Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Elon Musk Tesla’nın insansı robotlar üzerinde çalıştığını söyledi

Elon Musk Tesla’nın insansı robotlar üzerinde çalıştığını söyledi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Tesla, Yeni Bir İnsansı Robot Üzerinde Çalışıyor

Elon Musk Tesla’nın insansı robotlar üzerinde çalıştığını söyledi.

 

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketinin insansı bir robot üzerinde çalıştığını ve “gelecek yıl” bir prototip oluşturacağını söyledi. İnsansı robot, Tesla’nın fabrikalarındaki otomatik makinelerle ilgili deneyiminin yanı sıra, şirketin Autopilot sürücü yardım yazılımına güç sağlayan bazı donanım ve yazılımlardan yararlanacak.

Kaçak yapay zeka korkularından defalarca bahseden Musk, Tesla Bot’un “dost olmaya niyetli” olduğunu, ancak şirketin makineyi “mekanik düzeyde” tasarladığını, böylece “ondan kaçabilirsiniz” dedi.  ” Beş fit, sekiz inç boyunda, 125 pound ağırlığında ve bir yüz için ayrı bir ekrana sahip olacak. Musk, Şirket içindeki botun kod adı “Optimus” dedi.

Robotlar, şirketin web sitesinde “güvenli olmayan, tekrarlayan veya sıkıcı görevleri” yerine getirmek için tasarlanacak. Fakat en azından ilk başta çok az şey olacak.  Musk, “Aslında gelecekte fiziksel çalışmanın bir seçim olacağını düşünüyorum, eğer yapmak isterseniz yapabilirsiniz” dedi.

Musk, robotun bir gün kendi kendini süren arabalara güç verme hedefiyle üzerinde çalıştığı bazı yapay zeka ve süper bilgisayar teknolojilerini sergilediği şirketinin “ AI Günü ” etkinliğinin kuyruk ucuna yakın bir yerde robot çizimlerini ortaya çıkardı . Şirketin sahnede çalışmayan bir manken versiyonu da vardı.

Tesla’nın tarihi, güneş enerjisiyle çalışan bir Supercharger ağı , pil değiştirme veya robotik yılan tarzı şarj cihazları gibi, hiçbir zaman ortaya çıkmamış hayali fikirlerle dolu. Bu yüzden çalışan bir Tesla Bot’un gün ışığını görüp göremeyeceğini kimse tahmin edemez. Ancak şirket, Musk’ın katı iradesi sayesinde bugün olduğu yerde. Ancak robotik endüstrisine girmenin kısa vadeli ekonomisi sorulduğunda, Musk, “görmek zorunda kalacağız” dedi.

HABERE AİT VİDEO

 

 

Elon Musk Tesla’nın insansı robotlar üzerinde çalıştığını söyledi YAPILAN YORUMLAR