Adobe Acrobat Reader DC ikon

Adobe Reader DC 2020.12.20041

Adobe Reader DC – PDF Görüntüleme Programı

 

Adobe Reader ile, pdf kalitesindeki belgeleri görüntüleyebilir, bu tip belgeleri görüntülerken, belge içerisindeki video ve resimleri de görebilirsiniz.

“Her şeyden önce PDF nedir?” diye soracak olursanız; Portable Document Format; yani ‘Taşınabilir Belge Biçimi‘ anlamına gelmektedir. Daha doğrusu platformlar arası taşınabilir sayısal dosya ve belgeler oluşturmak yada görüntülemek için kullanılan bir görüntüleme formatıdır.

PDF ile hazırlanan belgeler, diğer office belge oluşturucular veya döküman görüntüleyicilere göre çok daha yüksek kalitededir. Hatta herhangi bir metin belgesini bile, resim kalitesinde görüntüleyebilirsiniz. Bu yazılım, yüksek kalitede belgeler oluşturmak ve görüntülemek için Adobe firması tarafında geliştirilmiş ve uzun yıllardır bilgisayarlarda ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş bir pdf görüntüleme yazılımıdır.

Özellikle şirket bazlı evraklar, fiyat listeleri, envanter dökümanları, resmi belgeler, iş başvuru belgeleri ve daha bir çok belge türlerinin görüntülenmesi için tercih edilen bir görüntüleme yazılımıdır. Adobe firmasından sonra, bir çok geliştirici tarafından PDF görüntüleme programları geliştirilmiş olsa bile, en çok tercih edilen Adobe Reader olmuştur.

 Aslında bazı programların yanında entegre olarak kurulsa da, çoğunlukla sonradan kurmamız gereken bir programdır. Bilgisayarların vaz geçilmez bir yazılımı olan bu popüler belge görüntüleyici sizlere ücretsiz olarak sunulmaktadır. Sizlerde sitemizden indirerek ücretsiz kullanabilirsiniz.

Sitemizden indireceğiniz bu yazılımın son sürümü, Windows 10 işletim sistemine göre yeniden güncellenmiştir. Bu yazılım DC sürüm olarak artık Windows 10 ile çalışmaktadır.

 Adobe Acrobat Reader DC

 

 

Yazan: meto

Adobe Reader DC 2020.12.20041 YAPILAN YORUMLAR