Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
FileZilla ikon

FileZilla 3.61.0

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oylar, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

FileZilla – FTP programı ve Dosya Transferi

 

FileZilla, özellikle site dosyalarını transfer etmek için kullanabileceğiniz açık kaynak kodlu ücretsiz bir programdır.

Dosya transferi konusunda oldukça başarılı olmakla beraber, ücretsiz olma gibi avantaj sağlayan bu yazılım ile web dosyaları dışında, sunucular arasında her türlü dosya transferi sağlayabilirsiniz. Hızlı bağlanma seçeneği ve dosyaların transferi konusundaki hızı ile, oldukça mükemmel bir işleyişe sahiptir.

Programın başarısının büyük bir kısmı, olağanüstü rahatlığı ile ilgilidir. Bir sunucuya bağlantı yalnızca saniyeler içinde kurulabilir ve bu bir kez yapıldığında, en az deneyimli kullanıcılar için bile sorunsuz bir şekilde ileriye doğru ilerler.

Uygulama, aynı zamanda bir sürükle ve bırak bileşeni de içeren, tanıdık bir iki bölmeli tasarıma sahiptir; bu, neredeyse sıfır çabayla bilgisayarınız ve sunucu arasındaki aktarımlardan vazgeçmek için dosyaları bir panelden diğerine sürükleyebileceğiniz anlamına gelir.

Programın en önemli özelliklerinden biri, çoğu FTP istemcisi tarafından varsayılan olarak gözden kaçan bir özellik olan güvenliktir. Bu amaçla, FileZilla hem FTP hem de SFTP’yi (SSH Dosya Aktarım Protokolü) destekler. SFTP, geçiş halindeki dosyaların şifreli bir güvenli kabuk bağlantısı altında “gizlenmesine” izin verir.

Aynı anda birden fazla sunucu aktarımı çalıştırabilir, bu da onu toplu aktarım işlemleri için mükemmel hale getirir. Ayrıca, eşzamanlı sunucu bağlantılarının sayısını Aktarım menüsünden de sınırlandırabilirsiniz. Daha da iyisi, aktarımın her bir örneği için aktarım hızı sınırlarını yapılandırabilirsiniz.

Bu programı, denediğimiz FTP programları içerisinden, kendi alanında ki en başarılı olarak bulduğumuz programlardan biridir. Ücretli FTP programlarından eksiği olmamakla beraber, bazılarına göre daha fazla özelliklere de sahiptir. Sürükle bırak özelliği ile çalışabilme, transfer işlemini kaldığı yerden devam ettirebilme, güvenli bağlantı, kolay ve kullanışlı arayüzü ve Türkçe olması gibi özelliklere sahiptir.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

FileZilla

PROGRAM VİDEOSU

 

Yazan: meto

FileZilla 3.61.0 YAPILAN YORUMLAR