GOM Player 2.3.62.5326

GOM Player  – Ücretsiz Video Oynatma Programı

 

GOM Player, hemen hemen bütün video kodeklerini destekleyen ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir video oynatma programı.

Sadece video kodekleri değil, ayrıca tüm ses kodeklerini destekleme özelliğine de sahiptir. Yüzlerce ülkede milyonlarca kullanıcıya sahip olması, programın popüler oluşu için yeterli bir sebeptir. Uzun yıllar boyunca en çok bildiğimiz ses ve video oynatma programı winamp, bu sektördeki yazılımların hızına yetişemeyerek hizmetini durdurmuştur.Ayrıca, medya oynatma programları sektöründe, bu ve benzer progamların kullanımı daha çok yaygınlaşmış olup, her birinin kendi alanında kendilerini daha çok geliştirmesini sağlamıştır. Gelişmiş Ses Capture ile MP3 olarak videonun ses kaydebileceğiniz bu uygulamayla, videoları hızlandırabilir, sesleri yavaşlatabilir ve isteğinize göre kişisel hale getirebilirsiniz.

Özellikleri:

Varsayılan olarak tüm en popüler video formatlarını  çalabilir: AVI, MP4, MKV, FLV, WMV, MOV
Ekran yakalama, ses yakalama, oynatma hız kontrolü ve video efektleri gibi çok daha fazla olanaklar sağlar.
Kendi web sitesinden arayüzler ve logolar indirebilir, kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz.
Oynatamadığınız bir video olduğunda, eksik olan kodekleri bulup indirmeniz için sizi yönlendirir.

Sistem Gereksinimleri:

Microsoft, Windows 8.1 (32 / 64bit), 8 (32 / 64bit), Windows 7 (32 / 64bit), Vista (32 / 64bit), XP SP2 veya daha yüksek (32 / 64bit)
Intel Pentium 4 veya AMD Athlon 64 veya eşdeğer işlemci
16MB RAM
25MB boş HDD alanı

 

StudioLine Photo Basic 4.2.6

StudioLine Photo Basic  – Fotoğraf Görüntüleme Programı

 

StudioLine Photo Basic, windows işletim sisteminizde kullanabileceğiniz çok fonksiyonel bir fotoğraf düzenleme ve görüntüleme yazılımıdır.

Program ile fotoğraflarınızı arşivleyebilir, web üzerinden aileniz ve arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz. Güçlü bir fotoğraf arşivlemesi için imkanı sağlayan bu yazılım sayesinde, fotoğraflarınızı slayt olarak görüntüleyebilirsiniz. Kırmızı Göz Kaldırma, Otomatik Ton Düzeyi ayarlaması veya Poz Düzeltme gibi görüntü araçları ile  görüntüleri düzenlemek için geniş seçenekler bulunuyor.

Program ile tüm popüler formatlarda fotoğraf ve diğer multimedya dosyalarını yüklersiniz.  Albümlerinizi yada dosyaları gömülü açıklamalar ve anahtar kelimelere göre arayabilirsiniz.  Coğrafi etiketli resim harita üzerinde gösterilmektedir. Resim boyutları otomatik olarak her bir hedef cihaz için otonatik olarak ayarlanmaktadır. Slayt gösterileri için ayarlar resimler arasındaki gecikmeyi kontrol etmek ve sürekli bir döngü içinde slayt gösterisi çalıştırmak için özelleştirilebilir.

Programın en güzel özelliklerinden biri coğrafi işaretleme özelliği. Görüntüleri bir dijital harita üzerinde görüntülenebilir. Daha sonra arkadaş ve aile fotoğraflarını çekildiği yerlere göre takip etme imkanı sağlar. Bir akıllı telefon veya Tablo üzerinde, sadece parmağınızla kaydırarak görüntüden görüntüye taşıyabileceğiniz slaytlar yapma imkanı sağlar.

Fotoğraflara slayt gösterisi oluşturabilir, dilerseniz web veya e-posta yoluyla arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Programın fotoğrafları CD’ye yazdırma özelliği de bulunmaktadır. Programın en güzel özelliklerinden biri, fotoğraflarınıza koordinat ekleme. Programı kişisel kullanım için sitemizden indirebilir ve aktivasyon kodu alarak ücretsiz kullanabilirsiniz. Aktivasyon için tıklayın!

 

 

 

Lotus Muhasebe Programı 2.5.2

Lotus Muhasebe Programı – Cari Muhasebe Yazılımı

 

Lotus muhasebe programı ile işletme muhasebenizi bir üst seviyeye taşırsınız. İçerisinde cari hesap programı, stok takip yazılımı, fatura yazılımı, kasa ve banka işlemleri, ajanda ve randevu oluşturma, internet üzerinden online kullanma gibi pek çok özelliği bulabilirsiniz.

Bir işletmede muhasebe önemli yer tutmaktadır. İşletmenizin durumunu alış satış analiz etmenizde, günlük giderlerinizin takibinde muhasebe daha fazla önem kazanmaktadır. Muhasebe kayıtlarını doğru ve etkin şekilde tutmayan işletmeler kar zarar analizlerini yapmakta zorlanır.Bu durum işletmeniz kötü sonuçlar doğurabilir. Eğer küçük bir işletme iseniz günlük gelir ve giderlerinizi bir defter yardımıyla takip edebilirsiniz ama büyük veya büyümeyi hedefleyen bir işletme iseniz mutlaka bir muhasebe yazılımı kullanmanız gerekir.

Özellikler:

  • Müşteri ve satıcı firmalarınızı kayıt altında tutarsınız. İstediğiniz zaman cari hesap bilgilerine erişim sağlayabilir bu cari hesapla ilgili durumu anında görebilirsiniz.
  • Cari hesaplarınızla ilgili borç alacak ve ödeme işlemlerini kayıt altında tutabilirsiniz. Kime ne zaman ne sattığınızı veya aldığınızı anında görebilirsiniz.
  • Günlük nakit tahsilat ve ödemelerinizi kaydedersiniz. Kasa veya Banka durumunuzu anlık olarak görebilirsiniz.
  • Stok programı ile stok kartlarınızı kayıt altında tutarak stok bilgilerine kolayca erişim sağlayabilirsiniz.
  • Stok miktarlarını ve hangi cari hesaba ne kadar satış yaptığınızı görebilirsiniz.
  • Stok analizlerini kullanarak stok alış satış işlemleri hakkında ayrıntılı raporlar alabilirsiniz.
  • Fatura programı ile alış satış faturalarınızı kayıt altında tutar bunları yazıcıya döktürebilirsiniz.
  • Çek senet programı yardımıyla çek ve senetlerini kaydeder vade tarihleri geldiğinde bu konu hakkında bildirim alabilirsiniz.
  • Muhasebe programı işletme verilerinize kolay ve hızlı yoldan erişim sağlar.

 

 

XnView 2.49.5

XnView  – Resim Görüntüleme ve Düzenleme Programı

 

XnView, 500 den fazla resim formatını destekleyen, oldukça verimli bir multimedya tarayıcı  resim görüntüleme ve düzenleme programıdır.

Son derece güvenli olması haricinde, kullanımı oldukça kolay ve ücretsizdir. Program ile resimlerinizi kategorilendirebileceğiniz gibi, resimleriniz üzerinde çeşitli efekt uygulamalarıda yapabilirsiniz. Video görüntüleme özelliğine de sahip olan bu yazılımla slayt show gösterileri hazırlayabilirsiniz.

Tüm bunların dışında, fotoğraflara toplu düzenleme yapabilirsiniz.  Programının bir başka özelliği de, ekran yakalama özelliğidir. Sadece ekran yakalama özelliği için tek bir program kullanmak yerine, bu programı kullanarak komplike bir yazılıma sahip olabilirsiniz. 

Programın Lite sürümü İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerini desteklemekle beraber, ilave eklentilere sahip değildir. Standart sürümü ise Türkçe dahil hemen hemen bütün dilleri desteklemekle beraber, photomasque, boya, xmp gibi eklentileride içerir. Bilgisayarınızda ki resimleri düzenlemek için bu programı sitemizden indirerek ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

 Özellikler:

 Küçük Resim Görünümü
 Tam Ekran Görünümü
 FilmStrip Görüntüle
 FX ile Slayt Gösterisi
 Görüntül karşılaştırma
 Yeniden boyutlandırma, döndürme, kırpma
 Kayıpsız Döndürme ve Kırpma (jpeg)
 Parlaklık, Kontrast ayarlama …
 Otomatik Düzeyler, Otomatik Kontrast
 Renk derinliği ve palet değiştirme
 Filtre ve efekt uygulamak
 Slayt gösterileri
 İnternet sayfaları
 İletişim Levhalar
 Video Minyatür Galeri
 Dosya Listeleri
 Görüntü Şeritleri
 Metadata desteği ve Düzenleme (IPTC)
 JPEG kayıpsız Dönüşümler
 İkiz Dosya Bulucu
 Toplu İşleme
 Toplu Rename
 Baskı Modülü
 Ekran Yakalama modülü ve Windows TWAIN & WIA arabirimi görüntü yakalama.

 

Alternate Shutdown 1.300

Alternate Shutdown – Bilgisayarı Otomatik Kapatma

 

Alternate Shutdown yardımıyla belirli saat ve tarih aralıklarından sonra veya bilgisayarı belirli bir zamanda otomatik olarak kapatmak için zamanlama yapmanızı sağlar.

Alternatif Kapatma, belirli bir süre sonra veya kesin bir tarih ve saat ayarında bilgisayarı otomatik kapatmak için arketipik uygulamadır. Bunun da ötesinde, bilgisayarınızı yeniden başlatma veya hazırda bekletme moduna gönderme gibi birkaç basit ve kullanışlı seçenek daha bulunmaktadır.

Kapatma işlemini askıya alma ve iptal etme alışkanlığına sahip can sıkıcı uygulamalarla uğraşıyorsanız, bu durum için özel olarak tasarlanmış bir özellik de vardır. Uygulama bilgisayarınıza saniyeler içinde ve herhangi bir özel dikkat gerektirmeden kurulabilir. Biraz sınırlı özellik seti göz önüne alındığında, arayüz beklendiği gibi oldukça basit bir arayüzdür.

Temel olarak, bu uygulama ile çalışmak esas olarak iki kapatma yönteminden birini seçmeyi ve tüm denkleme bir yeniden başlatma, hazırda bekletme ve sözde “Force” parametresi ekleyerek, hepsi sadece belirlenmiş onay kutularını tıklatarak gerçekleştirilebilir. .

Tabii ki, neredeyse uygulamanın PC’niz kapanmadan önce kalan süreyi gösteren doğru bir zamanlayıcı sağladığını söylemeye gerek yok. Her şey göz önünde bulundurulduğunda, Alternatif Kapatma’yı kullanmaya başlamadan önce, özellikle “Add force parameter” işaretliyse, çalışmanızı kaydetmek iyi olacaktır.

Media Player Classic Home Cinema 1.9.10

Media Player Classic Home Cinema – Ev Sineması Yazılımı

 

Media Player Classic Home Cinema, Windows® için son derece hafif, açık kaynaklı bir medya oynatıcıdır.

Media Player Klasik Ev Sineması video oynatımı sağlayan ücretsiz bir yardımcı programdır. Oynatma için mevcut tüm yaygın video ve ses dosyası formatlarını destekler. Kurulum süreci oldukça basittir, Yüklendikten sonra, Media Player Klasik Ev Sineması hızlı bir şekilde açılır, ancak açılır pencere Gezgini menüsünde bu araçla “Birlikte Aç” dışında bir video klip başlatmak için herhangi bir değişiklik yapılmaz.

Bir dosyayı açmak için standart bir tarayıcı penceresi almazsınız, ancak açılır pencerede son açılan dosyaların bir listesi ve ardından bir Explorer penceresi sunan bir Gözat düğmesi bulunur. Varsayılan olarak müzikçalar daima ses kapalıyken açılır ve sesi etkinleştirmek için dosya simgenin tıklanması gerekir.  Video dosyalarının çoğunda oynatma oldukça iyi.

 

 

Supremo Remote Desktop 4.3.1.2584

Uzaktaki Bilgisayara Erişim Programı

 

Supremo Remote Desktop, yardım veya erişim için uzaktaki başka bir bilgisayara bağlanmanızı sağlayan ücretsiz bir yazılımdır.

Supremo Remote Desktop ile karşı bilgisayara bağlanmak için güvenlik duvarı ayarları yapmanız veya yardım desteği almanız gerekmez. Hiç bir kurulum gerektirmeden kullanabileceğiniz bu yazılım sayesinde, yardıma ihtiyacı olan karşı taraf bilgisayara kolayca bağlanabilir ve teknik destek amaçlı olarak yönetebilirsiniz.Ayrıca kişisel verilerinizin bulunduğu uzaktaki bilgisayarınıza erişerek, bilgisayarınızı yönetebilirsiniz. Son derece hafif bir yazılım olması nedeniyle, bilgisayarınızın kaynaklarını gereksiz yere tüketmeden ve bilgisayarınızı yormadan kullanabilirsiniz.  Kişisel kullanımları ücretsiz olup, ticari kullanmak isteyenlere ücretlidir. Programı sitemizden ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

Uzak bilgisayara bağlanmak için, ana bilgisayarda yüklü uygulamanın ana penceresinde sağlanan ‘Hedef Kimliği’ ile ilgili şifreyi girmeniz ve ardından ‘Bağlan’ düğmesine basmanız gerekir. Toplantı sahibinin kullanıcısının kendi makinesi üzerinde hala kontrole sahip olduğunu ve böylece istedikleri zaman ‘Durdur’ düğmesine basarak bağlantınızı kesebileceğini unutmayın.

Program birkaç saniye içinde uzak bilgisayarın masaüstünü görüntüleyerek, yalnızca birkaç saniyelik bir gecikmeyle üzerinde çeşitli işlemleri gerçekleştirmenize olanak tanır. Bunu ‘Tam Ekran’da veya normal, yeniden boyutlandırılabilir bir pencere olarak görüntüleyebilirsiniz, böylece aynı anda diğer etkinlikleri gerçekleştirebilirsiniz.

Ana bilgisayarın masaüstünün üst kenarında, gerçekleştirmek istediğiniz eylemleri seçebileceğiniz bir açılır menüye erişebileceksiniz. Bu konumdan uzak bilgisayardan da bağlantıyı kesebilirsiniz. Ana bilgisayardaki duvar kağıdını görüntüleme gibi belirli görsel özellikleri etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. ‘Renk Derinliğini Geliştir’ özelliğini kullanarak, hedef bilgisayardaki arka planın veya diğer görüntülerin bozuk renklerini ortadan kaldırabileceksiniz.

‘Dosya Yöneticisi’ aracıyla, dosyaları ana bilgisayar ve istemci bilgisayarlara karşılık gelen paneller arasında sürükleyip bırakarak gönderebilir veya alabilirsiniz. Supremo’nun ‘Sohbet’ özelliği, ana bilgisayarın kullanıcısı ile hızlı bir şekilde bilgi alışverişinde bulunarak iletişim kurmanızı sağlar.

Özellikler:

 Kurulum gerektirmez.
 Hiç bir yapılandırma gerekmez
 Güvenli şifreleme ve bağlantı
 Hızlı ve kullanışlı
 Adres defteri entegrasyonu
 Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10, Server 2003, Server 2003 R2, Server 2008, Server 2008 R2, Server 2012 ve Server 2012 R2 ile uyumludur.

 

Chromium 91.0.4434.0

Chromium – Geliştirmeye Açık Web Tarayıcısı

 

Chromium , Google’ın geliştiricilerinin yazılımı geliştirdiği ve bir dizi geliştirme eklediği, Chrome’un temelini oluşturan bir uygulamadır.

Bununla birlikte, Chromium, Firefox ve Internet Explorer‘a karşı savaşta atılan uygulamadan çok uzakta değil. Chromium, Google’ın aracıyla neredeyse aynı performansı ve işlevselliği sağlayan daha hafif bir Chrome‘dur. Arayüz, Chrome’unkiyle aynıdır ve ek olarak, daha popüler kardeşinin yanı sıra uzantı ve tema desteğinin yanı sıra tam seçeneklere sahiptir. İki tarayıcı arasındaki asimetriler çok fazla olmasa da, geçerli olanlar oldukça fark yaratıyor.

Chromium’dan farklı olarak, Chrome aynı zamanda entegre bir flash oynatıcı, şirketin birçok indirilebilir araçta kullanılan otomatik güncelleme işlevi ve yazılımın beklentileri karşılamasına yardımcı olacak bazı diğer iyileştirmeler ile birlikte gelir. İkisi arasındaki zıtlıklara rağmen, Chromium aslında oldukça hızlı bir tarama çözümüdür. Basitliğinin tüm kalabalığı cezbetmeyebileceği ve bazı kullanıcıların yalnızca Google’ın kendi aracında bulunan bazı özelliklere ihtiyaç duyabileceği doğrudur.Chrome bu proje ile başlar, ancak bununla bitmez. Bunun yerine, Google, proje içerisine tarayıcının otomatik güncelleme mekanizması gibi kendi kodunu ya da Chrome’u oluşturmak için Adobe Flash gibi bir başkasını (en azından şimdilik) ekler.

Bariz farklar, Google’ın sağladığı hizmetler  güncelleme mekanizması  veya Adobe’in Flash Player ve Chrome’un telif hakkıyla korunan içeriği oynatmasına izin veren dijital haklar yönetimi (DRM) bileşenleri gibi teknolojilere yönelik yerleşik desteklerden kaynaklanıyor.

Ancak en büyük fark, iki tarayıcının özellik ya da destek listelerinin uzunluğu değil, aynı zamanda istikrarları (ya da istikrarsızlıkları) arasındadır. Krom pürüzlüdür ve sadece kenarlarda değil. Pratik açıdan, Chromium tarayıcısının en son sürümü, Chrome’un rawest versiyonundan bile daha fazla çökmeye eğilimli olacak.

 

netcut 3.0.134

netcut – Ağ İzleme Aracı

 

netcut, internet ağı üstündeki bilgisayarları taramak ve her bir makine hakkında bilgi sağlamak için tasarlanmış ücretsiz bir Windows aracıdır.

Arayüzü biraz profesyonelce bulabilirsiniz, ancak nereden başlayacağınızı bulmak için birkaç dakikaya ihtiyacınız var. netcut ağınızı otomatik olarak tarar ve bağlı makinelerdeki bilgileri belirli bir IP’yi bulmak için özel araçlarla alır. Çok iyi bir özellik, aynı anda birden çok tane kullanmanız durumunda farklı bir ağ adaptörü seçmenize izin veren özelliktir.

Ana pencere, bağlı bir sistemin MAC adresi olan belirli bir IP’nin (açık veya kapalı) geçerli durumunu, kendi başına IP’yi, ana bilgisayar adını ve fiziksel adresi görüntülemek için kullanılır. MAC adreslerinden bahsetmişken, netcut, seçilen ağ adaptörünün fiziksel adresini sadece birkaç tıklamayla değiştirmenizi sağlayan özel bir MAC kimlik sahtekarlığı aracı da içerir.

Not: Kullanıcılar bir aylık netCut Pro üyeliğini ücretsiz alabilir. Kullanıcı başına sınırlı 1. Free Pro üyeliği için support@arcai.com adresini talep edebilirsiniz.

 

PaperScan 3.0.126

PaperScan – Belge Tarama Scanner Programı

 

PaperScan, scanner tarayıcılarınızla uyumlu olarak belgeleri taramak için kullanacağınız bir scanner tarama programı.

Program kullanıcı dostu ve ücretsiz. Tarayıcı seçmez. Neredeyse tüm tarayıcı modellerini destekler. Böylece bir iki basit adımda belgeleri tarama işlemini gerçekleştirirsiniz. Özellikle scanner tarayıcı aldığınızda, cihaz ile birlikte gelen kurulum CD’sinde belgeleri tarama programı bulunuyor. Fakat bir çok kişi bu program CD’lerini kaybettiğinde ne yapacağını bilmiyor. Bu noktada PaperScan kurtarıcınız olacaktır.

 

 

Crealesson 2021.3.2

Crealesson – Öğretmenler için Yeni Nesil Kara tahta uygulaması

 

Crealesson, öğretmenler için Yeni Nesil Kara tahta uygulamasıdır. Uygulama, öğretmenlerin  sunum yapmak için kullanabilecekleri kullanışlı bir yazılımdır.

Kullanımı kolay olan bu program ile F1 tuşuna bastığınızda, program sunum moduna geçer ve görev çubuğunda gizlenir. F1 tuşuna tekrar basarak Sunum modundan çıkıp, görev çubuğundan panele erişebilirsiniz. F1 Kısayolu ile Sunum modundaysanız, Fare Tekerleğini yukarı ve aşağı sürükleyerek tahtayı yakınlaştırabilir ve uzaklaştırabilir ve Sağ fare düğmesini basılı tutarken ekranı sürükleyebilirsiniz. Ders verirken bir hata mı yaptın? GERİ DÖNÜŞTÜRME tuş vuruşuyla sorun değil; Ctrl + Shift + Z ile REDO yapabilirsiniz.

Prıgramda, ders verirken kendinizi veya öğrencilerinizin dikkatini dağıtmamak için hemen hemen tüm işlemlerin kısayolları vardır. Sağ Tıkla menüden de erişebilirsiniz. Retro tarzı arka planlar seçebilirsiniz. Ctrl + Shift (B, G, U, W) kısayollarıyla da düz renkler seçebilirsiniz. Sayfa Yukarı / Sayfa Aşağı tuşları ile mevcut olanı silmeden bir sonraki boş sunum sayfasına geçebilirsiniz. Yakınlaştırma% 100 ise, sağ fare sürüklemesi ile sunum sayfaları arasında da geçiş yapabilirsiniz. 1..9’a kadar kısayollarla kalem, silgi veya nesne boyutunu değiştirebilirsiniz. (Fırça veya nesne boyutunu Numpad + – ile de değiştirebilirsiniz.) Görüntüyü veya nesneyi seçmiş olmanıza bakılmaksızın 1..9 veya NUMPAD +/- tuşlarıyla da ölçekleyebilirsiniz.

Renk Paletlerini Kullanma
Kara Tahta’dan bir renk seçebilirsiniz. Renklerde sınır yoktur. Renk seçici penceresine sağ tıklayarak birçok renk paletine erişebilirsiniz.
Haze Focus İşlevselliği
Sunum modunda, H kısayoluyla ekrandaki pus odak özelliğini kullanabilirsiniz. GERİ AL kısayolu ile işlemi geri alabilirsiniz.
Çoklu Kırpma, slayta yerleştirin
F1 kısayolu ile Sunum Moduna gidin. Bölgeleri kırpın. Böylece masaüstüne kaydedilecekler. Panoyu temizlemek için DEL tuşuna basın. Grafik eklemek için. (Nokta) tuşuna basın. Navitage’dan Masaüstüne Yol.
Kolay Video Kaydı
Video derslerini kaydetmek için ekstra bir uygulamaya gerek yoktur. Tahtaya çift tıklayarak video kaydını başlatabilirsiniz. Çift tıklayarak duraklatabilir ve çift tıklayarak videoyu kaydetmeye devam edebilirsiniz. Bu işlemlere farenin sağ tuşuyla dairesel menüden erişebilirsiniz. Sunum modundan çıktığınızda video dersiniz masaüstünüzde hazır olacaktır.

AP Tuner 3.08

AP Tuner – Bilgisayardan Akort Programı

 

AP Tuner, bilgisayarın mikrofonunu kullanarak Gitar ve Keman gibi enstrümanları akort etmek için kullanacağınız bir programdır.

Program, enstrümanın tellerine vurduğunuzda çıkan sese göre ibreyi oynatarak çalışır. Göstergedeki her harfin bir akort ve nota karşılığı vardır. Örneğin; Kemanda tellerin sıralanışı yani keman akort sesleri kalın telden ince tele doğru Sol – Re – La – Mi şeklindedir ve notaların harf karşılıkları da sırasıyla kalın telden ince tele doğru G – D – A – E şeklindedir. Yani Sol telini çaldığınızda, G harfinin yeşil olması ile beraber doğru akort bulunmuş olacaktır. Şuanda programa ait web sitesi çalışmasa da programın indirme linki çalışıyor.Kısa sap bağlama akort ayarı için;  En alt teller: E

Orta teller:   A

En üst teller: B

Ölçülerine göre akort edilir.

ÖRNEK BAĞLAMA AKORT VİDEOSU

 

 

Balabolka 2.15.0.773

Balabolka – Metinleri Sese Çevirme Yazılımı

 

Balabolka Metin-To-Speech (Metinleri sese Dönüştürme) programıdır. Sisteminizde yüklü tüm bilgisayar sesleri içerisinde mevcuttur.

Balabolka  Ekrandaki metinleri, WAV, MP3, MP4, OGG veya WMA ses dosyası olarak kaydedilebilir. Program, AZW, AZW3, CHM, DjVu, DOC, EPUB, FB2’ye, HTML, LIT, Mobi, ODT, ÇHC, PDF ve RTF dosya türündeki metin yazılarını görüntülemek ve ses dosyasına çevirmek için işlevsel özelliktedir.

Program ile harici LRC dosyaları veya ses dosyaları içinde MP3 etiketleri senkronize metni kaydedebilirsiniz. Bir ses dosyası üzerinde  bilgisayarda veya modern dijital müzik çalarlar üzerinde oynayabilir, metin (şarkı sözlerini olarak, aynı şekilde de) eş zamanlı görüntüleyebilirsiniz. Programı sistem tepsisinden veya kısayol tuşlarıyla kolayca kontrol edebilirsiniz.Nerede ne amaçla kullanılmaya ihtiyaç duyulacak bir program olduğunu bilmesek te, Programı kendi bilgisayarımızda test ettiğimizde, kendi özellikleri ve işlevselliklerinin bahsedildiği gibi eksiksiz ve kusursuz olarak çalıştığını gördük. Metin bölümüne sesli olarak dinlemek istediğiniz metni girmiş olup daha sonra üst görev bölümündeki ok işaretine tıklamanız yeterli olacaktır.

Program Türkçe dil desteğine sahip olup ücretsiz olarak sunulmaktadır. Sitemizden indirip sizlerde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

PROGRAM VİDEOSU


İşletim sistemi: Microsoft Windows XP / Vista / 7/8/10

Diller: Bulgarca, İngilizce, Arapça, Katalanca, Çince (Basitleştirilmiş), Çince (Geleneksel), Hırvatça, Çekçe, Hollandaca, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Macarca, İtalyanca, Japonca, Korece, Farsça, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Portekizce (Portekiz), Rumence, Rusça, Sırpça, Slovence, İspanyolca, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca

 

 

Wise Memory Optimizer 4.1.1

Wise Memory Optimizer – Bellek Optimizasyonu Programı

 

Wise Memory Optimizer, adından da anlaşılacağı gibi, fiziksel belleği serbest bırakarak bilgisayarınızın performansını optimize etmek olan hafif ve taşınabilir bir yazılımdır. Bu tür araçlarda çok az deneyimi olan veya hiç deneyimi olmayanlar bile tüm kullanıcı türlerine yöneliktir.

Kurulum bir gereklilik olmadığından, program dosyalarını sabit sürücüde herhangi bir yere bırakabilir ve yürütülebilir dosyayı doğrudan çalıştırabilirsiniz. Alternatif olarak, programı bir USB flash sürücüye, harici sabit sürücüye veya benzer bir depolama birimine taşınabilir şekilde kopyalayarak istediğiniz yerden kullanırsınız.

Daha da önemlisi, Windows Kayıt Defteri alanınına yeni girdiler veya değişiklikler yapmamakla beraber, program kaldırıldıktan sonra dosyaların sabit sürücüde kalmaması özelliğine sahiptir. Programın arayüzü basit bir düzen ile küçük bir pencereden yapılır.

Wise Memory Optimizer, dağıtım sırasında bilgisayarınızın kullanılmış, boş ve toplam belleğini bir pasta grafikle birlikte otomatik olarak hesaplar ve görüntüler. Optimizasyon işlemi, bir düğmeye tıklayarak başlatılır. Ayarlar ekranından birkaç seçenek yapılandırılabilir. Örneğin, boş bellek belirtebileceğiniz bir düzeyin altında olduğunda otomatik optimizasyon modunu etkinleştirebilir ve CPU boş moddayken bile Akıllı Bellek Optimize Edici’yi çalıştırabilir ve ayrıca boşaltmak istediğiniz bellek miktarını ayarlayabilirsiniz.

 

 

ISOBurn 2.0.0

ISOBurn – ISO Dosyaları CD/DVD’ye Yazdırma Programı

 

ISOburn, ISO görüntü dosyanızı doğrudan ISO 9660 standardıyla uyumlu CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW, DVD + R, DVD + RW, HD DVD ve Blu-ray Disk’e yazabilirsiniz.

Program ile her tür CD, DVD ve Blu-ray disk oluşturmak son derece kolaydır. Önyüklenebilir diskleri, çok oturumlu diskleri, yüksek kaliteli ses CD’lerini ve video DVD’leri kolayca yazabilir, disk görüntülerini kopyalayabilir ve yazabilirsiniz.Ayrıca dijital fotoğraflar, resimler, arşivler, belgeler, müzik ve videolar gibi her türlü dosyayı CD’lere, DVD’lere ve Blu-ray Disklere yazar. Ön yüklenebilir veya çok oturumlu diskler, yüksek kaliteli Ses CD’leri ve Video DVD’leri oluşturabilirsiniz.

 

 

En İyi Program Sitesi

Exit mobile version