Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
EditPad Lite ikon

EditPad Lite 8.3.1

EditPad Lite  –  Ücretsiz Alternatif Metin Editörü

 

EditPad Lite, içerisinde kompakt düzenleme araçları bulunduran genel amaçlı ücretsiz bir metin düzenleme yazılımı.

Esasen windows işletim sistemi içerisinde dahili bir metin editörü bulunmaktadır. Fakat bu editör ile, yazılarınızı kısıtlı imkanlarda düzenleyebilmektesiniz. Bugüne kadar kullandıklarımızın en iyisi olduğunu söylememiz abartılı olmaz. Sizlere metin düzenleme konusunda mükemmel avantajlar sağlayacaktır. Kolaylık;  EditPad Lite geliştirirken geliştirici firmanın bir numaralı tasarım hedefidir.

Program, metin dosyalarını düzenlemek için çalışmalarınızı daha uygun hale getiren birçok işlevselliğe sahiptir. Bunların çoğu çok etkileyici görünmüyor ya da arka planda çalışıyor, ancak ihtiyacınız olduğunda kesinlikle kullanabileceksiniz. Bunlar sadece  ağır metin düzenlemeyi çok kolaylaştıran çok sayıda küçük özelliktir.

Program ile birçok metin dosyasını aynı anda kolayca açıp düzenleyebilirsiniz. Sınır yok. Düzenleme komutlarının çoğu, belirli bir projedeki tüm dosyalar üzerinde aynı anda çalışabilir. Sekmeleri tıklatarak dosyalar ve projeler arasında hızla geçiş yapın. Kullanışlı “önceki düzenleme konumu” ve “önceden düzenlenmiş dosya” komutlarıyla ileri geri gidin.

Bu program herhangi bir metin düzenleyicinin en kapsamlı arama ve değiştirme özelliklerinden birine sahiptir. Düzenlemek istediğiniz dosyanın bir bölümünü hızlıca bulun. Eşleşmeleri vurgula, çizgileri katla ve eşleşmeleri ve dosyaları atla. (Dikdörtgen) bir seçim, bir dosya veya tüm açık dosyalar boyunca anında birçok değişiklik yapın. Güçlü ve dinamik arama terimleri ve değişimleri için düzenli ifadeleri ve uyarlanabilir durum seçeneklerini kullanın. Programın ara ve değiştir yönteminin akıllıca kullanılması, çok sıkıcı düzenlemeleri otomatik hale getirebilir.

Clip Collection, düzenlediğiniz dosyanın içine eklenmeye hazır bir metin parçacıklarının listesini parmaklarınızın ucunda tutmayı kolaylaştırır. Böyle bir snippet, bir kelime, kelime öbeği, üç paragraf, yarım kitap veya istediğiniz herhangi bir şey olabilir. Klipsler, bir seçimin etrafına eklenecek “önce” ve “sonra” bölümlerinden oluşacaktır.

Kapsamlı otomatik kaydetme ve yedekleme seçenekleriyle dosyaları kaydetme konusunda endişelenmeyin. Kaç tane yedek kopya saklamak istediğinizi ve / veya ne kadar süre için istediğinizi seçin. Dosya Geçmişi, geçerli dosyanın yedek kopyalarını gösterir. Belirli dönüm noktası kopyalarını kaydetmenin yanı sıra yedeklemeleri kolayca açıp karşılaştırabilirsiniz. Sınırsız geri alma ve geri alma işlemleri, değişiklikleri kaydettikten sonra geri almanıza yardımcı olacaktır.

Satırları alfabetik olarak sıralamak ve yinelenen satırları silmek için her türlü listeyi kullanışlı komutlarla kolayca düzenleyin. Sütunlardan birindeki birden fazla sütunun listelerini sıralamak ve kırpmak için bu komutları dikdörtgen seçim ile kullanın.

Program, metin dosyalarınızdaki URL’leri (web sitesi adresleri) ve e-posta adreslerini vurgulayacaktır. Ayrıca URL’yi çift tıklatarak web sitesini kolayca açabilirsiniz. Elbette, bu seçeneği istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.Klavyenizde bulunmayan bazı özel karakterler yazmanız gerekirse, onları hızlı bir şekilde eklemek için programın karakter haritasını kullanabilirsiniz. Belgelerinize marka veya telif hakkı simgesi gibi özel simgeleri kolayca ekleyin veya klavyenizin desteklemediği yabancı bir betikten harfler girin. Dosyalarınızı Unicode dosyaları olarak kaydederseniz, insanlar tarafından bilinen herhangi bir karakteri kullanabilirsiniz.

Program tüm metin dosyalarını düzenler. Linux, UNIX ve Macintosh bilgisayarlara kaydedilmiş metin dosyalarını ve hatta eski DOS PC’lerden veya IBM ana bilgisayarlarından gelen metin dosyalarını açarak düzenlemenizi sağlar. Program, açıkça dönüştürmediğiniz sürece, dosyanın bu sistemlerle uyumluluğunu korur.

Bir metin dosyasını açamamak konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak ve dosyalarınızı her zaman daha az esnek metin düzenleyicileri olan kişilerin okuyabileceği bir biçimde kaydedebileceksiniz. DOS / Windows, UNIX / Linux ve Macintosh satır sonlarını işler. Unicode (UTF-8, UTF-16 ve UTF-32), herhangi bir Windows kod sayfası, herhangi bir ISO-8859 kod sayfası ve çeşitli DOS, KOI8 ve EBCDIC kod sayfalarında kodlanmış metin dosyalarını açarak kayıt etmenizi sağlar. Dosyaları bu kodlamaların herhangi biri arasında dönüştürebilirsiniz.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

EditPad Lite

PROGRAM VİDEOSU

Özellikleri:

 Büyük dosya ve uzun hat desteği.
 Karmaşık komut ve sağdan-sola komut dahil tam Unicode desteği.
 Windows, UNIX, ve mac Mac metin kodlamalar (kod sayfaları) ve satır sonları kullanarak metin dosyaları doğrudan düzenleme.
 Birçok dosya ile çalışmak için sekmeli arayüzü.
 Sınırsız geri alma ve hatta kaydettikten sonra, tüm açık dosyaları yinelemek.
 Veri kaybını önlemek için, otomatik yedekleme.

Yazan: meto

EditPad Lite 8.3.1 YAPILAN YORUMLAR