Çin’den dünyanın en büyük kripto para borsasına büyük darbe

Çin’den dünyanın en büyük kripto para borsasına büyük darbe

Çin’den dünyanın en büyük kripto para borsasına büyük darbe

Çin’den dünyanın en büyük kripto para borsasına büyük darbe

 

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Çin’de yasak haberiyle gündeme geldi. Şirketin sitesine erişilemiyor.

Kripto para piyasaları genel olarak sakin günler geçiriyor. Son dönemlerde değeri 30-36 bin dolar arasında seyreden Bitcoin, diğer birimlerinde durgun olmasına neden oluyor. Ancak bu durum yeni yasak haberleriyle daha da kötüleşecek gibi duruyor.

Kripto para birimlerine ve ilgili her şeye savaş açan Çin, gün geçtikçe daha da agresif yöntemler kullanıyor. İlk olarak madencilik faaliyetlerini yasaklayan Asya ülkesi, şimdi de borsaların peşinde. Gelen bilgilere göre, dünyanın en büyük kripto para borsası olan BinanceÇin’de yasak haberiyle gündeme geldi.

Kripto para dünyasının popüler isimlerinden Colin Wu8 Temmuz itibariyle Binance sitesine ulaşılamadığını açıkladı. Önlemleri uç noktaya çıkaran Çin, API‘yi de engelleyerek borsanın mobil uygulamasına erişimi kesti. Çin’den popüler kripto para borsasına erişmek isteyen kullanıcıların, VPN kullanması gerekiyor.

Aslında bu Çin’in kripto para borsalarına karşı ilk hamlesi değil. Kısa süre önce ortaya çıkan haberler, hükümetin arama motorlarına yasak getirdiğini ortaya çıkardı. Buna göre, Çin’deki kullanıcılar kripto para hakkında arama yaptığında karşılarında bir sonuç bulamıyor. Borsaları da kara listeye alan Asya ülkesi, herhangi bir arama sonucu vermiyor.

Dünyanın en büyük borsası olan Binance, başlangıçta Çin merkezliydi ancak daha sonra 2017 kripto yasağı nedeniyle yurtdışına taşınmak zorunda kaldı. O tarihten itibaren ülkedeki faaliyetleri azalan şirket, böylelikle Asya ülkesiyle olan bağlantısını tamamen kesti.

 

 

Kaynak:shiftdelete

Toplam Puan
Çin’den dünyanın en büyük kripto para borsasına büyük darbe YAPILAN YORUMLAR