Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
CrystalDiskInfo ikon

CrystalDiskInfo 8.17.13

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmadı)
Loading...

CrystalDiskInfo – Sabit Disk Analiz Programı

 

CrystalDiskInfo, sabit veya harici disklerin özelliklerini ve sağlık durumunu görmek için kullanacağınız bir programdır.

Bu program ile disk sürücüsünün modeli, boyutu, seri numarası, arayüz tipi, transfer modu, sürücü harfi, tampon belleği, toplam çalışma saati gibi birçok ayrıntılı bilgi görüntülenebilir. Neden böyle bir şeye ihtiyaç duyulur? Çünkü sabit diskin verimliliği bilgisayarın çalışmasını olumlu veya olumsuz yönde etkiler. Disk ile ilgili bir problem varsa bunu görüp kısa zamanda düzeltmek gerekir.

Yine aynı şekilde söz konusu bir problem varsa, çok ani bir şekilde disk kaybedilebilir. Böylece yedekleme imkanı bile bulamadan bir çok kişisel veriler kaybolmuş olacaktır. Bu yüzden belirli aralıklarda disk analizi yapmak sureti ile tedbir almış olursunuz.Zahmetsiz kurulum

Bu uygulamayı bilgisayarınıza dağıtmak roket bilimi değildir. Kurulum paketini çalıştırmanız, Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesinin koşullarını kabul etmeniz ve sihirbaz tarafından sağlanan ekrandaki talimatları izlemeniz yeterlidir. Ayrıca, yalnızca bir arşivi açmanızı ve bir yürütülebilir dosyayı başlatmanızı gerektiren taşınabilir bir sürümün mevcut olması koşuluyla tüm kurulum sürecini atlayabilirsiniz. Kekin parçası.

Sürücünüzle ilgili ayrıntılı ayrıntıları görüntüleyin

Uygulamayı başlattığınızda, ana pencerenin sabit disk sürücüsünü analiz etmek için harekete geçtiğini fark edeceksiniz. Aygıtınızın aygıt yazılımı, seri numarası, arabirimi, sürücü harfi ve arabellek boyutu gibi bazı temel bilgiler zaten mevcuttur. Alttaki tablo, deneyimli kullanıcılara yardımcı olmak için tasarlanmış bir dizi daha ayrıntılı ayrıntı gösterir. Bunlar arasında okuma hatası oranı, başlatma durdurma sayısı, uçtan-uca hata, komut zaman aşımı, yeniden tahsis olay sayısı ve daha fazlası, her bir öznitelik için eşik, ham değerler, mevcut ve en kötüsü bulunur.

Disk sürücünüzü iyi durumda tutun

Ek olarak, yukarıda bahsedilen tüm öznitelikleri ve birkaçını daha özelleştirilebilir bir grafikte görüntüleyebilirsiniz. Bu, uzun süre boyunca ter dökmeden performansı analiz etmenizi sağlar. Dahası, uygulama her zaman güncel olması için özel bir yenileme hızı değerine ayarlanabilir. Bu, sabit disk sürücünüz büyük miktarda veri akışı için sürekli bir araç olarak kullanıldığında işe yarar. Sağlık durumu ana pencerede gösterilir ve yeniden tahsis edilen sektör sayısını, mevcut bekleyen sektör sayısını ve düzeltilemez sektör sayısını ayarlamak isterseniz, kaydırıcıları hareket ettirmeniz yeterlidir.

Güçlü sabit disk analiz aracı

CrystalDiskInfo, hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar için kullanışlı olan güçlü bir sabit disk yönetim aracıdır. Kolayca kurulabilir, değerli kaynaklarınıza zarar vermez ve size çok sayıda veri sağlar.

VirüsTotal Sonuçları için buraya tıklayın!

CrystalDiskInfo

 

 

Yazan: meto

CrystalDiskInfo 8.17.13 BENZER İÇERİKLER
CrystalDiskInfo 8.17.13 YAPILAN YORUMLAR