Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
CloneZilla ikon

CloneZilla 2.8.1-12

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmadı)
Loading...

CloneZilla – Sistem Klonlama ve Kurtarma Programı

 

CloneZilla, sistem çökmelerine karşı disk yedekleme ve disk kurtarma özelliğine sahip ücretsiz bir programdır.

Program, True Image veya Norton Ghost ile benzer bir bölümleme ve disk görüntüleme / klonlama programıdır. Sistem dağıtımı, çıplak metal yedekleme ve kurtarma işlemi yapmanıza yardımcı olur. Üç tip Clonezilla mevcuttur, live,  lite server ve  SE (server edition).  Live, tek makine yedekleme ve geri yükleme için uygundur.Bu program, büyük dağıtım için olsa da, birçok (40 plus!) Bilgisayarı aynı anda klonlayabilir. Program, sabit diskte yalnızca kullanılmış blokları kaydeder ve geri yükler. Bu klon verimini arttırır. 42 düğümlü bir kümedeki bazı üst düzey donanımlarla, 8 GB / dak hızında bir çok noktaya yayın geri yükleme işlemi bildirildi.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

CloneZilla

Özellikler:

Birçok Dosya sistemi desteklenir: (1) GNU / Linux ext2, ext3, ext4, reiserfs, reiser4, xfs, jfs, btrfs, f2fs ve nilfs2, (2) MS Windows, FAT12, FAT16, FAT32, NTFS, (3) Mac OS HFS +, (4) FreeBSD, NetBSD ve OpenBSD UFS’leri, (5) minix minix ve (6) VMWare ESX’in VMFS3 ve VMFS5’i. Bu nedenle, 32 bit (x86) veya 64-bit (x86- olursa olsun) GNU / Linux, MS pencereleri, Intel tabanlı Mac OS, FreeBSD, NetBSD, OpenBSD, Minix, VMWare ESX ve Chrome OS / Chromium OS klonlayabilirsiniz. 64) İşletim sistemi. Bu dosya sistemlerinde, yalnızca bölümdeki kullanılmış bloklar Partclone tarafından kaydedilir ve geri yüklenir.

LVM2 (LVM sürüm 1 değil) GNU / Linux altında desteklenmektedir. Grub (sürüm 1 ve sürüm 2) ve syslinux dahil olmak üzere önyükleyici yeniden yüklenebilir. Sabit sürücünün hem MBR hem de GPT bölüm biçimleri desteklenir. Clonezilla live ayrıca bir BIOS veya UEFI makinesinde de başlatılabilir.

Katılımsız mod desteklenir. Hemen hemen tüm adımlar komutlar ve seçenekler aracılığıyla yapılabilir. Kendi görüntüleme ve klonlama işlemlerinizi kişiselleştirmek için birçok önyükleme parametresi de kullanabilirsiniz. Birden fazla yerel aygıta geri yükleme yapan bir görüntü desteklenir. Resim şifrelenmiş olabilir. Bu, POSIX uyumlu bir kurumsal şifreleme yığılmış dosya sistemi olan ecryptfs ile yapılır.

Çok noktaya yayın, büyük klon için uygun olan Clonezilla SE’de desteklenir. İstemcilerinizde PXE ve Wake-on-LAN destekliyorsa, bir grup bilgisayarı kaydetmek veya geri yüklemek için uzaktan da kullanabilirsiniz. Bittorrent (BT), büyük klon için uygun olan programıne sunucusunda desteklenir. BT modu için iş Ezio tarafından yapılır.

Görüntü dosyası yerel diskte, ssh sunucusunda, samba sunucusunda, NFS sunucusunda veya WebDAV sunucusunda olabilir.

AES-256 şifreleme, veri erişimini, depolamayı ve aktarımı güvence altına almak için kullanılabilir. Partclone (varsayılan), Partimage (isteğe bağlı), ntfsclone (isteğe bağlı) veya dd’ye göre bir görüntüyü bölme veya klonlama. Bununla birlikte, diğer bazı programları içeren Clonezilla, yalnızca bölümleri değil tüm diski de kaydedebilir ve geri yükleyebilir.

Bizim tarafımızdan da geliştirilen bir başka ücretsiz drbl-winroll yazılımı kullanılarak, klonlanmış MS Windows makinesinin ana bilgisayar adı, grubu ve SID’si otomatik olarak değiştirilebilir.

 

Yazan: meto

CloneZilla 2.8.1-12 YAPILAN YORUMLAR