Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Program ikon2

Crealesson 2022.1.30

Crealesson – Öğretmenler için Yeni Nesil Kara tahta uygulaması

 

Crealesson, öğretmenler için Yeni Nesil Kara tahta uygulamasıdır. Uygulama, öğretmenlerin  sunum yapmak için kullanabilecekleri kullanışlı bir yazılımdır.

Kullanımı kolay olan bu program ile F1 tuşuna bastığınızda, program sunum moduna geçer ve görev çubuğunda gizlenir. F1 tuşuna tekrar basarak Sunum modundan çıkıp, görev çubuğundan panele erişebilirsiniz. F1 Kısayolu ile Sunum modundaysanız, Fare Tekerleğini yukarı ve aşağı sürükleyerek tahtayı yakınlaştırabilir ve uzaklaştırabilir ve Sağ fare düğmesini basılı tutarken ekranı sürükleyebilirsiniz. Ders verirken bir hata mı yaptın? GERİ DÖNÜŞTÜRME tuş vuruşuyla sorun değil; Ctrl + Shift + Z ile REDO yapabilirsiniz.

Programda, ders verirken kendinizi veya öğrencilerinizin dikkatini dağıtmamak için hemen hemen tüm işlemlerin kısayolları vardır. Sağ Tıkla menüden de erişebilirsiniz. Retro tarzı arka planlar seçebilirsiniz. Ctrl + Shift (B, G, U, W) kısayollarıyla da düz renkler seçebilirsiniz. Sayfa Yukarı / Sayfa Aşağı tuşları ile mevcut olanı silmeden bir sonraki boş sunum sayfasına geçebilirsiniz. Yakınlaştırma% 100 ise, sağ fare sürüklemesi ile sunum sayfaları arasında da geçiş yapabilirsiniz. 1..9’a kadar kısayollarla kalem, silgi veya nesne boyutunu değiştirebilirsiniz. (Fırça veya nesne boyutunu Numpad + – ile de değiştirebilirsiniz.) Görüntüyü veya nesneyi seçmiş olmanıza bakılmaksızın 1..9 veya NUMPAD +/- tuşlarıyla da ölçekleyebilirsiniz.

Renk Paletlerini Kullanma
Kara Tahta’dan bir renk seçebilirsiniz. Renklerde sınır yoktur. Renk seçici penceresine sağ tıklayarak birçok renk paletine erişebilirsiniz.
Haze Focus İşlevselliği
Sunum modunda, H kısayoluyla ekrandaki pus odak özelliğini kullanabilirsiniz. GERİ AL kısayolu ile işlemi geri alabilirsiniz.
Çoklu Kırpma, slayta yerleştirin
F1 kısayolu ile Sunum Moduna gidin. Bölgeleri kırpın. Böylece masaüstüne kaydedilecekler. Panoyu temizlemek için DEL tuşuna basın. Grafik eklemek için. (Nokta) tuşuna basın. Navitage’dan Masaüstüne Yol.
Kolay Video Kaydı
Video derslerini kaydetmek için ekstra bir uygulamaya gerek yoktur. Tahtaya çift tıklayarak video kaydını başlatabilirsiniz. Çift tıklayarak duraklatabilir ve çift tıklayarak videoyu kaydetmeye devam edebilirsiniz. Bu işlemlere farenin sağ tuşuyla dairesel menüden erişebilirsiniz. Sunum modundan çıktığınızda video dersiniz masaüstünüzde hazır olacaktır.
Crealesson

Yazan: meto

Crealesson 2022.1.30 BENZER İÇERİKLER
Crealesson 2022.1.30 YAPILAN YORUMLAR