Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
ESET Online Scanner ikon

ESET Online Scanner 3.6.6.0

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmadı)
Loading...

ESET Online Scanner – Online Virüs Temizleme Eklentisi

 

ESET Online Scanner,  çeşitli potansiyel olarak tehlikeli bileşenleri belirlemek için kullanacağınız bilgisayarınıza yük getirmeyen hafif bir programdır.

İnternete kalıcı olarak bağlı bir bilgisayara sahip olmak bir lüks olabilir ama aynı zamanda bilgisayar güvenliği açısından en uygun seviyelerde olduğundan emin değilseniz bir dizi risk de beraberinde gelebilir. ESET Online Scanner , bilgisayarı virüslere karşı taramak ve olası tehlikeli dosyaları sisteminizden  kaldırmanıza yardımcı olabilecek uygulamalardan biridir.

Kolay Kullanılabilir

Bu uygulama, bilgisayarınıza kurulum gerektirmez, çünkü yalnızca özel yürütülebilir dosyasını başlatmak, tüm özelliklerinden yararlanmanıza olanak tanır. Ancak, tarama işlemi başlamadan önce, Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesini kabul etmeniz ve taramaya hangi bileşenlerin dahil edileceğine karar vermeniz gerekir.

Çeşitli bileşenleri algılar

Taramaya başlamadan önce, “Bilgisayar tarama ayarları” bölümünden ilgili radyo düğmelerini seçerek potansiyel olarak istenmeyen uygulamaların algılanmasını etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca, gelişmiş seçenekleri ayarlamak isterseniz, potansiyel olarak güvenli olmayan veya şüpheli uygulamaların algılanmasını etkinleştirebileceğiniz, arşivleri tarayabileceğiniz, Anti-Stealth teknolojisini etkinleştirebileceğiniz ve tehditleri otomatik olarak temizleyebileceğiniz “Gelişmiş Ayarlar” menüsünü genişletebilirsiniz.

Tek seferlik taramalar gerçekleştirir

Diğer benzer yazılım çözümlerinden farklı olarak, çeşitli zararlı bileşenlere karşı size sürekli koruma sağlamaz. Bunun yerine, PC’nizde herhangi bir şüpheli dosya bulunup bulunmadığını tespit etmek için tek seferlik taramalar yapmanızı sağlar. Ancak, taramaların kapsamlı olduğunu ve çalıştırdığınız bilgisayara bağlı olarak biraz zaman alabileceğini belirtmekte fayda var.

Tarama tamamlandıktan sonra, belirlenen öğeleri ilgili onay kutularını işaretleyerek ve “Temizle” düğmesine basarak temizleyebilirsiniz. Temizleme işleminin sonunda, gerçekleştirilen işlemlerin bir özetini ve ayrıca taranan dosya sayısını, kaç virüslü dosyanın tespit edildiğini ve toplam tarama süresini içeren kısa istatistikleri görüntüleyebilirsiniz.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

ESET Online Scanner

 

 

Yazan: meto

ESET Online Scanner 3.6.6.0 BENZER İÇERİKLER
ESET Online Scanner 3.6.6.0 YAPILAN YORUMLAR