Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmadı)
Loading...
Bitcoin’in Neden Düşüyor?

Bitcoin’in Neden Düşüyor?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmadı)
Loading...
Bitcoin-plummets-to-1-month-low-and-Fed-spelled-this-drop.jpg

Bitcoin’in Neden Düşüyor?

Bitcoin (BTC) Pazartesi günü 20.000 doların altına düştü ve yatırımcılar, Federal Rezerv’in enflasyonda hüküm sürmek için daha yüksek faiz oranlarını kullanma pozisyonunu yeniden teyit ettiği haberini Cuma gününden itibaren satın aldı.

BTC son beş gün içinde %8.5 düştü. Orijinal kripto şimdi 13 Temmuz’dan bu yana en düşük fiyat noktasında. Önde gelen altcoin olan Ethereum, son beş gün içinde yaklaşık %11 düştü. Ethereum, son zamanlarda Bitcoin’den daha fazla türbülans yaşadı ve genellikle Birleştirme olarak adlandırılan, beklenen ağ yükseltmesinde bulunan hataların ortaya çıkmasıyla ilgili haberler ortaya çıktı .

Fed’in 20-21 Eylül toplantısında son büyük faiz artırımını yapması bekleniyor. Wall Street ekonomistleri 50 ila 75 baz puanlık (bps) bir artış öngörüyor. Uzmanlar, ABD enflasyonunun kırk yılı aşkın süredir görülmeyen seviyelere yükselmesi nedeniyle Fed’in bu konuda neredeyse hiçbir seçeneği olmadığını söylüyor. Fed’in para politikasını sıkılaştırması, bazı kripto projelerinin alıştığı kolay nakde engel oluyor.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Bitcoin’in Neden Düşüyor? YAPILAN YORUMLAR