Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Comodo Dragon ikon

Comodo Dragon 2022

Comodo Dragon  – Güvenlikli Web Tarayıcı

 

Comodo Dragon, comodo DNS Sunucuları ve diğer özellikler aracılığıyla güvenlik özellikleri ile öne çıkan, görünüm ve seçenekler açısından Google Chrome’u andıran Chromium tabanlı web tarayıcısı.

Kaynak kodunu Chromium‘dan alan Comodo Dragon , internette gezinirken çoğunlukla güvenliğe önem veren hızlı bir web tarayıcısıdır. Birkaç kullanışlı uzantı içerir ve özelliklerinin çoğunu Chrome ile paylaşır.

Özelleştirilebilir ayarlarla hızlı kurulum

Uygulamayı yüklemek zor bir iş olmamalıdır. Doğrudan bir kalem sürücüden herhangi bir makinede çalıştırmak için taşınabilir bir araç olarak kopyalanabilir.

Comodo, PC’de zaten mevcut değilse, tüm içeriği doğru bir şekilde görüntülemek için gerçekten ihtiyaç duyduğu Adobe Flash Player’ı yüklemeyi önerir. Ayrıca güvenliği artırmak için COMODO Güvenli DNS sunucularının kullanılmasını önerir.

Tanıdık arayüz ve seçenekler

GUI, Chrome’dakiyle aynıdır ve bazı özellikleri de paylaşılır. Birden çok sekmede birden çok sayfaya göz atmak, diğer tarayıcılardan yer imlerini içe aktarmak ve bunları kolayca yönetmek ve ayrıca tüm cihazlarda verileri senkronize etmek için bir Google hesabıyla oturum açmak, bunlardan birkaçını saymak mümkündür.

Güvenlik özellikleri ve uzantıları

Ek olarak, web sitelerinde Comodo’da kayıtlı diğer tüm parolalara erişmek için bir ana parola belirleyebilir ve bilgisayarın geri kalanından ayrılmış bir sanal ortamda ( Comodo İnternet gerektirir) web’de gezinerek güvenliği artırmak için korumalı alan moduna girebilirsiniz. Güvenlik ).

Web tarayıcısı birkaç uzantı yüklenmiş olarak gönderilir. Örneğin, Web Inspector’ın yardımıyla kötü amaçlı etkinlikleri tespit etmek için web sitelerini analiz edebilir, ayrıca metinleri, bağlantıları ve görüntüleri sosyal ağlarda kolayca paylaşabilir veya Sürükle ve Bırak Hizmeti aracılığıyla çevrimiçi olarak arayabilirsiniz.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

Comodo Dragon

 

Yazan: meto

Comodo Dragon 2022 YAPILAN YORUMLAR