Brave ikon

Brave 1.25.73

Brave – Ücretsiz İnternet Tarayıcısı

 

Brave, reklam engelleyici, özel sekmeler ve pop-up engelleyici ile hızlı, güvenli özel web tarayıcısı.

Bu tarayıcı alt yapısı Chromium‘a dayanmaktadır ve bu nedenle farklı web standartlarıyla oldukça iyi başa çıkmaktadır. Tarayıcı modern ve düzenli görünüyor. Entegre reklam engelleyici, HTTPS Everywhere güvenlik özelliği gibi özellikler varsayılan olarak etkinleştirilir. Üçüncü taraf çerezler de varsayılan olarak engellenir. Özellikle reklamları engellemek, web sayfalarının biraz daha hızlı yüklenmesi anlamına gelir.

Güvenilir siteler, arama çubuğundaki Cesur simgesi kullanılarak reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak beyaz listeye eklenebilir. Buna ek olarak, Google’dan daha anonim olan DuckDuckGo arama motoru varsayılan olarak etkinleştirilir, yalnızca “İzleme” ayarı ve Almanca menü dili manuel olarak yapılmalıdır. Web sitelerinin ve reklamların büyük bölümü sizi tanımlamaya çalışan yazılımlar içerir. Web üzerindeki her hareketinizi izlemek istiyorlar. Brave tüm bunları engeller ve özgürce gezinmenizi sağlar.Brave sadece iyi bir tarayıcı değil, aynı zamanda özel yapan şeyin ne olduğunu bilmek gerekir. Bu tarayıcıyı çok ilginç kılan iki ana özellik var. Birincisi, gizlilik ve güvenlik motorları özelliğine sahip olması, ikincisi, benzersiz ödül sistemi ve ayrıca reklamın İnternette çalışma şeklini değiştirmeyi amaçlayan benzersiz yapısıdır. Birincisi ve en önemlisi,  sadece herhangi bir reklam engelleyici değil, en iyilerden biri olan yerleşik bir reklam engelleyici içerir. Bu, bu amaç için “mükemmel” üçüncü taraf uzantıyı bulma ve yükleme zahmetine girmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Kötü amaçlı yazılımlar ve kapsamlı izleyiciler varsayılan olarak engellendiği için kullanıcıların parmağını bile kaldırmasına gerek kalmayan çok sayıda kullanışlı özelliğe sahiptir. Bu, kullanışlı “kalkanları” aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu kalkanlar, üçüncü taraf sitelerin çevrimiçi etkinliğinizi izlemesini engelleyebilir (diğerleri arasında izleme çerezlerini ve istilacı reklamları engellerler).

Brave, Google Chrome’un temeli olan Chromium’u temel alsa da, projenin arkasındaki geliştiriciler onu Google’a geri veri gönderen tüm öğelerden “arındırdı”. Gizlilikten bahsetmişken, bu tarayıcı bunu gerçekten çok ciddiye alıyor, bu, tarayıcının Tor Browser’a  yerleşik erişime sahip olduğu gerçeğiyle kolayca kanıtlanan bir gerçek. Bu, kimliğinizi ve konumunuzu çevrimiçi olarak mükemmel şekilde gizlemek için kullanışlıdır ve hatta Darknet’e açılan bir geçit görevi görebilir.

NOT:Brave Android sürüm ve Brave iPhone sürümü de bu sayfadan indirebilirsiniz.

Brave

 

 

Yazan: meto

Brave 1.25.73 YAPILAN YORUMLAR