Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Encrypto ikon

Encrypto 1.0.1.0

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmadı)
Loading...

Encrypto – Dosya ve Klasör Şifreleme Programı

 

Encrypto, AES-256 algoritması kullanarak bilgisayarda ki dosya ve klasörleri şifrelemek için kullanılan küçük basit ve kullanışlı bir programdır.

Program ile çalışmak çok sezgisel ve basit bir işlemdir: Şifrelemek istediğiniz dosya veya klasörü Finder’dan Encrypto’nun kompakt arayüzüne sürükleyip bırakın, bir parola ve bir parola ipucu yazın ve “Şifrele” düğmesini tıklayın. Böylece bu program dosyanızı veya klasörünüzü toplam boyutlarına bağlı olarak saniyeler veya dakikalar içinde şifreleyecektir. Şifreleme işlemi tamamlandığında, şifrelenmiş dosyaları Mail, AirDrop veya Messages uygulamaları aracılığıyla paylaşabilir veya bunları bilgisayarınızın sabit diskine kaydedebilirsiniz.

Diğer uçtaki alıcı, dosyaların şifresini, sizin onları şifrelediğiniz sıranın tam tersi sırayla kolayca çözebilir: şifrelenmiş dosyayı programın arayüzüne yükleyin, şifreyi girin ve “Şifresini Çöz” düğmesine tıklayın. “Farklı Kaydet…” düğmesini tıklayarak şifresi çözülen dosyayı bilgisayarınızın sabit diskinde istediğiniz yere kaydedebilirsiniz.

Program hem Mac hem de Windows’ta uyumlu çalışarak, şifrelenmiş dosyaları evden işe taşıyabilir veya arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Mac’inizde şifrelediğiniz dosyaları,  Windows bilgisayarlar da  programın windows sürümü ile şifresini çözebilirsiniz. Ya da tam tersi Windows’ta şifrelediğiniz dosyaları Mac bilgisayarda açabilirsiniz.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

Encrypto

KULLANIM VİDEOSU

 

 

 

Yazan: meto

Encrypto 1.0.1.0 YAPILAN YORUMLAR