Driver Talent ikon

Driver Talent 8.0.0.2

Driver Talent – Sürücü Güncelleme Yazılımı

 

Driver Talent, sezgisel bir arayüze sahip yedekleme, geri yükleme, kaldırma ve yeniden yükleme desteğiyle sürücü güncelleme programı olarak yardımcı olur.

Program, bilgisayarı optimum seviyede tutmak için tüm sürücüleri otomatik olarak tanımlayan, çevrim içi olarak en son güncellemeleri bulan ve bunları en son sürümlerini güncellemeyi amaçlayan bir uygulamadır.

Kurulum ve arayüz

Kurulum işlemi hızlıdır. Ancak, bundan bahsedilmemesine rağmen, yardımcı program, bilgisayarı her açtığınızda çalışmak üzere Windows başlatma menüsüne entegre olur. Bu seçenek, ayarlar panelinden devre dışı bırakılabilir. Bu program tüm ana bileşenlerin farklı alanlarda düzgün bir şekilde düzenlendiği hoş ve sezgisel bir arayüzle oluşturulmuştur.

Sürücüleri tarayın, indirin ve yükleyin

Başlangıçta Windows sürümünüzü otomatik olarak algılar ve güncel olmayanları görüntülemek için tüm yüklü sürücüleri taramak için izin ister. Duruma göre filtrelenebilirler (kararlı veya en son). En son sürücülerin tarihi, sürümü ve boyutu gösterilir ve çevrimiçi olarak birden fazla sürüm mevcutsa, tercih edileni seçebilirsiniz.

Programa, seçilen sürücüler için yükleyiciyi otomatik olarak indirmesi ve çalıştırması talimatı verilebilir veya en son sürümü bilgisayara indirebilir, böylece kurulum prosedürünü buradan devralabilirsiniz.

Sürücüleri yeniden yükle, kaldır, yedekle ve geri yükle

Program ayrıca ekstra araçlara sahiptir. Örneğin, sürücüleri yükleme, sürücüleri kaldırma, sürücüleri yedekleme ve geri yükleme gibi özellikler. İşlemci, saat, önbellek, çekirdek sayısı, kurulum ve önyükleme süreleri, CPU, bellek, disk, ekran adaptörü, anakart ve monitör gibi donanım bilgilerinin yanı sıra tüm çevre birimi sürücülerini de incelemek mümkündür. Bu veriler düz metin belgesine aktarılabilir.

Uygulama tercihlerini özelleştirin

Varsayılan olarak, sistem kapandığında simge durumuna küçültülür ve sürücüleri yüklemeden veya kaldırmadan önce otomatik olarak yedeklemeler oluşturur, ancak bu seçenekler devre dışı bırakılabilir. Diğer ayarlarda olduğu gibi, program başlangıcında otomatik taramayı etkinleştirebilir, varsayılan indirme ve yedekleme klasörlerini değiştirebilir, ayrıca proxy yapılandırmasını değiştirebilir ve indirme hızını sınırlayabilirsiniz.

Pro sürümünde, kaldırma işleminden sonra kalan ve bozuk sürücü dosyalarını kaldırma ve ağ yazıcıları ekleme olanağı sağlayan ek seçenekler mevcuttur.

Driver Talent

 

 

Yazan: meto

Driver Talent 8.0.0.2 YAPILAN YORUMLAR