Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
En İyi Sıkıştırma Programları

En İyi Sıkıştırma Programları

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
En İyi Sıkıştırma Programları

En İyi Sıkıştırma Programları – Sıkıştırma Programları İnceleme

 

Windows işletim sistemi ile çalışan bilgisayarların en vazgeçilmez programlarından sıkıştırma programları ile ilgili olarak sizin için bir kaç karşılaştırma yaptık.

 

Peki ama sıkıştırma programları neden bu kadar önemli? Bazı zamanlarda bilgisayardaki programlarınızı paylaşmanız veya mail ile göndermeniz gerekebilir. Bu durumda söz konusu dosyaların küçültülmesi gerekmektedir. Sıkıştırma programları  sayesinde dosyaların disk üzerinde kapladığı boyut küçülmektedir.  Bu programların içerisinde en kaliteli ve en verimli olanlara sırası ile bir göz atalım bakalım.

1 – WinZip – En Popüler Dosya Sıkıştırma Programı

WinZip, büyük dosyaları sıkıştırmak ve böylece daha kolay bir şekilde transfer etmek için kullanabileceğiniz bir yazılımdır. Zip, ZipX, RAR, 7Z, TAR, GZIP ve daha fazlasını içeren  tüm önemli dosya sıkıştırma türlerini sadece bir tıklama ile sıkıştırabilirsiniz.

Sıkıştırmak istediğiniz dosyaların güvenliğini sağlamak için dosyalara şifre atayabilir ve  fligran ekleyebilirsiniz. Sıkıştırdığınız büyük boyutlu dosyaları bulut teknolojisi ile sosyal ortamlarda kolayca paylaşabilirsiniz. Büyük boyutlu dosyaları sıkıştırma ihtiyacı hissettiğimiz ilk zamanlardan beri, WinZip sıkıştırma aracı en iyi yazılımlardan biri olarak, kullanıcıların yanında olmuştur. Devamı>>>


2 – WinRAR –  Dosya Sıkıştırma ve Arşivleme Programı

WinRAR büyük boyutlu dosyaları sıkıştırma özelliğine sahip güçlü bir arşiv yöneticisidir. Bugüne kadar bilinen en popüler iki sıkıştırma programı olarak tercih edilmektedir.

Verileri yedeklemek için, dosya boyutlarını sıkıştırarak küçültmeniz gerekebilir. Ayrıca, elektronik posta gönderimi sırasında, postaya eklediğiniz dosyalar, büyüklüğüne bağlı olarak zaman kaybettirebilir. Ayrıca örnekler çok daha fazla genişletilebilir. Mesela; ftp ile sunuculara dosya transfer etmek, büyük dosyalar yüzünden oldukça zaman kaybettirir. Bunun için hem site dosyalarınızı hemde myql veritabanı dosyalarını sıkıştırmak suretiyle daha hızlı bir şekilde upload edebilirsiniz. Devamı>>>


3 – 7-Zip – Dosya ve Klasör Sıkıştırma Programı

 

7-Zip, bir çok popüler yada popüler olmayan sıkıştırma programları gibi ortak özelliklere sahip ücretsiz bir sıkıştırma programı.

 

Winzip ve Winrar gibi bilinen en popüler sıkıştırma programları ücretli olarak kullanılmakta iken, hemen hemen aynı özelliklere sahip ücretsiz sıkıştırma programları ile aynı işleri yapmak mümkün. İşte önerimiz; 7-Zip sıkıştırma programı. Bu programı dosya sıkıştırma işleri için ücretsiz olarak kullanabileceksiniz. Program aynı zamanda DOS için de uyumlu olup, windows komut istemcisi ile kullanılabilir. Yani programın arayüzü haricinde direkt olarak komut satırından çalıştırarak işlem yapabilirsiniz. Devamı>>>


4 – ZArc – Ücretsiz Dosya Sıkıştırma Programı

 

IZArc, bir çok dosya formatını destekleyen ve ücretsiz olarak kullanıma sunulan dosya sıkıştırma programı olarak kullanılır.

 

Dosya sıkıştırma programı olarak7 – ZIP, A, ACE, ARC, ARJ, B64, BH, BIN, BZ2, BZA, C2D, CAB, CDI, CPIO, DEB, ENC, GKRY GZ, GZA, HA, IMG, ISO, JAR, LHA, TK, LZH, MDF, MBF, MIM, NRG, PAK, PDI, PK3, RAR, RPM, TAR, TAZ, TBZ, TGZ, TZ, UUE, WAR, formatlarını destekler . Devamı>>>


 

 

 

En İyi Sıkıştırma Programları YAPILAN YORUMLAR
Program Videoları