sağlar. Daha sonra sonuçlar için tam rapor oluşturma özelliğine sahiptir. Ayrıca HexEditor ilgili tüm açılır menüler eklenmiştir. Hex editörü içinde herhangi bir dosyayı görüntülemek için çeşitli seçenekler bulunuyor.

Daha anlaşılır bir ifade ile, sabit disk üzerinde, işletim sistemi, ofis dosyaları, ses dosyaları, video dosyaları, program dosyaları, resim dosyaları olarak tüm dosya ve klasörlerin ne kadar alan kullandığını grafikler ile göstermektedir. Bununla beraber, bilgisayarınızda gereksiz olarak kullanım alanı işgale eden, klon dosyaları (dublicate files) bularak, dosyaya doğrudan ulaşmanızı sağlar.

Dosyaların ayrı ayrı kategorilerine ve özelliklerine göre analizini yapmanız için, View kısmında Folder Detail seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu yazılım, dosya, klasör ve tüm alt uzatılarını detaylı olarak inceleyebileceğiniz mükemmel bir araçtır.

Sonuç olarak bu program SQLite3 veya ODBC da Klasör Geçmişi veri arşivi için sorunsuz entegrasyon destekler. Herhangi bir zaman veya tarihte bir sabit disk veya klasörün içeriğinin karşılaştırmasını yapabilirsiniz. Programın  hari bir kaç eklenti sayesinde  taşınabilir bir uygulama olarak daha verimli çalışması sağlanmıştır.

Bilgisayarların gereksiz dosya yığınları yüzünden çok daha düşük performans ile çalışmalarını görmek ve bu dosyaları silerek bu sorundan kurtulmak için de bu program iyi bir seçenektir. Böylece görüntülediğiniz dosyalardan hangilerini silmeniz gerektiğini daha iyi bileceksiniz.

 xinorbis

 

 

Xinorbis 8.1.7 YAPILAN YORUMLAR