Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Chromium ikon

Chromium 79.0.3911.0

Please wait...

Chromium – Chrome Tarayıcı Geliştirme Projesi

 

Chromium, bildiğiniz Chrome web tarayıcısının geliştirmeye açık olan sürümüdür. Chrome ise tamamlanmış final sürümü web tarayıcıdır.

Bu proje, tüm İnternet kullanıcılarının interneti deneyimlemeleri için daha güvenli, daha hızlı ve daha kararlı bir yol geliştirmeyi amaçlayan açık kaynaklı bir tarayıcı projesidir. Kullandığımız ücretsiz programlarının bir çoğunun geliştirmeye açık olan, “GNU açık kaynak kodlu” diye adlandırdığımız programlardır. Bu tarz programların hizmetlerini kullananlar içerisinde programın gelişimine katkı sağlayacak insanlar olmaktadır.

İnsanlar ister web’deki alışveriş deneyimleri için isterse bir tatil rezervasyonu veya gitmeden önce sıcak bir konsere bilet satın almak için yüksek beklentilere sahiptir. Tüm cihazlarında çalışan hızlı, kesintisiz ve güvenli bir deneyim istiyorlar. Bu nedenle bugün Chrome’da ödemeleri daha kolay hale gelmektedir. Dizüstü bilgisayarınızda Chrome’da oturum açtığınızda, ödeme formlarını doldurmak için önceden Google Hesabınıza kaydedilen ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Ayrıca, Chrome senkronizasyonunu açmanıza gerek kalmadan bu özelliği kullanabilirsiniz. Ayrıca, Google Hesabınıza kaydettiğiniz ödeme bilgilerini, oturum açtığınız Chrome’da ve Google Pay’ın kabul edildiği her yerde cihazlarınızda da kullanabilirsiniz.  Her zaman kontrol sizde: Oturum açtığınızda ve Chrome size Google Hesabınızdan bir kart kullanma seçeneğini sunduğunda, kartın CVC’sini onaylamanızı ister. Hesabınıza yeni bir kart kaydetmeyi seçerseniz, Google Pay’dan ek bilgiler içeren bir onay e-postası alırsınız. Google Hesabınız> Ödemeler ve abonelikler> Ödeme yöntemlerine giderek hesabınızdaki kartları istediğiniz zaman yönetebilir ve silebilirsiniz.  Sizlerde Chrome Web tarayıcısının gelişimine katkı sağlamak istiyorsanız, bu projenin çalışma projesini indirerek kodlara katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu topluluğa dahil olabilirsiniz.

Chromium

Özet
İnceleme Zamanı
İnceleme Konusu
Chromium
İnceleme Notu
51star1star1star1star1star
Chromium 79.0.3911.0 YAPILAN YORUMLAR