Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
En İyi Muhasebe Programları

En İyi Muhasebe Programları

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

En İyi Muhasebe Programları Hangisidir?

 

En İyi Muhasebe Programları ile ilgili konumuza başlamadan önce söylemek istediğim şey şu ki; her muhasebe programı farklı ihtiyaca göre geliştirilmiştir. Bu noktada en iyi muhasebe programı, en ucuz muhasebe programı yada en kullanışlı muhasebe programı diye ayrım yapmak oldukça zordur. Örneğin fiyatı çok pahallı olan bir muhasebe programının verdiklerini, çok daha ucuz bir muhasebe programı ile elde edemezsiniz. Yani; “ne kadar ekmek, o kadar köfte” diyebiliriz. Burada sadece sizlere fiyatına göre işinize yarayacak muhasebe programları ile ilgili bir kaç tavsiyede bulunabiliriz ki, en doğal olanıda bu olacaktır. Tercih yapmanız için umarız ki işinize yarasın.

1 – EFES Ön Muhasebe Programı (460.20 TL)

EFES Ön Muhasebe Programı ile müşterilerinizin cari hesap takibi ve stok takibi yapabilirsiniz. Bir çok muadil programa göre fiyat olarak daha ucuz ve kullanışlı olması ile öne çıkmaktadır.

 

Herkesin kullanabileceği, özel bir eğitim ve yetenek gerektirmeyen bir programdır. Bu program ile öncelikle müşterilerinize cari kartlar açarsınız. Daha sonra stoklarınız için ayrı ayrı cari kartlar açtıktan sonra, alış ve satışlarınızı işleyebilirsiniz. Alımlarda, stoklara ürün girişi otomatikman olacağı gibi, satışlarda da otomatikman eksiltme yapacaktır.

EFES Ön Muhasebe Programı ile yazıcınızdan müşteriye özel mütabakat ekstresi yada müşteri genel borç alacak dökümü çıkışı alabilirsiniz. Çesesa firması Çetin Çizmeci tarafından geliştirilmiş ve 2000’li yılların ilk başlarında daha az özelliklere sahip olup, sonradan tüm ihtiyaçlara göre geliştirilen bu program, ilk çıktığı zamanlara göre çok daha fazla geliştirilmiş olarak karşımıza çıktı. Küçük bir işletmeciyseniz yada büyük bile olsanız, güvenle kullanabileceğiniz ve hesaplı olarak sahip olabileceğiniz bir muhasebe programıdır. Devamı>>>

 


2 – Verim Free – Ücretsiz Ön Muhasebe Programı

Benim de bir ara ticaret yaparken kullandığım ve gerçekten çok memnun kaldığım bir programdır. Piyasa değeri 600-700TL civarında olan muhasebe programları ile eşdeğer özelliklere sahip ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir muhasebe programıdır.

Farklı profesyonel özelliklere sahip 4 ayrı sürüm ile piyasaya sunulan Verim Muhasebe programları ile küçük, orta ve büyük ölçekli tüm işletmelerinizin hesaplarını tutabilirsiniz. Ücret ödemek istemeyenler için ise ayrıca sunulan Verim Freeise, ön muhasebe konusunda ki işlerinizi kesinlikle halledebilecek bir programdır.

İnternette arama sonuçlarında çıkan bir çok ücretsiz muhasebe programları ile karşılaştırılamayacak kadar kaliteli ve kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber yazılım firması bu program ile ilgili destek sağlıyor. Kullanımı son derece kolay olmakla beraber, kullanımında zorluk yaşayanlar için, videolu eğitim desteği de salıyor. Devamı>>>


3 – FENESOFT Ön Muhasebe Pro (Ücretli)

FENESOFT Ön Muhasebe, bizim  de test ettiğimiz; kullanımı son derece kolay ve cari hesap takibi yapmak adına birçok işlevselliklere sahip bir yazılımdır. Yazılım daha önce AXASOFT olarak sunuluyordu daha sonra FENESOFT olarak hizmetine devam etmeye başladı.

FENESOFT Ön Muhasebe ile stok kartları açabilir, müşteri kartları açabilir, aylık satış istatistiklerini grafik olarak görüntüleyebilir, genel müşteri ekstresi alabilir, müşteriye özel mütabakat ekstresi alabilir, stokları veya müşterileri gruplandırabilir, kasa giriş çıkışlarını takip edebilir, gider takibi yapabilir, banka giriş çıkış ve virman hareketlerini takip edebilir, yazıcıdan ekstre çıkışı alabilir veya Excel – Word’e aktarabilir, sipariş fişi  yazdırabilir ve daha birçok kullanışlı işlevsellikten faydalanabilirsiniz. Devamı>>>


4 – Ticari Muhasebe Programı (Hesaplı)

Ticari Muhasebe Programı, küçük ve orta ölçekli işletmelerin muhasebe hesaplarını takip etmeleri için kullanabilecekleri bir yazılımdır.

Bir işletmenin ihtiyacı olan muhasebe araçlarının en başlıcalarını içeren bir yazılım olarak, müşteri cari hesaplarını takip etme, stok takibi, borç alacak takibi, ekstre yazdırma, fatura yazdırma, irsaliye yazdırma, kasa takibi, çek senet takibi, banka giriş çıkış takibi, teklifler, giderler ve daha bir çok özellikleri ile, kullanışlı bir arayüze sahip bir muhasebe programıdır. Devamı>>>


5 – Kursoft Basic (Ücretli)

Kursoft Basic, küçük veya orta ölçekli ticari işletmelerin cari giriş çıkış, stok kayıtları ve fatura yazdırmak gibi tüm ön muhasebe işlerini yapacakları bir muhasebe programı.

 

Program, kesilen satış ve alım faturalarının raporlanması, bu faturalara istinaden yapılan ödeme ve tahsilatların raporlanması, her hangi bir müşteri hesap ekstresi ya da tüm müşterilerinin borç alacak durumlarının raporlanması gibi eşsiz imkanlar sunmaktadır.

Kursoft Basic, programını bilgisayarımıza kurup bizzat deneme fırsatımız oldu. Kullanımı son derece kolay olmakla beraber, oldukça şık bir arayüze sahip. Herhangi bir eğitim almanız gerekmeden kendiniz kolayca öğrenebilirsiniz. Devamı>>>


6 – Cari Takip (Ücretsiz)

Cari Takip, Basit arayüzlü, kolay kullanılabilir, müşteri, stok ve satış işlemlerini yapabileceğiniz, ve detaylı rapor alabileceğiniz bir programdır.

 

Müşterilerinize daha hızlı satış yapmanızı sağlayan bu Program, iş yerinize bu anlamda verimlilik kazandıracaktır. Barkod desteği sayesinde, satışlarınız en hızlı şekilde olacaktır.  Cari Takip Programı sizi sıkıcı ve zor kasa defteri kullanımından kurtaracaktır. Ayrıca müşterilerinize ait alacak verecek durumunu anında görüntüleme imkanı elde edeceksiniz.

Bu program ile Hızlı satış yapmakla beraber, ürünlerinizin ve müşterinizin ayrıntılı bilgilerini arşivlersiniz.  Yine ayrıca, tüm ürünlerinizin stoklarını tutabilir ve bu bilgileri anında görüntülersiniz. Programda tüm işlemler oldukça kullanışlı ve basit hale getirildiği için,  küçük-büyük herkesin zorlanmadan çok rahat kullanabildiği bir program olması sağlanmıştır. Küçük ve orta ölçekli, satış işlemi yapan tüm işletmelerde rahatlıkla kullanılabilir. Devamı>>>


Sitemizin program kategorileri içerisinden ‘Sektörel Programlar’ bölümüne girdiğinizde, diğer programlara da ulaşabilirsiniz. Ayrıca çok daha geniş kapsamlı muhasebe programları arayanlardan ve bunun için 60000 TL gibi paraları gözden çıkardıysanız, Tabiki ‘Logo’ ve ‘ETA’ gibi programları değerlendirebilirsiniz.

 

 

En İyi Muhasebe Programları YAPILAN YORUMLAR
 • Şahin
  7 ay önce

  Bu listeye bence Logo, Eta, Aymet, Zirve, Uyumsoft mutlaka eklenmeli.

  • meto
   7 ay önce

   Uyumsoft ve Aymet bilmiyorum fakat ETA ve Logo elbette en iyileri. Fakat sitemizde olmadıkları için listede yoklar.

Program Videoları