Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Apple’ın yeni ürünleri tanıtıldı

Apple’ın yeni ürünleri tanıtıldı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Oylanmadı)
Loading...
Apple'ın yeni ürünleri tanıtıldı

Dünyanın en çok satılan teknoloji markası Apple, yeni  lansmanla ürünlerini tanıtarak gündeme bomba gibi oturdu. Yapılan lansmanda, yeni iPhone modeli, Apple Watch ve iPad ile beraber diğer dikkat çeken ürünlerin tanıtımını yaptı. iPhone 13 mini 699, klasik modeli ise 799 dolar olarak satışa sunulacak. Etkinlikte dikkat çeken bir başka ürün ise 19 dolarlık “parlatma bezi” idi.

Tanıtımda Yeni iPad  329 dolarlık fiyatı ile tanıtıldı. Yeni iPad, kullanıcılarına A13 Bioinc işlemcisi sayesinde yüzde 20 daha fazla hız imkanı sağlayacak. Ayrıca, Chromebook’lara oranla 3 kat daha hızlı olacak. Bununla beraber, Yeni MacBook Prolar Apple tarafından üretilen M1 Pro ve M1 Max adı verilen iki çip seçeneği ile piyasaya sunuluyor. M1 Pro çip altı veya sekiz performans ile iki verimlilik çekirdeği içererek, geçtiğimiz yıl tanıtılan ve sunduğu performans ile Apple kullanıcılarından tam not alan  M1 adlı çipten yaklaşık %70 daha fazla performansa sahip olacak. Ayrıca, M1 Pro 14 ya da 16 çekirdekli  grafik işlemcisine sahip olacak.  M1 Pro bu grafik işlemcisi ile M1’den iki kat daha  performansa sahip olacak.  Ayrıca, M1 Pro, 32 GB’a kadar RAM genişlemesine izin veriyor.

Yeni MacBook Pro

Lansmanda, diğer ürünlerden  iPhone 13 ise ilk kez görücüye çıktı. A15 işlemciye sahip olan cep telefonu, yüzde 50 daha fazla hızlı işlemci ve yüzde 30 daha hızlı grafik işlemcisine sahip. Telefonun mini modelinin fiyatı 699, klasik modelinin ise 799 dolar olarak fiyatı belirlendi.

12 megapiksel kameraya sahip olan iPhone 13, yüzde 28 oranında daha parlak ekranla sayesinde, “Cinematic Mode” üzerinden yeni ekran performansı sunacak. Telefonun bu yeni nesil  özelliği sayesinde,  çok daha iyi derinliğe sahip videolar çekme imkanı olacak.  Ayrıca kullanıcılarına OLED XDR ekran ve ikili kamera kurulumuyla birlikte yüzde 47 oranında geliştirilmiş bir deneyim sağlayacak.

iPhone 13

KONUYA AİT VİDEO

Apple’ın yeni ürünleri tanıtıldı YAPILAN YORUMLAR