Alternate Pic View 2.760

Alternate Pic View – Resim Görüntüleme Programı

 

Alternate Pic View yardımıyla karmaşık prosedürlerden geçmek zorunda kalmadan görüntüleri  görüntüleme ve resimleri düzenleme işlerinizi halledebilirsiniz.

Windows yerleşik bir resim görüntüleyici sunar, ancak bu konuda kullanabileceğiniz güçlü üçüncü taraf programları da vardır. Program resim dosyalarını görüntülemenizi ve bazı ayarlamalar yapmanızı sağlayan bir programdır. BMP, JPG, PCX, TGA ve WMF dahil birçok formatı destekler.

Çeşitli düzenleme araçlarıyla birlikte gelir

Uygulamanın arayüzü tanıdık ve kullanımı kolaydır. Alanın çoğu, boyuta göre otomatik olarak ayarlanan önizleme alanıdır. Üstteki araç çubuğu çeşitli işlevleri barındırır. Görüntüler, dosya tarayıcısı veya ‘sürükle bırak’ yöntemiyle içe aktarılabilir.

Bu nedenle, geri alma ve yineleme işlevlerinin yanı sıra çizgi, ok, dikdörtgen, serbest el, dolgu, metin ve kalem gibi bazı temel düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz.

Ancak aynı zamanda yakınlaştırıp uzaklaştırabilir, tam ekran moduna geçebilir, slayt gösterisi oluşturabilir, küçük resim görüntüleme modunu etkinleştirebilir, bir seçimi kırpabilir ve Alternatif Resim Görünümünün EXIF ​​/ IPTC bilgilerini korumasını sağlayabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı efektlerle geliştirin

Alternatif Pic Görünümü, resimlere çeşitli efektler uygulamanıza olanak tanır; Sadece birkaç isim vermek gerekirse, döndürme, ayna, çevirme, ters çevirme, keskinleştirme, bulanıklaştırma, kontrast, parlaklık, pikselleştirme, gürültü ve kırmızı göz giderme etrafında dönerler.

Grafik düzenleme aracı, klavye kısayollarını ve arayüz için birden çok dili destekler, iyi bir yanıt süresine sahiptir ve kullanıcı belgelerini içerir. Testlerimiz boyunca herhangi bir sorunla karşılaşmadık; Alternatif Pic Görünümü testimiz boyunca donmadı, çökmedi veya hata iletişim kutularını açmadı. Sezgisel düzeni sayesinde, daha az deneyimli kullanıcılar bu uygulamada yollarını kolayca bulabilirler.

Özellikler:

Slayt gösterisi
Küçük resimler
Çizim aletleri
Çeşitli resim formatları
Çini resimleri
Resimleri birleştirin
Boyut resimleri / uzatın
Toplu konuşma / boyutlandırma
DLL ve EXE dosyalarından simge çıkarma
Seçimi dosyaya kaydet
Dosya özellikleri
EXIF / IPTC bilgilerini saklayın
Kırmızı göz azaltma
Ölçek renkleri
Renkleri döndür
Çizim okları
Çok sayfalı TIFF’ler
Resimleri karşılaştır
Animasyonlu GIF’ler oluşturun / düzenleyin
Resim ara
Tüm sayfaları veya bir dizi çok sayfalı GIF / TIF’i yazdırın
Resimler için otomatik kaydetme
E-posta ile resim gönderin
ASCII TXT dosyalarını kaydedin / saklayın

 

 

Malware Hunter 1.112.0.707

Malware Hunter – Zararlı Yazılım Kaldırma Aracı

 

Malware Hunter, Virüs algılama ve koruma yeteneklerinde son noktayı sunmak için tasarlanmış kaliteli bir güvenlik yazılımıdır.

Hiper taramanın getirdiği daha yüksek tarama hızı ile, inatçı kötü amaçlı yazılımları tespit etmenize ve kaldırmanıza ve potansiyel tehlikelere karşı önlemenize yardımcı olur. Sürece yönelik olarak, bu program bilgisayarınızın güvenli çalışmasını sağlayabilir. Hızlı hiper taramalar, inatçı kötü amaçlı yazılımları tespit edip kaldırın, potansiyel tehlikelere karşı savaşmanıza yardımcı olur.Sorunsuz bir şekilde sağlanan en son virüs tanımı güncellemeleri ve tehdit dizinleri ile otomatik güncellemeler gerçek zamanlı koruma sağlar, böylece bilgisayarınız her zaman güncel ve güvenlidir. Ödüllü bir ürün olan Malware Hunter, her türlü tehdide karşı kapsamlı koruma sağlar, verilerinizi korur, gizliliğinizi korur ve bilgisayarınızın virüssüz olmasını sağlar.

Audacity 2.4.2

Audacity  –  Ses Düzenleme ve Vokal Ayırma Programı

 

Audacity, Windows®, Mac®, GNU/Linux® ve diğer işletim sistemleriyle kullanılabilen, açık kaynak kodlu ücretsiz bir ses düzenleme programıdır.

Bir grup gönüllü tarafından geliştirilmiş ve GNU Genel Kamu Lisansı (GPL) koşulları altında yayımlanmaktadır. Herkesin özgürce kullanıp dağıtabileceği ve gelişimine katkı sağlayabileceği bir yazılımdır. Program sayesinde Ses dosyaları alınabilir, düzenlenebilir ve varolan dosyalarla ya da yeni yapılan kayıtlarla ile birleştirilebilir.

Ses düzenleme çalışmaları yapanların ihtiyacı olduğunda ücretsiz ve Türkçe olma avantajı ile işlerini kolayca görebilecekleri bu yazılımı kendimiz bilgisayarımızda test ettik. Son derece kullanıcı dostu olan bu yazılım, kullanımını oldukça kolay bulduk. Programı açtıktan sonra ses dosyasını sürükleyip programın üzerine bırakmanız yeterlidir.

Düzenleme bölümünde ses dosyası artık işlenmeye hazır hale gelmiş olacaktır. Keseceğiniz alanı farenizin sol tuşuna basarak seçebilirsiniz. Kestiğiniz alan boşluklarına başka sesler ekleyebilirsiniz.  Birkaç ses dosyasıyla aynı anda çalışarak karma işler başarabilirsiniz. Seslere efektler eklemek, yankı eklemek ve ses gürültülerini azaltma seçeneklerini kullanmak oldukça kolay. Bize göre kullanılabilecek oldukça başarılı bir programdır.Tüm bunların dışında bir diğer özellik ise, şarkılarda ki vokal sesleri ayırma özelliğidir. Karaoke müzik yapmak isteyenler şarkı içerisinde ki söz kısmını kesmek için; yani vokalleri silmek için kullanabilirler.

Müziğin içerisinden şarkı kısımlarını silme veya vokal bölümü silme işlemi ihtiyacınızı görecek kadar olsa da, arka planda dikkatli dinlendiğinde seslerin küçük te olsa duyulduğunu göreceksiniz. Henüz amatör kullanımlarda %100 başarı elde edilmiş değil.

PROGRAM VİDEOSU

Özellikleri:

 Canlı ses kaydı yapabilirsiniz
 Vista ya da üzerindeki Windows sürümlerinde biligsayarda oynatılan ortamları    kaydedebilirsiniz.
 Kaset ve kayıtları sayısal kayıt ya da CD biçimine dönüştürebilirsiniz
 WAV, AIFF, FLAC, MP2, MP3 ya da Ogg Vorbis ses dosyalarını düzenleyebilirsiniz
 Sesleri kesebilir, yapıştırabilir, ve karıştırıp birbirine ekleyebilirsiniz
 Bir kaydın hızını ya da tonunu değiştirebilirsiniz
 Zamanlamalı ve Ses ile başlatılan kayıt özellikleri
 Yapılabilecek diğer işlemler için tüm özelliklerin listesine bakın

 

 

Registry Repair 5.0.1.111

Registry Repair – Sistem Kayıt Defteri Onarma Programı

 

Registry Repair, bilgisayarın kayıt defterinde farklı alanlarda bir düzineden fazla analiz imkanı sağlayarak, 18 farklı hata türünü tespit edebilir.

Program hızlı, kapsamlı ve güvenli tarama motoru ile, hızlı bir kayıt defteri taraması gerçekleştirir. Kayıt defteri onarma işlemini başlatmadan önce kayıt defteri yedeği almak için imkan sağlar. Böylece olası bir problem ile karşılaştığınızda, aldığınız yedeği içe aktararak kayıt defterinin çalışmasını sağlarsınız. Mutlaka bilgisayar kullanıcıları tarafından kullanılması gereken programlardan biridir. Bu programı kullanarak, bilgisayarın kararsız çalışmasına bağlı performans kayıplarını da önlemiş olursunuz. Bu programın Softpedia tarafından herhangi bir virüs içermediğine dair garanti edilmektedir.
PROGRAM VİDEOSU

Inkscape 1.0

Inkscape – Vektörel Resim Düzenleyici

 

Inkscape, resim düzenleme ve grafik çizim konusunda sizlere yardımcı olacak açık kaynak kodlu ücretsiz vektörel bir düzenleme aracıdır.

Gelişmiş düzenleme özellikleri sunan Inkscape , vektör grafikleri sektöründe ciddi bir rakiptir ve Illustrator veya CorelDraw gibi daha karmaşık yazılım paketlerine uygun bir alternatiftir . Profesyonel çizim araçları karmaşık nesneler oluşturmanıza izin verirken, filtre seti grafik tasarımı tamamen yeni bir seviyeye taşımanıza yardımcı olur.

Kullanım kolaylığı göz önünde bulundurularak tasarlanan arayüz, tüm seçeneklere hızlı erişim sağlayan iyi organize edilmiş ve oldukça sezgiseldir. Program, JPEG, PNG, TIFF, EPS ve vektör tabanlı formatlar dahil olmak üzere çoklu dosya türleriyle uyumludur.

İşaretleyiciler, degradeler, şekiller, yollar, klonlar, alfa harmanlama ve daha fazlasını içeren grafik nesneleri çizmek ve düzenlemek için güçlü bir araç seti ile birlikte gelir, ancak serbest el çizimine de izin verir. Yalnızca birkaç tıklamayla nesneleri taşıyabilir ve ölçeklendirebilir, nesne grupları oluşturabilir ve birden çok öğeyi düzenleyebilirsiniz.

Doğrudan XML düzenleme, belge eşleme, ekran piksel manipülasyonu, düğüm düzenleme, bitmap izleme, bahsetmeye değer özelliklerden bazılarıdır. Katman desteği sağlar ve karmaşık yol işlemleri gerçekleştirmenin yanı sıra yol efektlerini uygulamanızı ve düzenlemenizi sağlar. Ayrıca, uygulama SVG yazı tipi düzenleyicisi, glifler ve çok dilli yazım denetimi gibi metin düzenleme araçlarıyla birlikte gelir.

Avantajlarından biri, kullanıcıların daha alışılmadık grafikler oluşturmasını sağlayan çok çeşitli filtre ve uzantılardır. Renk filtreleri, bulanıklaştırma, deformasyon ve farklı malzemelerden morfoloji filtrelerine ve gerçekçi olmayan 3D gölgelendiricilere kadar hepsi tasarım olanaklarını genişletmenize ve yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

İster masaüstünüz için basit bir simge oluşturmak ister karmaşık pazarlama malzemeleri tasarlamayı planlayın, Inkscape ihtiyacınız olan tüm enstrümanları içerir. Atölyenizde kullanmak için bir plotter kesim programı veya bir grafik çizim programı arıyorsanız, bunu ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Tanınmış rakiplerinden bazılarına benzer yeteneklere sahiptir, bu da onu her grafik tasarımcı için harika bir araç haline getirir.

PROGRAM VİDEOSU

K-Lite Codec Pack Full 15.9.0

K-Lite Codec Pack Full – Full Medya Kodek Paketi

 

K-Lite Codec Pack Full, Media Player Classic, DivX Pro, MusePack DirectShow, LAME MP3 ve diğer birçok filmi içeren tüm filmlerin% 99’unu oynatmanızı sağlayan codec paketi.

Bazı codec bileşenleri, Windows’u yavaşlatma, multimedya dosyalarını parçalama ve tüm film izleme deneyimini sıkıntı verici hale getirme eğiliminde olduklarından, bilgisayarlarla dost olmaktan çok uzaktır. Bu nedenle, ek ve gereksiz özellikler olmadan tam olarak ne gerekiyorsa onu yapan verimli bir yazılım seçilmelidir.Basitçe söylemek gerekirse, bu program tam olarak bunu yapmak için kullanılır. Bu, sadece çok hafif bir paket olarak değil, aynı zamanda bilgisayar kaynakları ile de etkileyici olan en verimli codec paketlerinden biridir. Gelişmiş ayarlarla oynamaktan gerçekten hoşlanan bir uzman olmadığınız sürece kurulumu oldukça kolaydır. K-Lite çok sayıda gelişmiş özelleştirme seçeneğine sahiptir, ancak acemilerin bazı bölümleri yanlışlıkla değiştirebilecekleri ve tüm süreci kırabilecekleri için bu bölüme çok fazla zaman harcamaması tavsiye edilir.

Glary Software Update 5.52.0.51

Glary Software Update – Program Güncelleme Yazılımı

 

Glary Software Update, Sizi bilgilendirmek için tasarlanmış kaliteli bir yazılım istemcisi. Bilgisayarınız için mevcut yazılım güncellemeleri kontrolü yapar ve güncelleme sağlar.

Ücretsiz, küçük, kullanımı kolay ve sezgisel bir arayüz ile son derece işlevsel bir programdır. Mevcut yazılım güncellemesi hakkında bildirimler ve bilgiler sağlar. Büyüyen bir yazılım kütüphanesi tarafından desteklenir. Kişisel bilgilerinizi sızdıracak zararlı yazılım barındırmaz. Programların güncellemelerini denetlemek sureti ile, sizi program güncelleme adresine yönlendirecek bir link verir.

 

 

 

Privacy Eraser Free 5.5

Privacy Eraser Free  – Bilgisayar Geçmişini Temizleme Yazılımı

 

Privacy Eraser Free,  internet ve bilgisayar aktivitelerinizin tüm geçmişini temizleyerek Internet gizliliğini korumak için kullanacağınız bir yazılımdır.

Internet Explorer ve MSN Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari ve Opera gibi popüler web tarayıcılarını destekler. Pro sürümünde, ACDSee, Adobe Reader, Microsoft Office, WinZip, WinRAR, Real Player, Media Player ve diğerleri gibi en popüler  200 ücretsiz eklentisi bulunmaktadır.

Program sayesinde sadece tek bir tıklama ile, hızlı bir şekilde internet önbelleğini silebilirsiniz. Çerezleri, tarama geçmişini, adres çubuğu geçmişini, adresleri, otomatik tamamlama formu geçmişini, kayıtlı şifrelerinizi ve tarayıcınızın index.dat dosyalarını siler.  Ayrıca son belgeleri, geçici dosyaları, geri dönüşüm kutusunu, panoda ki verileri,  dns ön belleğini, bellek dökümlerini, hata raporlarını ve çok daha fazlasını.

Bu yazılım ile sileceğiniz dosyalardan emin olmalısınız. Çünkü sildiğiniz dosyaları bir daha geri almanız asla mümkün olmayacak. Böylece başkaları da sildiğiniz dosyaları tekrar geri getiremez.

 

Özellikleri:

Internet Explorer (IE), Microsoft Edge, Firefox, Google Chrome, Safari ve Opera desteği
İnternet önbelleğini, tarama geçmişini, çerezleri, yazılan URL’leri, indirme geçmişini siler.
Otomatik tamamlama ve otomatik doldurma form geçmişini, kaydedilmiş şifreyi ve daha fazlasını temizler.
Çalışma geçmişini, arama geçmişini, geçmişi aç ve kaydet, son belgeleri, geçici dosyaları, geri dönüşüm kutusunu siler.
Panoyu, görev çubuğu atlama listelerini, dns önbelleğini, günlük dosyalarını, bellek dökülmelerini ve daha fazlasını temizler.
Birçok popüler uygulamanın izini temizlemek için 250’den fazla ücretsiz, önceden yapılandırılmış eklenti. Herhangi bir uygulamanın izlerinin silinmesine izin vererek kendi uygulama eklentilerinizi yaparak temizleme özelliklerini de genişletebilirsiniz.
ABD DoD 5220.22-M (3 geçiş), ABD DoD 5220.22-M (ECE) (7 geçiş) ve özel silme yöntemlerini destekler.
Herhangi bir kurtarma umudunun ötesinde, bilgisayarınızdan belirli dosya ve klasörleri kalıcı olarak siler.
Disklerinizdeki yedek ve gizli alanları güvenle siler.
Sürücülerdeki tüm boş kümeler, silinmiş dosya ve klasörlerin içeriği de dahil olmak üzere yeni bir sürücü gibi silinir.
Var olmayan uygulamalar için eski ve geçersiz kayıt defteri girdilerini kaldırır.
Bozuk kayıt defteri girdilerini düzeltir, PC’nizin performansını optimize eder ve Windows başlangıcını hızlandırır.
Tarayıcınızı her kapatışınızda Gizlilik Silgisini otomatik olarak çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz veya Windows sisteminizi arka planda izlemesi ve ne zaman temizleyeceğini algılaması için ayarlayabilirsiniz.

Listen N Write 1.30.0.7

Listen N Write – Sesli Kayıt ile Not Alma Programı

 

Listen N Write, ortam notları alarak daha sonra bunları yazılı belgeye çevirmek için kullanılan ücretsiz bir programdır. Bir çok alanda kullanılabilir.

Bu program sayesinde konuşmaları kayıt etmek için kaleminizle yarış yapmak zorunda kalmayacaksınız. Okul derslerini, röportajları, konferansları, stajları, kursları, seminerleri vb. Dinlemek ve yazmak için hızlı ve kolay bir programdır. Özellikle öğrenciler ve gazeteciler için oldukça faydalı bir programdır.

PROGRAM VİDEOSU

Desteklediği Diller: 

 • English (thanks Don Luciano and A&A)
 • Arabic (thanks Akhras)
 • Brazilian (thanks Igor Rückert)
 • Czech (thanks Stevik)
 • Dansk (Erik Falck Jørgensen)
 • Dutch (thanks A&A)
 • Français (thanks Christian Lefèvre)
 • German (thanks Hmb)
 • Hungarian (thanks Attila Kósa)
 • Indonesian (thanks Jeannes Bryan)
 • Italiano (Marcello Pietrelli)
 • Nederlands (thanks Jordy Deweer)
 • Polish (thanks Zbigniew Strzelczyk)
 • Romanian (thanks Gheorghe Borodi)
 • Russian (thanks Анатолий Стреж)
 • Spanish (thanks Asecreto and A&A)
 • Svenska (thanks Leif Larsson)
 • Turkish (thanks Kerem Özkök)
 • Ukrainian (thanks Василь Тершівський)

Discord 0.0.308

Discord – Oyuniçi İletişim ve Chat Programı

 

Discord, metin mesajları gönderme, sesli sohbeti etme, arkadaşlarınız için sunucular oluşturma veya arkadaşlarınızın sunucularına katılmak için kullanacağınız bir programdır.

Arkadaşlarınızla çevrimiçi oyunlar oynamak boş zaman aktiviteleriniz arasındaysa, muhtemelen oyun zamanı sırasında onlarla iletişim kurmanın etkili bir yolunu istediniz.

Neyse ki, bunu uygun bir şekilde ve önemli bir çaba harcamadan gerçekleştirmenize yardımcı olabilecek Discord gibi özel yazılım çözümlerine dönebilirsiniz .

Tüm özelliklerinden yararlanmak için bir mikrofon veya kulaklık, hoparlörler ve İnternet bağlantısına sahip olmanız gerektiğini lütfen unutmayın.

Pürüzsüz tasarım

Bu program, başlatır başlatmaz size yararlı ipuçları sağlayan ve ana penceresini görüntüleyebilen şık, kullanıcı dostu bir arayüzle birlikte gelir.

İşlevleri, arayüzü boyunca özenle düzenlenmiştir, bu da acemilerin bile minimum çabayla onlardan yararlanmasını mümkün kılar.

Arkadaşlarınızla iletişim halinde olun

Çevrimiçi bir oyun oynarken arkadaşlarınızla iletişimde kalmanın uygun bir yoluna ihtiyacınız varsa, hem metin hem de sohbet desteği sağlandığından Discord’a dönebilirsiniz. Onlarla sohbet etmeden önce onları kişi listenize eklemeniz gerekir. Bunu yapmak, Arkadaş Ekle düğmesini tıklayarak ve uygulamaya arkadaşlarınızın e-posta adreslerini veya Discord Etiket numaralarını sağlayarak kolayca gerçekleştirilebilir.

Arkadaş listenizi oluşturduktan sonra, her biri ile ayrı ayrı sohbet edebilir veya bir sunucu oluşturup onları davet edebilirsiniz, böylece aynı anda birden fazla kişiyle iletişim kurabilirsiniz.

Çeşitli diğer hesapları bağlayın

Bu program, sesli ve yazılı sohbet işlevlerinin yanı sıra, daha kolay erişim ve daha fazla verimlilik için birden fazla hesabı bağlamanıza da olanak tanır. Örneğin, YouTube veya Twitch hesabınızı bağlayabilirsiniz.

Dahası, varsayılan giriş ve çıkış cihazları, bildirimler, tuş bağlamaları, görünüm, oyunlar, kaplama modu ve yayın modu gibi özel menüden çeşitli ayarları yapabilirsiniz.

Not: Bu sayfamızdan, Windows, Android, iOS ve Mac sürümlerini indirebilirsiniz.

 

 

Tor Browser 10.0.5

Tor Browser – Kullanıcı Gizleyen Tarayıcı

 

Tor Browser, kullanıcıların ip’sini gizleyen ve  internet gizliliği esasına dayalı bir internet tarayıcısıdır.

Bu sayede  internetin en derin ve girilmesi sakıncalı karanlık noktalarına erişim sağlarsınız. Yani “Deep Web” yada “Dark Web” denilen bölgeye erişim sağlarsınız. Bu tarayıcının diğer Dünya ülkeleri veya Ülkemizde ki kullanımının hukuki sonuçları ile ilgili bir fikrimiz olmamasına karşın, tarayıcının sitesine bir VPN kullanmadan erişim sağlayamıyorsunuz. Bu da sitenin ülkemizde illegal olduğu ve girilmesi yasak bir site olduğunun göstergesi olarak kabul edilebilir.

Ancak dediğimiz gibi bu tarayıcının kullanımına dair herhangi bir olumsuz hukuki sonuç ile karşılaşmadık. Tarayıcıyı kullanacaksanız, herhangi bir VPN programı kullanmanıza da gerek kalmaz. Erişime kapalı veya girilmesi yasak tüm sitelere girmek için her türlü imkanı sağlıyor. Program ücretsiz olarak indirilip kullanılabilir.

Postbox 7.0.37

Postbox – Mail Alma ve Gönderme Programı

 

Postbox, birden fazla Gmail özelliğini entegre edebilen ve uzantılar ekleyerek daha da geliştirilebilen kullanışlı bir e-posta yönetim aracıdır.

Tek bir basit uygulama kullanarak posta iletilerini gönderip alabilirsiniz.  RSS yayınlarına, etiket iletilerine ve filtre haberlerine abone olabilirsiniz. Postbox, arkadaşlarınız ve iş ortaklarınızla iletişim halinde olmanız için tüm araçları sağlamayı amaçlayan güçlü bir uygulamadır. Birden fazla e-posta hesabını işlemek ve en son haberleri okumak için RSS yayınlarına abone olmak için kullanabilirsiniz.

Program, popüler Mozilla Thunderbird e-posta istemcisini örnek alır ve arayüzü kolay erişim için popüler hesaplar, klasörler ve mesaj panellerine sahiptir. Mesaj alanı, yeni bir sekmede de açılarak geçerli e-postanın içeriğini görüntülemenizi sağlar. E-posta hesaplarını yapılandırmak kullanıcının yalnızca e-posta adresini ve şifreyi girmesini sağlar. Sihirbaz, veritabanındaki sunucu yapılandırmalarını otomatik olarak arar ve Gmail veya Yahoo! birkaç saniye içinde yeni bir hesap ekleyebilir. Yapılandırması bu kadar kolaydır.

Gmail entegrasyonu, iletilerinizi etiketlerle organize etmenize ve yerel Gmail kısayollarını kullanarak iletiler arasında gezinmenize olanak tanır. Belirli bir tartışmayı izlemeniz gerektiğinde iletileri gruplandırmak için ileti dizisi görünümünü de kullanabilirsiniz. E-posta indeksleme özelliği ile program, bir klasördeki mesajlarla ilgili e-posta eklerine ve resimlere göz atmanıza yardımcı olur. Ekler görünümüne geçmeniz, dosyaları seçmeniz ve bilgisayarınıza kaydetmeniz yeterlidir.

Uygulamayı RSS yayınlarına abone olmak veya aboneliklerinizi Thunderbird gibi diğer programlardan içe aktarmak için de kullanabilirsiniz. E-posta mesajları olarak, haber makaleleri, okumanız gereken öğeleri görüntülemek için gelişmiş kurallar kullanılarak filtrelenebilir.

 

 

eMule 0.50a

eMule – Müzik Paylaşım ve İndirme Yazılımı

 

eMule, EDonkey2000 protokolüne dayalı olarak internetteki öğeleri indirmek ve paylaşmak için sizlere yardımcı olmaktadır.

eMule Nedir?
Merkur isimli biri orjinal eDonkey2000 istemcisinden memnun değildi ve 13 Mayıs 2002 tarihinin şafağında daha iyisini yapabileceğine inandı. Ve böylece yaptı. Diğer geliştiricileri etrafına topladı ve eMule Projesi doğdu. Amaçları, eDonkey ‘nin meşhur olmadan önce, tonlarca özellik eklenmiş ve çok güzel GUI (Grafiksel Kullanıcı Arabirimi) olan bir istemciyi kullanılır hale getirmekti. Bu kararın ne etki edeceğini hayal bile edemezlerdi…

Bugün ise, eMule dünyadaki en büyük tek ve en sağlam kişiden-kişiye dosya paylaşım istemcisidir. Açık kod politikası sayesinde her yayımı ile ağın daha randımanlı çalışmasını sağlayan, projeye katkıda bulunabilen birçok geliştiriciye teşekkürler.

PROGRAMIN İNCELEME VİDOSU

eMule ne anlama gelir?
“eMule” adı donkey (eşek) ile benzer bir hayvan adı olan “Mule” ‘dan yani Türkçesi “Katır” ‘dan gelir 😉

eMule ne kadar sıklıkla güncellenir?
eMule düzenli olarak güncellenmez, fakat bu aralar 1 ila 3 hafta arasında. Ama bu garanti değil. 🙂

 Bir kaç özellik listelenmekte.

 • İstemciler güvenilir bir ağ oluşturmak için birçok ağ kullanır. (ED2K, Kaynak Değişimi, Kad)
 • Kad şu an deneme aşamasındadır,  v0.42 sürümünde Kad kullanılmak için etkinleştirilebilir
 • Sıra ve Kredi sistemi ağa gönderilenleri çoğaltarak herkesin istediği gibi dosya aldığından emin olmanız için yardım eder.
 • Tamamen ücretsizdir. Ayrıca tamamen Reklam, Casus yazılım gibi unsurları barındırmaz.
 • Her dosya indirilirken hatasız dosya olması için bozulmalara karşı kontrol edilir.
 • Akıllı Bozukluk Saptama Denetimi bozuk parçaların hızlı bir şekilde düzeltilmesine yardımcı olur.
 • Otomatik öncelikler ve Kaynak yönetimi size bir çok indirmeyi izlemeye gerek kalmadan başlatmanız için olanak sağlar.
 • Önizleme işlevi tamamlanmadan önce Hareketli Görüntülere ve Arşivlere bakmanız için olanak sağlar.
 • Web hizmeti ve web sunucusu internet üzerinden hızlı erişmenize olanak sağlar.
 • İndirmelerinizi düzenlemek için kategori oluşturabilirsiniz.
 • Bulmak istediğiniz dosyalar için mümkün olan geniş bir alanda arama sunar. Bu alanlar: Sunucular (Yerel ve Genel), web tabanlı (Jigle ve Filedonkey), ve Kad (Hala Alfa).
 • Aynı zamanda aramaların daha çok esnek yapmak için size, çok karışık olan Boolean aramalarını kullanmaya olanak sağlar.
 • Mesajlaşma ve arkadaş sistemi ile diğer İstemcilere mesaj gönderebilirsiniz ve onları arkadaş olarak ekleyebilirsiniz. Arkadaş listenizde, eğer arkadaşınız çevrimiçi ise her zanan görebilirsiniz.
 • İçine yerleştirilmiş IRC istemci ile diğer indiriciler ve dünyanın her yerindeki sohbetçiler ile sohbet edebilirsiniz.

Kaynak:emule-project.net

PhotoInsight 1.2.0

PhotoInsight – Fotoğraf Organizeri

 

PhotoInsight, herhangi bir şeyi kendiniz kopyalamak, taşımak veya içe aktarmak zorunda kalmadan resim dosyalarınızı takip ederek fotoğrafları düzenlemek yardımcı olur.

Fotoğrafçı veya grafik tasarımcı olmak ve onlarca, yüzlerce hatta binlerce fotoğrafı yönetmek zorunda kalmak açısından bazı zorlukları yaşamak zorunda bırakalabilir. Tüm resimleri düzenleme konusunda yardım bu programın fotoğrafçılara ve grafikçilere neler sağladığını görmek lazım.

Düzinelerce klasörle uğraşmak ve hangi dosyayı nereye koyduğunuzu hatırlamak yerine, işinizi bu programa yaptırabilirsiniz.  Sadece tüm fotoğrafları mı yoksa sadece belirli klasörleri mi düzenleyeceğini seçmeniz yeterli olacaktır. Gerisini programı çalıştırın, o halletsin.

Kaç tanesinin yönetmesi gerektiğini seçtikten sonra, resimler uygulamada görünecektir. Ardından, her bir görüntünün ne zaman oluşturulduğu, en son ne zaman değiştirildiği ve bilgisayarda ki dosya konumu gibi tüm ayrıntılarını gösterir. Kamera ile çektiğiniz fotoğrafların pozlama, odak uzaklığı, cihazın markası ve modeli hakkında bilgi verir. Ayrıca, fotoğrafları derecelendirmenize, anahtar kelimeler eklemenize ve daha sonra kolay erişim için kriterler oluşturmanızı sağlar.

 

 

SpeedyFox 2.0.30

SpeedyFox – Tarayıcı Hızlandırma Programı

 

SpeedyFox, tek bir tıklamayla Firefox, Chrome, Opera, Skype, Thunderbird ve diğer uygulamaların hızını artırmak için geliştirilmiş çok hafif bir yardımcı programdır.

Bu taşınabilir bir program olduğundan, Windows Kayıt Defteri’nde herhangi bir iz bırakmadığını belirmek isterim. Herhangi bir USB flash sürücüye veya diğer cihazlara kopyalayabilir ve çeşitli yardımcı programların performansını artırmak istediğinizde yanınıza alabilirsiniz.

Uygulama özellikle bu amaç göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır, bu nedenle web tarayıcısı hızını artırmak için özel özellik dışında başka araçlar içermez. Bu bağlamda, ana pencerede sadece birkaç seçenek görüntülenen minimal bir arayüze dayanır.

Temel olarak, parçalanma sorunlarını çözerek tüm hız artırma işini yapar. Yine de tam olarak nasıl başardığını bilmiyoruz, çünkü pakette herhangi bir yardım dosyası yok, ancak geliştiriciler tüm sürecin% 100 güvenli olduğundan emin olduklarından verilerinizi tehlikeye atma riskiniz olmadığını belirtiyorlar.

Sadece optimize etmek istediğiniz profili seçmeniz gerekir; bu, varsayılan olarak veya bilgisayarınızda depolanmış başka bir profil olabilir. Optimizasyonu çalıştırırken programların kapatılması gerektiğini akılda tutmak önemlidir, aksi takdirde SpeedyFox’un yardımcı programlarınız üzerinde kesinlikle bir etkisi yoktur.

PROGRAM VİDEOSU

En İyi Program Sitesi

Exit mobile version