cleanmypc icon

CleanMyPC 1.10.8 build 2063

CleanMyPC -Bilgisayar Bakım Programı

 

CleanMyPC, bilgisayarda işe yaramayan gereksiz çöp dosyaları temizlemek için kullanacağınız bir temizlik aracıdır.

CleanMyPC, tüm gizli klasörleri taramadan izlemeden onları siler. Uygulamaları ve başlangıç öğelerini yönetmenizi sağlar. PC’nizde silinmesi zor programları kaldırmak için Uninstaller özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde silinmeyen dosyaları silme işlemini yaparsınız.  Bir Autorun aracı, ihtiyaç duymadığınız tüm başlangıç öğelerini devre dışı bırakmanıza izin verir.

Program, bilgisayarınızı yavaşlatabilecek kayıt defteri dosyaları için bilgisayarı tarayabilir ve görevin sonunda kayıt defteri sorunlarını ve yanlış girişleri görüntüleyebilir ve silebilirsiniz. 

Temizleme seçeneklerine gelince, uygulama bilgisayarınızda yüklü olan tüm programları otomatik olarak görüntüler ve ayrıca kayıt defterinde kalanlar olup olmadığını kontrol eder.

Programın farklı bir alanı, kullanıcıların minimum çabayla Windows aygıtlarından, eklentilerinden ve uzantılarından kurtulmasına yardımcı olduğu için başka bir temizleme sorununu ele alır.

Ayrıca, önyükleme süresini hızlandırmak için Windows başladığında başlatılan tüm uygulamaları görüntüleyebilir ve seçili olanları etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Bilgisayardan hassas verilerin sızmasını önlemek için İnternet tarayıcısı çerezlerini ve geçmişini temizlemek için güvenli temizleme seçenekleri sunar. Böylelikle, çevrimiçi aktiviteleriniz, kayıtlı oturum açma bilgileriniz ve şifreleriniz hakkında bilgi içeren dosyaları kaldırabilir.

Ayrıca, dosyaları bilgisayarınızdan güvenli modda silmenize de izin verilir, bu nedenle veriler diğer özel araçlar tarafından geri yüklenemez. Bu şekilde, şüpheli dosyaların içerdiği bilgilerin geri alınabileceğinden endişelenmenize gerek kalmadan dosya ve klasörleri silebilir ve geri dönüşüm kutusunu boşaltabilirsiniz.

Genel olarak ele alındığında, bu program istenmeyen uygulamaları bilgisayarınızdan, kalanları ve web tarayıcıları tarafından depolanan hassas bilgileri güvenli bir şekilde kaldırmanıza yardımcı olacak birçok özelliği bir araya getiren kullanışlı programdır. Program içerisinde reklam veya tehdit içeren pop-up yok. Program bunun dışında kayıt defteri hatalarını onarma imkanı da sağlar. Programı hemen indirip kullanabilirsiniz.

Not: Windows Defender bu programı zararlı yazılım olarak algılamaktadır. Buna rağmen gerekli tedbirleri alarak kullanmayı düşünebilirsiniz.

cleanmypc

Yazan: meto

CleanMyPC 1.10.8 build 2063 YAPILAN YORUMLAR