Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Dropbox İKON

Dropbox 166.4.2920

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oylar, ortalama: 4,00 out of 5)
Loading...

Dropbox  –  Yedekleme ve Sanal Depolama Alanı

 

Dropbox, resim, dosya, müzik, video ve her türlü dosyalarınızı saklamak yada yedeklemek için kullanacağınız ücretsiz bir depolama alanı hizmet programıdır.

İlk defa akıllı telefonlar ile beraber gelen uygulamanın ilk başlarda ne işe yaradığını çok merak etmemiştik fakat son derece yararlı bir işlevi olduğunu fark etmemiz çok uzun sürmedi. Bu uygulamanın yüklü olduğu cihaz ile online bağlı olduğunuz sunuculara, dosyaları senkronize etmek ve tüm verileri arşivlemek sizin için son derece kolay olacaktır. Ayrıca cihazlar arasında veri transferi yapabilme özelliği sağlıyor.

Bilgisayarınıza kurduğunuz Dropbox ile sunuculara kolayca bağlanarak verilerinizi arşivlediğiniz de, aynı verilere uygulamanın olduğu mobil cihazınızdan erişebiliyorsunuz. Yararlı bir uygulama olarak bir çok kişinin kullanmayı tercih edeceğini düşünüyoruz.  Verileri arşivlemek yada kişisel dosyaları saklamak için programı kurduktan sonra, yazılımın sitesinden bir hesap açtırarak ücretsiz kayıt olmanız gerekiyor.

VirusTotal Sonuçları için buraya tıklayın!

Dropbox

Verilerin arşivlenmesinden bahsetmişken şunu da belirtmeden geçemeyeceğiz. Bu depolama alanıda arşivlediğiniz her türlü dosyayı aile ve arkadaşlarınızla paylaşma imkanı oluşturabilirsiniz. Arkadaşlarınıza göndereceğiniz bir dosya linkini, karşı taraftan web tarayıcı adresine yapıştırarak bu dosyayı indirme imkanı sağlayabilirsiniz. Yada bu dosya linkini alan karşı taraf downloader yazılımının URL bölümüne ekleyerek dosyalarınızı indirebilir.Dijital verilerileri saklamak için kullandığımız cd, usb, hdd ve harici disklerde sakladığımız veriler artık o kadar büyük yer kaplıyor ki, bu aygıtlar ile saklamak artık zor olmaya başladı. Daha doğrusu dijital verilerimiz bu aygıtlara sığmamaya başladı. Dropbox kullanarak verilerinizi daha geniş bir alanda ve daha bir güvenle arşivleyebilirsiniz. Kısıtlı alan ile ücretsiz olarak kullanabilir; alan genişletmek istediğinizde bir ücret ödeyerek bunu sağlayabilirsiniz.

Yazan: meto

Dropbox 166.4.2920 YAPILAN YORUMLAR