İObit Uninstaller 9.6.0.3

İobit Uninstaller – Program Kaldırma Yazılımı

 

Yazılım yükledikten sonra Windows PC’niz yavaş çalışıyor mu? Hiç bir paket program içeren bir program kurdunuz mu? IObit Uninstaller  bu problemleri sizin için çözer.

Birlikte gelen programlar da dahil olmak üzere istenmeyen yazılımları tek bir tıklamayla kaldırmak için tasarlanmıştır. Yeni yükleme izleyicisi, yazılım yüklemesi sırasında yapılan tüm değişiklikleri ileride geri alınabilmeleri için günlüğe kaydederek tüm programları tamamen kaldırmanıza yardımcı olur.

Zamanla bilgisayarınızda kaldırılmış dosyaların geride bıraktığı ve işe yaramayan çöp dosyalar birikerek bilgisayarınızda yavaşlamalar olmasına yol açabilmektedir. Bu yüzden, program kaldırma ve kaldırılan program izlerini kaldırma işleminin tam ve eksiksiz olması, bilgisayarınızda olabilecek muhtemel sistem hatalarını engelleyecektir.Sistem hatalarını engellemekle kalmayıp, aynı zamanda sistem performansına da fayda sağlayacaktır. Kullanılmayan programları bilgisayarda gereksiz olarak tutmak, gereksiz disk alanı işgal etmektir. Bu sebeple kullanılmayan işe yaramayan programları bilgisayardan kaldırmak, disk alanından tasarruf etmenizi sağlar.

PROGRAM VİDEOSU

 

 

AMD Ryzen Master 2.8.0.1937

AMD Ryzen Master – AMD Hızlandırma Programı

 

AMD Ryzen Master uygulaması, AMD’nin kendisi tarafından tasarlanan ve piyasaya yeni sürülen AMD Ryzen yonga setine sahip kullanıcıların, daha yüksek performans elde etmek için işlemcinin parametrelerini ayarlamasını sağlar.

Sistem performansını dilediğiniz gibi kontrol edersiniz

AMD Ryzen Master, performans ayarı için yer bırakır, ancak hız aşırtma potansiyeli sistem konfigürasyonuna (yani anakart tipi, işlemci vb.) bağlıdır. Bu program, size hız aşırtma marjından yararlanma ve hesaplama hızını artırmak için belirli parametreleri ayarlama fırsatı sunar.

Uygulamayı kullanmadan önce, lütfen herhangi bir işlemcinin orijinal teknik özellikler dahilinde çalışmak üzere tasarlandığını dikkate alın. Bu nedenle, hız aşırtma yazılımının kullanılması (AMD tarafından sağlanmış olsa bile), işlemci ve bellek veya ana kart gibi diğer sistem bileşenlerinde meydana gelen hasarlar ve olası bir garanti geçersizliği dahil olmak üzere bazı riskler ortaya çıkarır.

Bellek saatlerini ayarlayın ve voltajları değiştirin

AMD Ryzen Master, ek sistem performansı sağlamak için CPU’yu ayarlayabilir. Çekirdekleri devre dışı bırakabilir ve her çekirdek için ayrı hız değerlerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca uygulama, farklı CPU voltajlarını denemenizi ve CPU bellek saatlerinde stok değerinin üstünde veya altında ayarlamalar yapmanızı sağlar. Özel parametreleri saklamak için kullanabileceğiniz birkaç profil vardır. Fabrika ayarlarının dışındayken CPU’yu yakından takip etmek hayati önem taşıdığından,  CPU’nun tüm çekirdeklerinin bir listesini görüntüler ve CPU’nun sıcaklığı ve en yüksek hızı ile ilgili gerçek zamanlı bilgileri gösterir.

Hızı artırmak için varsayılan CPU özelliklerinin dışındaki parametrelerle denemeler yapın

Yeni CPU’larını denemek ve sistem yapılandırmalarına bağlı olarak hangi gücü elde edebileceklerini görmek isteyen meraklılar için özel olarak tasarlanmış bir hız aşırtma uygulamasıdır. Ancak, ortaya çıkan saat frekanslarının ve CPU voltajlarının donanıma, soğutma sistemine ve dış sıcaklığa bağlı olduğunu unutmayın.

Sistem gereksinimleri

  • AM4 soket altyapısında AMD Ryzen İşlemci ailesi

BluetoothView 1.66

BluetoothView – Bluetooth Cihazlarını Tespit Etme Yazılımı

 

BluetoothView, çevrenizde bulunan Bluetooth cihazları tespit etmek için kullanacağınız küçük ve ücretsiz bir programdır.

Algılanan her Bluetooth cihazı için aşağıdaki bilgiler görüntülenir:

Cihaz Adı, Bluetooth Adresi, Ana Cihaz Türü, Küçük Cihaz Türü, İlk Tespit Süresi, Son Tespit Süresi ve daha fazlası. Ayrıca yeni bir Bluetooth cihazı algılandığında, görev çubuğunuzda bir balon görüntüleyerek veya küçük bir bip sesi çalarak sizi uyarabilir.

Çok basit ve gezinmesi kolay bir arayüze sahip olan bu program, yalnızca sınırlı sayıda özelliğe sahiptir, bu nedenle yalnızca birkaç yapılandırma ekranı ve menü mevcuttur.

Ana pencere, cihaz adı, Bluetooth adresi, ana cihaz türü, küçük cihaz türü, ilk ve son algılama zamanı ve diğer bazı ayrıntılar dahil olmak üzere bir Bluetooth cihazında ihtiyacınız olan bilgilerin çoğunu gösterir.

Yrıca algılanan cihazlardan herhangi birine bağlantı kurmaya çalışmanıza izin veren özel bir araçla birlikte gelir, ayrıca güncelleme oranını yapılandırmak için ayrı bir “Seçenekler” menüsü, yeni cihazda pencere açma ve bip sesi veya yalnızca cihazlarda uyarı açıklama.

“Gelişmiş Seçenekler” ekranı, çaylaksanız başınızı belaya sokabilecek ekrandır çünkü yeni bir Bluetooth cihazı algılandığında bir komut çalıştırmanıza, bir metin konuşmanıza ve Bluetooth etkinliğini bir günlük dosyasına yazmanıza olanak tanır. Elbette, BluetoothView’u her zaman çalışır durumda tutabilir ve etrafınızda yeni bir Bluetooth cihazı tespit edildiğinde haberdar olabilirsiniz.

Beklendiği gibi  minimum miktarda donanım kaynağı üzerinde çalışır ve Windows sürümü ne olursa olsun çok sorunsuz çalışır, bu da yönetici ayrıcalıkları olmayan Windows 7 kullanıcılarının uygulamayı başlatırken sorun yaşamaması gerektiği anlamına gelir.

 

ClamWin Free Antivirus 0.103.2.1

ClamWin Free Antivirus  – Ücretsiz Antivirüs Programı

 

ClamWin Free Antivirus,  Microsoft, Windows 8/7 / Vista / XP / Me / 2000/98 ve 2012, 2008 ve Windows Server 2003 için geliştirilmiş bir Ücretsiz Antivirüs  programı.

Bu koruma programı dünya çapında  600,000′den fazla kullanıcı tarafından kullanılan   bir yazılımdır. Kolay kurulum için yükleme yardımcısını indirip kurmanız yeterlidir. Açık kaynak kodlu ücretsiz bir yazılım olması nedeniyle tercih sebebi bir antivirüstür.

Yüksek virüs algılama, İnternet explorer entegrasyonu, bağımsız virüs tarama, otomatik güncelleme ve Outlook Express tarama özelliklerine sahip olup, gerçek zamanlı güvenlik sağlar. İster manuel tarama, ister zamanlama özelliğini aktif ederek otomatik tarama yapmasını sağlayabilirsiniz. Antivirüs programı, geliştirmeye açık olduğundan dolayı, gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Programı denediğimizde oldukça kolay bir kullanım özelliğine sahip olduğunu gördük. Tarama hızı ve algılamada orta düzey bir koruma sağladığını ve işini başardığını gördük. Aslında bu karşılaştırmaları yaptığımızda, bir antivirüs programı olarak hiçbirinin diğerinden çok daha üstün özelliklere sahip olmadığını biliyoruz. Çünkü, birinin tespit ettiği bir virüsü bir diğeri gözden kaçırabiliyor.

Yani antivirüs programlarında %100 etkin koruma olduğunu net olarak sanmıyoruz. Fakat bunların içerisinden en etkili koruma programı yok demek anlamına da gelmiyor.  Kısacası herkesin kendisinin deneyerek karar vermesi daha doğru gibi. Bu programı da sitemizden ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgileri kendi sitesinden öğrenebilirsiniz.

Özellikler:

 Virüslere ve casus yazılımlara Yüksek algılama oranları;
 Tarama zamanlama
 Düzenli olarak güncellenen virüs veritabanını otomatik indirme.
 Bağımsız virüs tarayıcısı ve Microsoft Windows Explorer sağ tıklama menüsü ile bütünleşme;
 Microsoft Outlook eklentisi otomatik olarak virüs bulaşmış ekleri temizler

TANITIM VİDEOSU

 

RegScanner 2.61

RegScanner – Kayıt Defteri Düzenleme Programı

 

RegScanner, windows kayıt defteri içerisinde düzenlemeler yapabileceğiniz ücretsiz bir yazılımdır. Program ile kayıt defteri yönetimi oldukça kolaydır.

RegScanner, Kayıt Defteri’ni taramanıza, belirtilen arama ölçütleriyle eşleşen istenen Kayıt Defteri değerlerini bulmanıza ve bunları tek bir listede görüntülemenize olanak tanıyan küçük bir yardımcı programdır. Kayıt defteri değerlerini bulduktan sonra, sadece istenen Kayıt Defteri öğesini çift tıklatarak RegEdit’te doğru değere kolayca atlayabilirsiniz. Bulunan Kayıt Defteri değerlerini RegEdit’te kullanılabilecek bir .reg dosyasına da aktarabilirsiniz.PROGRAM VİDEOSU

FBackup 9.2.405

FBackup – Ücretsiz Veri Yedekleme Programı

 

FBackup,   önceden kendinizin belirlediği aygıtlara otomatik olarak yedeklerinizi alan ücretsiz ve kullanışlı bir yazılımdır.

Bu  yazılım kurumsal veya tüzel olarak ücretsiz kullanabileceğiniz bir yazılımdır. Siz yedekleme işlerini belirledikten sonra, o otomatik olarak bunu halleder. Böylece siz yedek almayı unutsanız bile, o sizin yerinize hatırlar. Yazılım bilgisayarınızın veya yedekleme yaptığınız depolama alanlarının kaynaklarını da düşünen bir yazılım olarak, yedeklediği dosyaları sıkıştırır.Otomatik yedekleme ayarlarını yaparken, yedekleme sonrasında bilgisayarınızın ne yapmasını istiyorsanız kendiniz belirleyebilirsiniz. Bilgisayarın kapanmasını, uyku moduna girmesini veya yedekleri silmesini ön komutla ayarlayabilirsiniz.

Veri yedekleme programı olarak oldukça kullanışlı ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Bütün yedekleme işlerinizi bu yazılım ile halledebilirsiniz. Programı sitemizden indirip hemen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

PROGRAM VİDEOSU

Free Firewall 2.5.8

Free Firewall – Güvenlik Duvarı Yazılımı

 

Free Firewall, bilgisayarınızı her türlü tehdide karşı korur, şüpheli uygulamaların İnternet’e erişmesini ve veri göndermesini engeller.

Güvenlik söz konusu olduğunda, çoğu kullanıcı seçtikleri antivirüs çözümünün veya entegre Windows güvenlik duvarının özelliklerine güvenir. Bununla birlikte, İnternet erişimini verimli bir şekilde kontrol edebilen bağımsız güvenlik duvarı uygulamaları da vardır.

Yüklü uygulamaları ve aktif hizmetleri yönetin ve engelleyin

Bu kişisel güvenlik duvarı, Windows işletim sistemi tarafından sağlanan yerleşik çözüme bir alternatif olarak hareket eder ve ana bilgisayarda yüklü olan uygulamaların İnternet’e nasıl ve hangi uygulamaların eriştiğini kontrol etmek için oldukça farklı bir yol sağlar.

Ücretsiz Güvenlik Duvarı, bilgisayarda yüklü ve çalıştırılan tüm uygulamaların tam bir listesini alabilir, hem etkin hem de etkin olmayanları, tümü renk kodlu etkin hizmetlerin tam listesinin yanı sıra görüntüleyebilir. Tablo girişleri ada göre filtrelenebilir ancak diğer kriterler kullanılamaz. Her biri için, onu engelleme veya listeden kaldırma seçenekleri vardır (bir uygulamayı kaldırmak, işlemin sonlandırıldığı anlamına gelmez).

Credulous, Paranoid veya Blockade koşu modları

Free Firewall ile ilgili ilginç olan, çalışabileceği modlardır. ‘Akıllı’ modu, kullanıcının İnternet’e erişim için kurallar belirlemediği bilinmeyen uygulamalara veya uygulamalara izin verir. Diğer bir deyişle, belirlediğiniz kurallar etkindir, diğer tüm uygulamaların çevrimiçi ortama kısıtlamasız erişimi vardır. Bunun tersi, bilinmeyen veya kural koyulmamış uygulamalar dahil her şeyi engelleyen ‘Paranoid’ modudur.

Programı ‘abluka’ modunda çalıştırmak da mümkündür. Bu durumda, tüm uygulamaların ve çalışan hizmetlerin İnternete veya ağa erişmesine izin verilmez. Ablukayı kapatmak, önceki kural yapılandırmasını geri yükleyecektir.

Gizlilik koruma kiti: veri toplamayı, telemetriyi ve davranış izlemeyi engeller

Kullanıcılarını çevrimiçi tehditlerden korumak ve aşırı veri toplamayı önlemek amacı ile, kurulu uygulamalara İnternet erişimine izin verebilir veya engelleyebilir, böylece sisteminizden çıkan veriler üzerinde güçlü bir kontrol sağlar. Güvenlik duvarı işlevlerinin yanı sıra, bu uygulama çevrimiçi kullanıcı ve davranış takibini de engelleyebilir, giden telemetri verilerini kısıtlayabilir ve bilgisayarınızı yetkisiz uzaktan erişim ile alakalı olarak koruyabilir.

 

 

Autoruns 14.01

Autoruns – Windows Başlangıç Ayarları Düzenleme Programı

 

Autoruns, windows başlangıç ayarları için kullanacağınız ücretsiz bir programdır. Windows açılış programlarını düzenlemek için kullanabilirsiniz.

Bilgisayarlara ihtiyaç duyuldukça çeşitli programlar kurulmaktadır. Bu programların bir çoğu, kurulum aşamasında Windows açılışında otomatik olarak çalışacak şekilde kurulur. Kurulan her program bu şekilde olduğunda, sistem açılışında yavaşlamalar olması kaçınılmazdır.

Mutlaka otomatik olarak sistem açılışında başlaması gereken programlar olmakla beraber, hiç gerekmediği ve sadece manuel kullanıma ihtiyaç olan programlar da sistem açılış hızını yavaşlatmaması için başlangıçta otomatik açılmasını engellemek gerekmektedir.

Genel olarak, ileri düzey bilgisayar kullanıcıları program kullanmadan bunu nasıl yapacaklarını bilirler. msc.config başlangıç ayarları bölümünden yapılsa da, bilmeyenler bu işi bir program yardımı ile daha kolay başaracaklardır. Autoruns, başlangıç ayarları yapmak ve programların sistem başlangıcında otomatik açılmasını engellemek için kullanabileceğiniz en kolay çözümdür. Bu sistem başlangıç ayarları programını kullanarak,  gereksiz programların sistem ile beraber açılmasını önleyecek ve bilgisayarın açılış hızını yükselteceksiniz.
PROGRAM VİDEOSU

Telegram 3.0.1

Telegram – Mobil İletişim Programı

 

Telegram Desktop , veri yakalama ve çalma konusunda endişelenmeden diğer kullanıcılarla iletişime geçmenizi sağlayan güçlü, çapraz platformlu bir mesajlaşma uygulaması olarak fayda sağlar. Güvenliğe odaklanarak, tüm konuşmaları ve paylaşılan dosyaları şifreler ve bunları bulutta depolar, hızlı senkronizasyonlara ve dünyanın her yerinden mesaj veritabanına hızlı erişim sağlar.

Diğer mesajlaşma uygulamalarına daha güvenli bir alternatif

Android, iOS ( Telegram Messenger olarak bilinir ) ve Windows Phone gibi tüm büyük mobil platformlar ve aynı zamanda masaüstü işletim sistemleri (Windows, Mac OSX ve Linux ) için sürümleri dağıtan Telegram Desktop, daha popüler olan diğer mesajlaşma programlarına iyi bir alternatif haline gelir. WhatsApp , şu anda yalnızca mobil platformlarda mevcuttur. Yukarıda belirtildiği gibi, getirdiği artı, gizliliği her şeyin üzerinde tutan gelişmiş güvenliktir. Program aracılığıyla gönderdiğiniz mesajlar, çevrimiçi olarak depolanmadan önce otomatik olarak şifrelenir.

Yayın gönderin ve dosya paylaşın

Program, kişilerinizin bir listesini kaplayan ve her biriyle konuşmayı görüntüleyen sezgisel bir arayüze sahiptir. Hesabınızı oluşturmak için, adınızı girmeniz ve bir güvenlik kodu oluşturmak için kullanılan geçerli bir cep telefonu numarası girmeniz istenecektir.  Kullanıcılar, tercih ettikleri platform ne olursa olsun, 200’e kadar kişiden oluşan gruplar oluşturabilir ve Telegram kullanan maksimum 100 kişiye mesaj yayınlayabilir.

Uygulama, gelen mesajlar için masaüstü bildirimleri içerir ve dosya ve fotoğraf göndermeyi destekler, belgeler, arşivler, müzik dosyaları veya resimler gibi her formatla uyumluluğu sağlar. Ve dışarıdaki herhangi bir mesajlaşma uygulamasında olduğu gibi, konuşmalar çeşitli komik ifadeler kullanılarak zenginleştirilebilir.

Güvenli ve kullanıcı dostu bir mesajlaşma uygulaması

Gelişmiş güvenlik protokollerine dayanan Telegram Desktop, en azından denemeye değer bir mesajlaşma uygulaması sunar. Sadece mesajlarınız her zaman korunmakla kalmaz, aynı zamanda nerede olursanız olun herhangi bir mobil veya masaüstü cihazdan onlara kolayca erişebilirsiniz.ThunderSoft Slideshow Factory 5.5.0.0

ThunderSoft Slideshow Factory – Slayt Yapma Programı

 

ThunderSoft Slideshow Factory, fotoğraflarınızdan ve video kliplerinizden slayt gösterisi yapmanıza olanak tanıyan inanılmaz derecede kullanımı kolay bir yazılım paketidir.

Geçiş efektleri, arka plan müziği ekleyebilir, altyazı uygulayabilir, küçük resim kullanabilirsiniz vb. 70’den fazla farklı animasyonlu şablonla, fotoğraf slayt gösterileri oluşturmak ve MP4 video, Yürütülebilir, SWF film, Ekran Koruyucu, hatta HTML5 video oluşturmak için yayınlamak kolaydır. Daha sonra bu program ile tamamladığınız projelerinizi internet sitenizden yayınlayabilirsiniz.

Neler Yapar:

Geçiş efektleri ile fotoğraf slayt gösterisi.
Youtube video slayt gösterisi.
Web siteniz için HTML5 video slayt gösterisi.
Fotoğraf slayt gösterisi ekran koruyucu.
Küçük resim galerisi.
Web siteniz için Flash banner.

Özellikler:

70’in üzerinde geçiş efekti .
70’den fazla farklı animasyonlu şablon.
500’den fazla resim içeren albümler oluşturma.
Fon müziği olarak .wav, .mp3, .wma formatında ses desteği.
Slayt gösterinizi Flash / HTML, EXE, Ekran Koruyucu veya Video dosyaları olarak yayınlama.
Slayt gösterisini HTML5 video olarak yayınlama.
Önemli tarayıcıları destekler ve iPad, iPhone’da görüntülenebilir.
Flv, mp4, mpg, avi, wmv, mkv, mov ve benzeri tüm büyük video dosyalarını destekler.
HD video formatını destekler.
Google Adwords için .swf dosyasını yayınlama imkanı sağlar.

Defender Control 2.0

Defender Control – Windows Defender Kapatma Programı

 

Defender Control, gerektiği hallerde windows defender programını kapatmak için ve daha sonra tekrar açmak için kullanacağınız ücretsiz bir programdır.

Vista’dan bu yana, Windows Defender Windows’a dahildir. Bilgisayarınızı virüsler, casus yazılımlar ve diğer olası istenmeyen yazılımlar gibi kötü amaçlı yazılımlardan (kötü amaçlı yazılımlar) korumaya yardımcı olmak için arka planda çalışan küçük bir yazılım parçasıdır.

Bazı casus yazılım koruması hiç olmadığı kadar iyidir. Sonradan kurmak isteyeceğiniz bir Antivirüs Programı ile windows Defender arasında bir çakışma olabilir. Bu çakışmayı önlemek için Defender’in kapatılması doğru bir karar olacaktır. Zaten iki tane güvenlik programı çalıştırıyorsanız, muhtemelen değerli kaynakları boşa harcar, aynı anda birden fazla uygulamanın çalışmasına gerek yoktur.

Windows Vista ve sonraki sürümlerdeki tüm Defender sürümleriyle ilgili sorun, işletim sistemine entegre edilmesidir ve varsayılan olarak, kaldırılması için görünür veya gizli bir seçenek olmadan yüklenir. Birçok kişi, diğer yazılımları kullanmayı tercih ettikleri için sistemini devre dışı bırakmanın veya kaldırmanın yollarını arıyor. Örneğin Windows 8 ve 10’da Windows Defender’ı artık tamamen kapatamıyorsunuz. Programın gerçek zamanlı korumasını geçici olarak kapatabilirsiniz.

Ancak bir süre kapalı kalırsa Windows otomatik olarak yeniden açar. Microsoft’un bu bağlamda Windows Defender’ın davranışını değiştirme kararını neden aldığı belirsizdir. Ancak kesin olan şey, üzerinde çalıştıkları bilgisayarda kalıcı olarak devre dışı bırakmak isteyen kullanıcıları rahatsız edecektir. Defender Control, Windows 10’da Windows Defender‘ı tamamen devre dışı bırakmanızı sağlayan küçük bir Taşınabilir ücretsiz yazılımdır.

Password : sordumPassword : sordum

 

Spotify Recorder 2016.06.26

Spotify Recorder – Spotify Şarkılarını İndirme Programı

 

Spotify Recorder,  Spotify ile gelen parçaları kaydetmek için kişisel ihtiyaç nedeniyle oluşturulur. Program şarkıları ses kartından kayıt etmek, parça ve sanatçı bilgilerini ekler.

Uygulama çalışmasına rağmen (yalnızca Windows 7 64 bit’te test edilmiştir) Ayrıca .net framework 4.5 ile çalışır ve http://naudio.codeplex.com/ (nuget aracılığıyla) nAudio kütüphanesini kullanır. Program sayesinde Spotify ile gelen şarkıları indirip daha sonra Çevrim dışı olarak dinleyebilirsiniz.Yardımcı program, yalnızca EXE dosyasını çalıştırarak sisteminize yerleştirilebilen taşınabilir bir pakette gelir. Programı kaldırmak, İnternet’ten indirdiğiniz dosyaları silmek anlamına gelir.

Bunun en iyi yanı, Spotify Recorder‘ın Windows kayıt defterinizde girişleri saklamaması ve sisteminize yapılandırma verilerini yazmamasıdır. Ek olarak, yönetici ayrıcalıkları olmadan çalıştırabilir ve bir USB flash sürücüye veya diğer cihazlara kopyalayabilirsiniz.

Kullanıcı dostu düzen

Tüm konfigürasyon ayarlarını tek bir panelde toplayan temiz ve sezgisel bir GUI sizi karşılıyor. Kaputunun altında gizli karmaşık parametreler yoktur, bu nedenle çaylaklar bile nereden başlayacakları konusunda kolayca fikir edinebilir.

Kayıt yetenekleri

Spotify Recorder, cihazı seçerek, çıktı klasörünü seçerek, saniyeler içinde kullanıcı tanımlı bir eşik değerinin altındaki şarkıları atlayarak ve özel bir bit hızı değeri girerek kayıt sürecini değiştirme imkanı sunar.

Dahası, uygulama geçerli şarkının ve sanatçının adını otomatik olarak getirebilir. Kaydı başlatmanızı veya durdurmanızı ve kaydedilen dosyaların kaydedildiği klasörü açmanızı sağlar.

 

 

 

Scratch 3.25.0

Scratch – Çocuklar İçin Programlama Dili

 

Scratch, 8-16 yaş çocuklar için geliştirilmiş bir programlama dilidir. Oyunlar, hikayeler ve animasyonlar yapmak için kullanılır.

Bu program ile, kendi hikayelerinizi, oyun ve animasyonlarınızı geliştirirken, aynı platform üzerinde bulunan topluluktaki arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Programın geliştirilmesindeki temel amaç, çocukların yaratıcı düşünmelerini ve yaratıcılığını geliştirerek, onları geleceğin teknolojik yaşamına alıştırmak. Bu program hayata geçtiğinden beri, milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya başlandı.

İnsanlar Scratch ile kodlamayı öğrendiklerinde, problem çözme, projeler dizayn etme ve fikir paylaşımı ile ilgili önemli stratejiler öğrenirler. İlerleyen yıllarda kodlama eğiliminde olan gençler, kodlama diline daha aşina olacakları için aldıkları temel eğitim sayesinde bu işi daha kolay başaracaklardır. Günümüz teknoloji dünyasında, program kodlamak, okur yazar olmanın önemli bir parçasıdır artık.

NOT: Bu sayfada programın Android sürümü, MAC sürümü ve Windows sürümünü indirebilirsiniz. 

 

 

 

Quick Any2Ico 2.4.0.0

Quick Any2Ico – Simge ve İcon Hazırlama Programı

 

Quick Any2Ico, özellikle program yapımcıları yada web tasarımcıların işine yarayacak ve pek çok alanda kullanılabilecek, resimlerden simge ve icon hazırlama programı.

Quick Any2Ico, herhangi bir dosya, klasör veya kaynaktan yüksek kaliteli simge dosyaları oluşturan ücretsiz bir taşınabilir uygulamadır. Ayrıca simge dosyalarına resim formatları ekleyebilir veya kaldırabilir, çıkarılan simgeleri PNG formatında kaydedebilir ve çok daha fazlasını yapabilir. Kullanımı son derece kolay ve basit bu programı ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

PROGRAM VİDEOSU

 

 

Krisp 1.29.2

Krisp – Gürültü Azaltma Programı

 

Krisp, profesyonel ve gürültüsüz konferans görüşmesi yapmak için tasarlanmış ücretsiz bir iletişim programı olarak sunulmaktadır.

Program, tek bir düğmeyle sizden diğer katılımcılara giden arka plan gürültüsünü kaldırma özelliğine sahiptir. Gürültü engelleme yazılımı ile gecikme olmadan gerçek zamanlı olarak sorunsuz bir şekilde çalışır.  Bu sayede yaptığınız aramalar kesintisiz ve gürültüsüz olarak gerçekleşir. Arkaplan gürültüsü kaldırıldığında sadece sizin sesinizin temiz kalmasını sağlar. Bu program, dünyanın en iyi yapay zeka destekli gürültü önleme teknolojisine sahiptir.

Krisp’in çalışma mantığı ise şöyle; istediğiniz fiziksel mikrofon / hoparlör ve konferans uygulaması arasına ek bir katman ekler. Diğer katılımcılardan size gelen gürültüyü kaldırmak için ( Krisp Hoparlör ), ses konferans uygulamasından alınır, gürültüyü gidermek için cihazınızda işlenir ve daha sonra fiziksel hoparlörlerinize aktarılır. Sizden diğer katılımcılara (Krisp Mikrofon) giden gürültüyü kaldırmak için ses, fiziksel mikrofonunuzdan alınır, gürültüyü gidermek için cihazınızda işlenir ve ardından konferans uygulamasına iletilir.

Uygulamanın en son sürümünü indirip kullanın ve güncellemeleri takip edin. Herhangi bir uygulama ile birlikte çalışması için 3 adımda ayarları yaparsınız:

  • Hedef uygulamada Ses Ayarlarını bulun ve açın
  • Mikrofonu krisp mikrofonuna değiştirin
  • Hoparlörü krisp hoparlöre değiştirinGürültüsüz Konuşma
Tek bir düğmeyle, sizden diğer çağrı katılımcılarına giden arka plan gürültüsü kaldırılır.

Gürültüsüz Dinle
Tek bir düğmeyle, çağrı katılımcılarından size gelen arka plan gürültüsü kaldırılır.

Fiziksel mikrofonunuz / hoparlörünüz ve konferans uygulamalarınız arasında herhangi bir gürültünün geçmesine izin vermeyen ek bir katman ekler . Tüm ses işleme doğrudan cihazınızda yapılır, hiçbir yerde saklanmaz veya herhangi bir sunucuya gönderilmez. Gürültü engelleme uygulaması tüm ses işlemlerini yerel olarak gerçekleştirir. Sesiniz ve sesiniz cihazdan asla ayrılmıyor.

BT’nin bireyler ve ekipler için ücretsiz ve ücretli planları vardır. Gürültü kulaklıklarını çıkarmasize diğer katılımcılardan gelen uygulama tüm planlar için ücretsizdir.

 

VİDEO GÖRSELİ

 

En İyi Program Sitesi

Exit mobile version