Gençler Cinsel Sağlıklarını Yitirmek İstemiyorlarsa Aşı Olmak Zorundalar

Gençler Cinsel Sağlıklarını Yitirmek İstemiyorlarsa Aşı Olmak Zorundalar.

 

Türk Androloji Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. Ateş Kadıoğlu, JAMA’nın COVID-19 aşıları ile sperm kalitesi arasındaki ilişkiyi incelediği araştırmanın sonuçlarını değerlendirdi. Araştırmanın gösterdiği sonuçlar üzerine sperm kalitesini etkileyen esas şeyin aşı değil COVID-19’un kendisi olduğunu söyleyen Prof. Kadıoğlu, gençlere de aşı olmaları çağrısında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, Türkiye’de de kullanılan Pfizer BioNTech üretimi COVID-19 aşısı ile Moderna’nın COVID-19 aşısının sperm kalitesini etkilemediğine dair bir araştırmanın sonuçlarından bahsetmiştik. Böyle bir şeyin gündeme gelmesinin nedeni sosyal medyaya yayılan teorilerden biriydi ve uzmanlar da yaptığı araştırmayla COVID-19 aşılarının sperm kalitesiyle yani insan üremesiyle bir ilişkisinin olmadığını kanıtlamışlardı. Bu araştırma, Türk Androloji Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. Ateş Kadıoğlu tarafından değerlendirildi.

Prof. Dr. Ateş Kadıoğlu tarafından yapılan açıklamalarda, çalışmanın aşı ile üreme sistemi arasında bir bağlantı olmadığının ispatlandığı dile getirildi. Hatta yapılan araştırmaya göre aşının sperm hareketliliğini artırdığını ifade eden bilim insanı, esas meselenin COVID-19’a yakalanmanın üreme sistemine olan etkisi olduğunu belirtti.

Coronavirüsün hem akciğer hem de erkek üreme sisteminde yoğun olarak bulunan ACE2 isimli reseptörleri çok sevdiğini söyleyen Ateş Kadıoğlu, COVID-19’a yakalanan erkeklerin ürettiği sperm sayısının yarı yarıya düştüğünü ifade ediyor. Ayrıca bu hastalığın hormonları da etkilediğini belirten bilim insanı, COVID-19’un belirtilerinden olan yüksek ateşin de testisleri etkilediğini ve sperm kalitesinde bozulmaya yol açtığının altını çiziyor.

COVID-19 hastalığının her yaştan insanı etkilediğini söyleyen Prof. Dr. Ateş Kadıoğlu, bu durumun en çok gençleri etkileyeceğini söylüyor. ACE 2 reseptörlerinin gençlerde çok daha fazla olduğundan bahseden bilim insanı, hastalığın ağır atlatılması durumunda bu etkilerin çoğalacağını, haliyle üreme sisteminin daha çok etkileneceğini belirtiyor. Ateş Kadıoğlu’na göre özellikle de gençler, cinsel sağlıklarını yitirmemek istiyorlarsa aşı yaptırmalılar.

Prof. Dr. Ateş Kadıoğlu, JAMA isimli kurum tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına güvenmeyen kişiler için de başka bir araştırmadan bahsetti. Bu bağlamda, İsrail‘de de benzer bir çalışmanın başlatıldığını ifade eden bilim insanı, araştırmanın ön sonuçlarına göre mRNA aşılarının sperm sayısını artırdığını belirtiyor. Araştırmanın henüz bir dergide yayımlanmadığını söyleyen Kadıoğlu, bu gibi araştırmaların ortak sonuç vermesinin önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Ancak Prof. Dr. Ateş Kadıoğlu’na göre birkaç araştırma, bu konuyla ilgili önemli olsa da yeterli değil. Araştırmaların hem kapsamının genişletilmesinin hem de uzun süreli olmasının gerektiğini vurgulayan bilim insanı, bu konunun önümüzdeki yıllarda çok daha iyi bir şekilde anlaşılacağını belirtiyor.

 

 

 

 

Kaynak: webtekno

OneLoupe 5.01

OneLoupe – Ekran Büyüteci

 

OneLoupe , size pratik bir masaüstü büyütme aracı olarak tasarlanmış basit ama kullanışlı bir uygulamadır.

Uygulama yalnızca sistem tepsisinde çalıştığından, sağ tıklama bağlam menüsünden tüm özelliklerine ve seçeneklerine erişmenizi sağlayan standart bir arabirim mevcut değildir. Buradan davranışını ayarlayabilir ve ayarları yapılandırabilirsiniz.

Gerçek büyüteç, kullanıcı tanımlı bir kısayol tuşu kullanılarak içerik menüsünden veya sistem tepsisi simgesine çift tıklanarak erişilebilir. Ekrandaki her şeyi büyütülmüş olarak görüntüleyen ve ince ayrıntıları analiz etmenize olanak tanıyan bir kutu açar. Yön tuşlarını kullanarak boyutlarını ayarlayabilirsiniz, ancak tam ekran modu da mevcuttur.

OneLoupe, çift veya çoklu monitör desteğine ve ayarlanabilir yakınlaştırma aralığına sahiptir. Yakınlaştırma seviyesi klavye (1-9 veya +/- tuşlarının yardımıyla) veya fare tekerleği kullanılarak değiştirilebilir. Ayrıca, masaüstünden piksel renklerini alabilir ve değeri panoya kopyalayabilir.

Bir başka ilginç işlev, büyütülmüş bölgeyi panoya bir bitmap görüntüsü olarak yerleştirme olasılığıdır, böylece herhangi bir resim görüntüleme uygulamasına yapıştırabilir ve bilgisayara kaydedebilirsiniz.

Kullanılabilir üç görüntüleme modu vardır: normal mod, büyüteçle herhangi bir masaüstü alanına hareket etmenizi sağlarken, gerçek zamanlı ve çalışma modları en son seçilen bölgeyi görüntüler.

Uygulamanın avantajlarından biri, kurulum veya yüksek sistem kaynakları gerektirmemesidir. Büyüteci devre dışı bırakmak için Win+ESC tuş kombinasyonunu kullanmanız veya içerik menüsüne tekrar erişmeniz gerekir.

Ayarlanabilir yakınlaştırma seçenekleri ile bireylerin özel ihtiyaçlarına kolayca uyum sağlayabilen bu program, görme engelliler için de uygun hale geliyor.

 

 

Driver Talent 8.0.2.10

Driver Talent – Sürücü Güncelleme Yazılımı

 

Driver Talent, sezgisel bir arayüze sahip yedekleme, geri yükleme, kaldırma ve yeniden yükleme desteğiyle sürücü güncelleme programı olarak yardımcı olur.

Program, bilgisayarı optimum seviyede tutmak için tüm sürücüleri otomatik olarak tanımlayan, çevrim içi olarak en son güncellemeleri bulan ve bunları en son sürümlerini güncellemeyi amaçlayan bir uygulamadır.

Kurulum ve arayüz

Kurulum işlemi hızlıdır. Bununla beraber, bilgisayarı her açtığınızda çalışmak üzere Windows başlatma menüsüne entegre olur. Bu seçenek, ayarlar panelinden devre dışı bırakılabilir. Bu program hoş ve sezgisel bir arayüzle oluşturulmuştur.

Sürücüleri tarayın, indirin ve yükleyin

Başlangıçta Windows sürümünüzü otomatik olarak algılar. Ayrıca güncel olmayanları görüntülemek için tüm yüklü sürücüleri taramak için izin ister. Duruma göre filtrelenebilirler (kararlı veya en son). En son sürücülerin tarihi, sürümü ve boyutu gösterilir ve çevrimiçi olarak birden fazla sürüm mevcutsa, tercih edileni seçebilirsiniz.

Programa, seçilen sürücüler için yükleyiciyi otomatik olarak indirmesi ve çalıştırması talimatı verilebilir veya en son sürümü bilgisayara indirebilir, böylece kurulum prosedürünü buradan devralabilirsiniz.

Sürücüleri yeniden yükle, kaldır, yedekle ve geri yükle

Program ayrıca ekstra araçlara sahiptir. Örneğin, sürücüleri yükleme, sürücüleri kaldırma, sürücüleri yedekleme ve geri yükleme gibi özellikler. İşlemci, saat, önbellek, çekirdek sayısı, kurulum ve önyükleme süreleri, CPU, bellek, disk, ekran adaptörü, anakart ve monitör gibi donanım bilgilerinin yanı sıra tüm çevre birimi sürücülerini de incelemek mümkündür. Bu veriler düz metin belgesine aktarılabilir.

Uygulama tercihlerini özelleştirin

Varsayılan olarak, sistem kapandığında program simge durumuna küçültülür. Sürücüleri yüklemeden veya kaldırmadan önce otomatik olarak yedeklemeler oluşturur. Ancak istenilirse bu seçenekler devre dışı bırakılabilir.

Program başlangıcında otomatik taramayı etkinleştirebilirsiniz. Varsayılan indirme ve yedekleme klasörlerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca proxy yapılandırmasını değiştirebilir ve indirme hızını sınırlayabilirsiniz.

Pro sürümünde,  bozuk sürücü dosyalarını kaldırma ve ağ yazıcıları ekleme olanağı sağlayan ek seçenekler mevcuttur.

 

 

KMSpico 10.2.0

KMSpico – Windows ve Office Etkinleştirme

 

KMSPico, Microsoft Windows’un korsan sürümünü doğrulamak için kullanılır. Ancak, bu KMS teknolojisi Microsoft tarafından, Microsoft tarafından ifşa edilmeden karşılıklı kazanç için tanıtılmıştır.

Bu anahtarların aynı ekip tarafından genel kullanım için yayınlandığını söyleyebilirsiniz. KMSPico, Microsoft kurallarını ihlal etmeyen bu teknolojilerin yazılımıdır. Her makinenin KMS Teknolojisini kullanmasına izin veren yerel bir sunucu gibidir.! Yalnızca Windows işletim sistemini etkinleştirmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bir Microsoft ürünü olan MS Office’i etkinleştirmenize de yardımcı olur.MS Office’in yeni sürümlerinin tüm özelliklerini kullanabilmek için etkinleştirilmeleri gerektiğini biliyorsunuz. Birkaç gün deneme süresiyle geliyor. Deneme bittiğinde tekrar kullanmak için etkinleştirmeniz gerekir. Bu yüzden bu aktivatör onu etkinleştirmek için de yararlıdır. Windows Movie Maker kullanıyorsanız pencereleri etkinleştirmiş olmanız gerekir, o zaman bilgisayarınızda çalışır, bu nedenle çoğu kişi bu nedenle pencereleri etkinleştirir.

Not: TÜM ZIP DOSYALARI İÇİN ŞİFRE: getkmspico.com  Ayrıca; Programı kullanmak için antivirüs programını “Disable” etmeniz gerekiyor.

 

 

 

Chromium 93.0.4552.0

Chromium – Geliştirmeye Açık Web Tarayıcısı

 

Chromium , Google’ın geliştiricilerinin yazılımı geliştirdiği ve bir dizi geliştirme eklediği, Chrome’un temelini oluşturan bir uygulamadır.

Bununla birlikte, Chromium, Firefox ve Internet Explorer‘a karşı savaşta atılan uygulamadan çok uzakta değil. Chromium, Google’ın aracıyla neredeyse aynı performansı ve işlevselliği sağlayan daha hafif bir Chrome‘dur. Arayüz, Chrome’unkiyle aynıdır ve ek olarak, daha popüler kardeşinin yanı sıra uzantı ve tema desteğinin yanı sıra tam seçeneklere sahiptir. İki tarayıcı arasındaki asimetriler çok fazla olmasa da, geçerli olanlar oldukça fark yaratıyor.

Chromium’dan farklı olarak, Chrome aynı zamanda entegre bir flash oynatıcı, şirketin birçok indirilebilir araçta kullanılan otomatik güncelleme işlevi ve yazılımın beklentileri karşılamasına yardımcı olacak bazı diğer iyileştirmeler ile birlikte gelir. İkisi arasındaki zıtlıklara rağmen, Chromium aslında oldukça hızlı bir tarama çözümüdür. Basitliğinin tüm kalabalığı cezbetmeyebileceği ve bazı kullanıcıların yalnızca Google’ın kendi aracında bulunan bazı özelliklere ihtiyaç duyabileceği doğrudur.Chrome bu proje ile başlar, ancak bununla bitmez. Bunun yerine, Google, proje içerisine tarayıcının otomatik güncelleme mekanizması gibi kendi kodunu ya da Chrome’u oluşturmak için Adobe Flash gibi bir başkasını (en azından şimdilik) ekler.

Bariz farklar, Google’ın sağladığı hizmetler  güncelleme mekanizması  veya Adobe’in Flash Player ve Chrome’un telif hakkıyla korunan içeriği oynatmasına izin veren dijital haklar yönetimi (DRM) bileşenleri gibi teknolojilere yönelik yerleşik desteklerden kaynaklanıyor.

Ancak en büyük fark, iki tarayıcının özellik ya da destek listelerinin uzunluğu değil, aynı zamanda istikrarları (ya da istikrarsızlıkları) arasındadır. Krom pürüzlüdür ve sadece kenarlarda değil. Pratik açıdan, Chromium tarayıcısının en son sürümü, Chrome’un rawest versiyonundan bile daha fazla çökmeye eğilimli olacak.

 

IsoBuster 4.8

IsoBuster  – Veri Kurtarma ve Yedekleme programı

 

IsoBuster, sürücü kurtarma, veri kurtarma, sürücü yedekleme ve kopyalama yazılımı. Verileri kurtarmak için bu programdan faydalanabilirsiniz.

Programlarımızı, müzikleri, videoları, aile albümlerini ve diğer verilerimizi, CD, DVD, BD, Flash Disk Sabit Disk ve HD DVD  disklerde saklıyoruz. Zamanla çizik ve çeşitli sebeplerden dolayı, arşivlediğimiz verilerimize disk arızaları nedeniyle ulaşamayıp çöpe attığımız olmuştur. Disk çizikleri veya başka sebeplerden olan veri kayıplarını kurtarabilirsiniz.Sabit Sürücü, Disket, USB, Flash Sürücü, Ortam Kartı, SD, SSD, MMC ve daha birçok veriyi kurtarmak mı istiyorsunuz? Aynı şekilde bu yazılımı kullanabilirsiniz. Sorunlu olan diski veya sürücüyü seçin ve tarama sonuçlarını inceleyin.

Dosyaları görmek için, sol bölmedeki en üstteki simgeye sağ tıklayın ve “Eksik dosya ve klasörleri bul” u seçin. Tam bir orta tarama, dosya imzalarına dayanarak bile eksik verileri ortaya çıkarır.

Videonuzu, değerli fotoğraflarınızı, kayıtlı belgelerinizi, ses, müzik, multimedya ve metin dosyalarınızı kolayca kurtarın. Program bu konuda yüksek kurtarma gücüne sahip uzman bir yazılımdır.

Programı alıp kullanmaya başladığınızda, CD ve diğer depolama aygıtlarının bozulmasından korkmanıza gerek yok. Programın Türkçe dil desteği de bulunmaktadır.

Genel Özellikler:

Daha iyi hata işleme ve birkaç deneme-mekanizmalar zaten verileri almak size yardım eder.
Hem jenerik ve hemde alternatif yolların kullanılması ve veri almak için CD / DVD-ROM sürücüsünü yönetmenizi sağlar.
CD’ler (Under-run, … gibi Buffer gibi) daha sonra ‘sorunları okunabilir’ hale gelir.
DVD + RW veya DVD-RW için sanal oturum açma..
Tüm optik medya dosyaları, CD / DVD görüntülerini okuma.
Kayıp UDF dosya ve klasörler için Tarama. Daha fazla UDF kurtarma .
Kayıp ISO9660 / Joliet oturumları için tarama.
Dosya imza tabanlı dosyalar için tarama.
VIDEO ve SES DVD’lerde IFO / BUP / VOB dosya sistemleri için tarama.
Kayıp, silinmiş ve yetim FAT dosya ve klasörler için Tarama.
CD’lerde kayıp verileri bulmak.
Ahead / Nero InCD
Prassi / Veritas / Sonic DLA
VOB / Pinnacle Anında Yorum Yazma
CeQuadrat Paket CD
NED FileCD
BHA B CLiP
Microsoft Windows XP, Vista, 7, 8
Sony ABCD, …
Anında Dekompresyon.
Microsoft’un Live Dosya sistemi desteği.
Dahili UDF Reader
Oluşturulan ve Sony Mavica CD veya DVD’ye kaydedilen kayıp resimleri, diğer dijital kameralar veya UDF işlevselliği yazmak.
CD, DVD, BD ve HD DVD için oluşturulan ve kaydedilen kayıp filmleri bulmak veya  UDF işlevselliği yazmak.
Otomatik dosya içeriğine göre uzantıları bulmak denemek ve yetim dosyaya uygun bir ad vermek.
Windows uygulamaları için dosyayı açar ve böylece dosya tanımlayıcı olarak oluşturulan  bu dosyaya, doğru uzantılar atar.

 

TeamViewer 15.19.3

TeamViewer – Uzaktaki Bilgisayara Erişim Programı

 

TeamViewer, iki bilgisayar arasında uzaktan bağlantı kurabilmenizi sağlayan bir yazılımdır. Bu yazılım sayesinde uzaktan yardım ve destek sağlayabilirsiniz.

Bir çok durumda bizler de zaman zaman kullandığı bu yazılım ile, uzaktaki arkadaşlarımızın bilgisayar konusunda oluşan sorunları için  çözüm desteği sağlamışızdır. Bu yazılım ile karşılıklı bağlanabilmek için, her iki bilgisayarda da bu yazılımın kurulu olması gerekmektedir. Karşılıklı olarak girilecek şifrelerle güvenli olarak bağlantı sağlayabilirsiniz. Bağlantı kurmanız sadece bir kaç saniye içerisinde gerçekleşir.

Bağlantı gerçekleştikten sonra, sanki karşı taraftaki bilgisayarın karşısında oturuyormuş gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Program ile uzak yardım dışında, bu yazılım sayesinde farklı iki yerdeki bilgisayarlarınızı yönetebilirsiniz. Bir çok yazılım firmaları tarafından, yazılımlara entegre edilerek, iş ile ev veya ofis ile fabrika arasında ki bilgisayarları yönetme imkanı sağlamaktadırlar.

Özellikle cari muhasebe otomasyonu kullanan firmalar, ofisten depodaki bilgisayara veya depodan ofisteki bilgisayara bağlanmak, muhasebe giriş çıkışlarını yönetmek için bu programı kullanabilirler. Bunun dışında, firmalar çeşitli stok otomasyonları ile beraber, depo mağaza departmanları arasında sipariş giriş ve çıkışlarını yapabilmektedirler.

Bu program, uzak bilgisayara erişim amaçlı olarak kullanılan bir çok program içerisinden en popüler olanlardandır. Ücretsiz ve Türkçe olması özelliği ile en çok indirilenler arasındadır.İNCELEME VİDEOSU

Özellikler:

 Ömür boyu lisans
 Hepsi Tek Bir Pakette çözümü
 Hızlı yatırım geri dönüşü
 Ücretsiz Host bilgisayar kurulumu
 En yüksek güvenlik standartları
 Sorunsuz çalışma – güvenlik duvarları aktifken bile
 Optimum performans

 

Business Card Maker 9.15

Business Card Maker – Kartvizit Tasarım Programı

 

Business Card Maker, profesyonel kartvizitler veya rozetler isteyen ancak tasarımcılara para harcamak istemeyen herkes için tasarlanmış bir kartvizit yazılımıdır.

Kartvizit oluşturmak şaşırtıcı derecede kolaydır. Başlamak için önce beğendiğiniz bir şablon seçersiniz. Business Card Maker, fotoğraflı kartvizit şablonları da dahil olmak üzere 400’den fazla düzenlenebilir şablon arasından seçim yapmanızı sağlar. Onların yardımı ile, avukat, doktor, psikolog, öğretmen gibi herhangi bir uzman için bir kartvizit oluşturabilirsiniz.Bir şablon seçtikten sonra adınızı, fotoğrafınızı ve posta adresi, telefon, e-posta ve web sitesi gibi iletişim bilgilerinizi eklemeniz gerekir. Gerekirse, şablonda değişiklik yapabilirsiniz: yazı tiplerini ayarlama, renkleri değiştirme ve arka planı özelleştirme.

Tasarım bittikten sonra, kartvizitinizi popüler görüntü formatlarına aktarabilir veya kağıda yazdırabilirsiniz. Program, çeşitli biçimlerde kağıda yazdırabilir ve kartları kağıda en ekonomik şekilde yerleştirebilir. Örneğin, bir A4 kağıdına en fazla 10 kartvizit ve A3 kağıdına en fazla 24 kart yazdırabilir. Ayrıca program 300 dpi ve 600 dpi baskı yapabilir ve 1200 dpi baskı için mizanpajları kaydedebilirsiniz.

 

 

Advanced Uninstaller PRO 13.21

Advanced Uninstaller PRO  – Program Kaldırma Yazılımı

 

Advanced Uninstaller pro, bilgisayarınızdaki programları kaldırmak ve kayıt defteri içindeki izleri temizlemek için kullanabileceğiniz profesyonel bir programdır.

Genellikle kullandığımız işletim sisteminin, kendi dahili kaldırma aracı ile bilgisayardan kaldırmak istediğimiz programlar, bazen tamamen kaldırılamayarak, sistemde gereksiz çöp dosyalar bırakırlar. Bu biriken işe yaramaz dosyalar, zamanla bilgisayarın performansını düşürebileceği gibi, çeşitli sistem problemleri oluşmasına da sebep olmaktadır.Bu program ile, kaldırmak istediğiniz program ile , kaldırma işlemi yaparken arkada çöp dosyalar bırakmazsınız. Bunun dışında, programın içerisinde bulunan diğer bakım araçları ile, hataları onarabilirsiniz. Benzer özelliklere sahip bir çok program içerisinden kullanıcı dostu, kolay kullanımlı ve en profesyonel olanlardan biridir. Programın deneme sürümünü sitemizden indirebilirsiniz.

Kaldırıcı, başlangıç ​​yöneticisi, temizleyici ve daha fazlası

Araçlar, ana pencereden kolayca erişilebilen farklı kategoriler halinde özenle düzenlenmiştir. Kaldırıcının yanı sıra, “Genel Araçlar” bir hizmetler ve bir başlangıç ​​yöneticisi ve bir başlangıç ​​menüsü temizleyicisi içerir. Ayrıca, bir kurulum günlüğü oluşturarak bir kurulumu izlemek de mümkündür, bu da söz konusu uygulama kaldırıldığında izlerin geride kaldığından emin olmanıza yardımcı olur.

Dosya ve Kayıt Defteri Araçları kategorisi, depolama alanını boşaltmak için yinelenen ve geçici dosyaları silmenizi veya verileri sıkıştırmanızı sağlar. Ek olarak, hataları ve bozuk girişleri kaldırmak üzere kayıt defterini temizlemek veya kayıt defterini optimize eetmek için imkan sağlar. Tüm bunlarla beraber bu uygulama, kayıt defterini yedekleme ve kayıt defterini yedekten geri yükleme özelliği sağlar.

Yerleşik tarayıcı araçları ve premium özellikler

Paket ayrıca, gizlilik koruması için yardımcı olmaya hazır birkaç tarayıcı aracı içerir. Tanımlama bilgileri, tarayıcı geçmişi, geçici dosyalar, eklentiler ve eklentiler veya araç çubukları gibi İnternet ile ilgili verileri yönetmek için programı kullanabilirsiniz. Firefox ve Chrome, Internet Explorer’ın yanında desteklenen iki tarayıcıdır.

Kayıtlı kullanıcılar ayrıca, bilgisayarı en iyi durumda tutmak için bakım görevlerini yürüten günlük bir sağlık denetleyicisi alırlar. Diğer bir premium özellik, kötü amaçlı yazılımları uzak tutmaya ve verilerinizi korumaya çalışan virüs tarayıcıdır.

Özellikler: 

 Program kurulumu yaptığınız zamanlar, bilgisayarınızda ki değişiklikleri takip eder.
 Gereksiz ikiz dosyaları bulup temizleyerek disk alanınızda yer açar.
 Kayıt defteri ve hizmet bakımlarını yaparak, bilgisayarınızın en yüksek hızda çalışmasını sağlar.
 Web tarama geçmişi ve belge açılış tarihlerini siler.
 Dosyaları geri alınamaz şekilde silerek gizliliğinizi korur.

Fornext Free 1.69.15

Fornext Free – Ücretsiz Ön Muhasebe Programı

 

Fornext Free, küçük ve orta ölçekli işletmelerin muhasebe işlerine yardımcı olabilecek ücretsiz muhasebe programı.

Aslınada sitemizde de daha önce yayınladığımız Verim Free programı ile bire bir aynı görünüme ve kullanım özelliklerine sahip bir programdır. Verim Free bir süre önce program ile ilgili hizmetini durdurmuş, o güne kadar kullananların kullanmaya devam edebilecekleri ile ilgili bildirimde bulunmuştu. Fakat indirme linkini kaldırmamakla beraber, sitesinden programı indirenler hayal kırıklığı yaşadılar. Çünkü güncellenen son sürüm, programın kullanımına kısıtlama getirmişti.

Bir süre yaşanan kaostan sonra, youtube kanalında bulunan ziyaretçilerimizin araştırması sonrası, bu programı bulmayı başardık. Fakat programın bütün her şeyi bire bir aynı. Sadece tema rengi farklı ama kullanımı, menüleri, özellikleri tamamen aynı. Aynı firma el mi değiştirdi? Başka bir firma programın haklarını mı aldı bilemeyiz fakat Verim Free kullanıcıları bu programın ücretsiz olarak sağladığı kullanım kolaylığını gördüler.

Fornext Free  ile, Stok tanımlama, stok oluşturma, cari kart tanımlama, cariye ürün satışı, cariden tahsilat, banka tanımlama, kasa tanımlama, personel tanımlama ve müşteri hareketleri ile ilgili eksterler ve raporlar alabilirsiniz. Bu programa benzer özellikteki ücretli programlar piyasada 1000-1500 TL gibi fiyatlara satılıyorken, bu program son derece kullanışlı ve ücretsiz bir programdır.

PROGRAMIN İNCELEME VİDEOSU

ComboFix 19.11.4.1

ComboFix  –  Casus Yazılım Temizleme Aracı

 

Combofix, bilgisayarınızdaki zararlıları, otomatik olarak bulup temzileyen ücretsiz  bir Casus Yazılım Temizleme aracıdır. Genel olarak bilinen zararlıları temizleme konusunda oldukça etkili olan bu program çok güçlü ve profesyonel bir kullanım bilgisi gerektirmektedir. Çünkü Combofix çalıştırdığınızda, geri dönüşüm kutusu, geçici internet dosyaları ve temp klasörü otomatik olarak silinecektir.

Bu konumlardan birinde bulundurduğunuz dosyalar varsa, bu dosyaları, yukarıdaki geçici depolama konumlarına güvenmek yerine, daha güvenli bir konuma taşımanız önerilir.Yazarın çalışmalarını finanse etmek isteyenler için, Paypal üzerinden katkı kabul edilir. Aşağıdaki resme tıklayarak katkıda bulunabilirsiniz:

Kullanımı

Eğer kötü amaçlı yazılımları temizleme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, kılavuzun ilerleyen aşağıdaki bölümlerinde bulunan listedeki forumların birinde, bir konu açıp, yardım isteyiniz. Her forumun farklı kuralları olduğunu lütfen unutmayınız, bu nedenle yardım almak istediğiniz forumla ilgili kuralları okuduğunuzdan emin olun. Eğer, Sonuç raporu, bir yardımcı tarafından talep edilmişse, lütfen raporu, aşağıdaki yönergeyi izleyerek oluşturunuz.

Programı kullanmaya başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey, web tarayıcısı dahil olmak üzere tüm açık pencereleri ve programları kapatarak, bu kılavuzun bir çıktısını almak olmalıdır.

UBs,tarafından yazılmış, bilgisayarınızı bilinen zararlılara karşı tarayan ve bulduğu bu zararlıları otomatik olarak temizlemeye çalışan bir uygulamadır. ComboFix en yaygın ve güncel zararlıları büyük ölçüde silmenin yanı sıra, aynı zamanda, program tarafından otomatik olarak silinmeyen zararlıları kaldırmak için eğitimli rehberler tarafından kullanılan bir rapor görüntüler.

 

Şu anda  yalnızca aşağıdaki Windows sürümlerinde çalıştırabilirsiniz:

Windows XP (yalnızca 32-bit)
Windows Vista (32-bit / 64-bit)
Windows 7 (32-bit / 64-bit)
Bir yardımcı tarafından özellikle kullanmanız istenmediği sürece programı çalıştırmamalısınız. Ayrıca, Bu program çok güçlü bir araç olduğundan iyi eğitim almış bir yardımcının gözetimi olmadan, ComboFix rapor bilgilerine bakarak işlem yapmamanızı tavsiye ederiz. Bunu yapmanız, bilgisayarınızın normal çalışması ile ilgili problemlere neden olabilir.

Programı çalıştırdığınızda, otomatik olarak aşağıdaki konumlardaki dosyaların sileneceği unutulmamalıdır::

Geri Dönüşüm Kutusu
Geçici Internet Dosyaları
Temp Klasörü
Bu konumlardan birinde bulundurduğunuz dosyalar varsa, bu dosyaları, yukarıdaki geçici depolama konumlarına güvenmek yerine, daha güvenli bir konuma taşımanız önerilir.
Lütfen bu kılavuzun, ComboFix kullanımı için tek yetkili kılavuz olduğunu, BleepingComputer.com ve sUBs’un izni olmadan kopyalanamayacağını unutmayın. Ayrıca, bu program, geliştiricinin doğrudan izni olmadan herhangi bir sitede sunulamaz. Ayrıca; comboFix kullanımından doğacak riskler, kullanıcının sorumluluğundadır.

 

Advanced System Optimizer 3.9.3645.18056

Advanced System Optimizer – Windows Bakım Programı

 

Advanced System Optimizer, Windows için en güçlü temizleme ve optimizasyon yazılımıdır. Tüm Windows optimizasyon ihtiyaçlarınız için uygun fiyatlı, kullanımı kolay bir çözüm sunar.

Bu program, bilgisayarı optimize etmek için pek çok modülü içerisinde barındırır. Bu modüller sayesinde tek program ile birden fazla optimizasyon seçeneğini gerçekleştirirsiniz. Bilgisayarınızın sabit sürücüsünü temizleyerek ve Windows’u çok daha hızlı hale getirmek mümkündür. Yapacağınız bakım işleri sayesinde, önemsiz ve eski dosyaları depolamanızdan kaldırmak, daha hızlı yanıt ve yükleme süresiyle bilgisayarın hızını arttırmak için size avantaj sağlayacaktır.

Ayrıca, sisteminize veya verilerinize bulaşmadan önce tüm kötü amaçlı dosyaları tespit etme ve kaldırma özelliklerini kullanmanızı sağlar. Kötü amaçlı yazılımları, casus yazılımları ve Truva atlarını uzak tutmak için ayrıca bu programı kullanabilirsiniz. Bu program ile Windows bilgisayarın yeni gibi çalışmasını sağlama imkanı bulacaksınız. Bilgisayarınızı kolaylıkla korumak ve optimize etmek için yerleşik yardımcı programlarla birlikte tüm özelliklerden faydalanabilirsiniz.

PROGRAM İNCELEME VİDEOSU

Sekreter Programı 2021

Sekreter Programı

 

Sekreter Programı, Artı Bilişim tarafından sunulan Müşteri kayıt, personel kayıt, ziyaretçi takibi, günlük kasa, gelen giden evrak takibi, randevu hatırlatma hepsi bir arada ücretsiz bir program.

Artı Sekreterim Programı:

Önemli durumları randevuları atlamaz sizi uyarır.
Kolaylıkla toplantı ve randevu zamanlarını kaydedebilirsiniz.
Size ait özel bir kasa varsa kasa takibi de yapabilirsiniz.
Müşteri bilgilerini kayıt altına alabilirsiniz.
Çalışanlara ait bilgileri tutabilir, gerektiğinde onlara ulaşabileceğiniz bilgileri kayıt altına alabilirsiniz.
Alarm uyarı sistemini tek tıklama ile aktif hale getirebilirsiniz.
Gelen giden evraklarınızı kayıt altına alabilirsiniz.
Gelen ziyaretçi bilgilerini tutabilirsiniz.

Kolay kullanım, görsel ekran tasarımı
Sınırsız personel girişi.
Sıkıcı ve karmaşık menülerden uzak oldukça sade
Sınırsız müşteri girişi
Kolay randevu zamanı takibi
Birbirinden bağımsız 3 adet alarm (sesli ve görsel uyarı)
Size özel kasa takibi imkanı
Bilgileri excele kaydedebilme
Tek tıklama ile bilgilerinizi yedekleme

Recuva 1.53.0.1087

Recuva  – Silinen Dosyaları Kurtarma Programı

 

Recuva, kayıp ve önemli belgeleri bulmak ve onları geri kurtarmak için kullanabileceğiniz bir yazılımdır.

Yanlışlıkla önemli bir dosya silindi? Bilgisayar çökmesinden sonra kaybolan dosyalar? Sorun değil. Bu yazılım Windows bilgisayarınızdan, geri dönüşüm kutusundan, dijital kamera kartından veya MP3 çalardan gelen dosyaları kurtarır! Resimleri, müzikleri, belgeleri, videoları, e-postaları veya kaybettiğiniz diğer dosya türlerini kurtarabilir. Sahip olduğunuz  hafıza kartları, harici sabit diskler, USB bellekler gibi yeniden yazılabilir medya aygıtlarından verileri kurtarmak için iyi bir çözümdür.

Kişisel önemli veya önemsiz belgelerimizi artık çoğunlukla bilgisayarda saklıyoruz. Bu yüzden bazı durumlarda önemli dosyaları keybetmek gibi sıkıntılı anlar yaşamamız kaçınılmaz olabilmektedir. Bazen yanlışlıkla, bazende dijital arızalar yüzünden olabilen çok önemli veri kayıpları,  Recuva sayesinde geri kurtarılmaktadır.Program, üstün arama özellikleri ile, geri dönüşüm kutusu yada diğer depolama alanları üzerindeki kaybolan dosyaları bulmak ve geri kazanmak için olanak sağlar. En yüksek standartlarda test edilerek, çok büyük başarılar elde etmiş olan bu yazılım, milyonlarca kişi tarafından güvenle kullanılmaktadır. Silinen dosyaları kurtarmak ve geri getirmek için böyle bir yazılıma ihtiyacınız olacaktır.

 Özellikler:

 Bellek kartları, geri dönüşüm kutusu, ve sanal diskler üzerinde haftalar önce silinen verileri kurtarmak için imkan sağlar.
 Bireysel ve kurumsal olarak kullanım amacı ile testlerden geçmiş güvenli bir yazılımdır.
 FAT, UDF ve exFAT dosya sistemlerini destekler.
 Dosyaları güvenli olarak silebilirsiniz.

 

Photo Pos Pro 3.72

Photo Pos Pro – Resim Düzenleme Aracı

 

Photo Pos Pro , profesyonel araçları basit bir şekilde kullanarak görüntü dosyaları oluşturmanıza, değiştirmenize ve yayınlamanıza olanak tanıyan bir araçtır.

Zengin özelliklere sahip, ancak gezinmesi kolay bir arayüz ile birlikte gelir

Programın kullanıcı arayüzü oldukça basittir, ancak ilk kez kullananların kafası muhtemelen karışacaktır. Bu durumda, günlük ipuçlarını, öğreticileri ve kullanım kılavuzunu incelemekte özgürdürler.

Bu araç, bir görüntüye çerçeve ekleme, fotoğraf kolajı oluşturma, kırpma, klon fırçasını kullanarak istenmeyen bir nesneyi kaldırma, kırmızı göz kaldırma, tebrik kartı oluşturma gibi özellikler sunar.

Resimlerinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz diğer işlemler arasında, bir fotoğrafa yeni bir nesne eklemeyi (örn. görüntü arka planını değiştirme), alev efekti ve film çizimi tasarımı oluşturmayı, neon tabela oluşturmayı, filigran, vektör nesneleri ve efektler eklemeyi sayabilirsiniz. , saire ve saire.

Filtrelerle çalışmak sezgisel ve basittir

Program sayesinde yeni başlayanlar bile profesyonel araçlara aşina olabilir. Sonuç olarak, örneğin fotoğrafları iyileştirmek için gürültüyü azaltma, keskinleştirme, bulanıklaştırma, şekil değiştirme ve kenarlar gibi çok çeşitli filtreler uygulayabilirsiniz.

Ayrıca, resimlerinizle güçlü bir mesaj göndermek istiyorsanız, perspektif, döndürme, dalga, çizgi dilimi, metalize, iç gölge, yıldız tozu vb. gibi çeşitli efektler kullanmayı düşünebilirsiniz. yetenekleri.

Son olarak, katmanlar, çerçeveler ve komut dosyaları oluşturabilir, görüntüleri toplu olarak dönüştürebilir ve toplu olarak yeniden boyutlandırabilir, tasarımlarınızı HTML sayfalarına dönüştürebilir vb.

Yine, programın yüksek miktarda sistem kaynağı kullandığını (ancak benzer ürünlere kıyasla daha düşük) ve testlerimizde herhangi bir hatayla karşılaşmadığımızı unutmamalısınız.

Fotoğraflarınızı geliştirmek için kullanışlı bir fotoğraf düzenleyici

Program, çok sayıda özellik ve işlev içermesine rağmen sezgisel ve basittir, bu nedenle editörlerle çok fazla deneyiminiz olmasa bile kullanılabilir.

Diğer Özellikler:

 

En İyi Program Sitesi

Exit mobile version