Finansal teknolojilerde en aktif pazar Türkiye

Finansal teknolojilerde en aktif pazar Türkiye

finans

Finansal teknolojilerde en aktif pazar Türkiye

 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’nin Üst Yöneticisi Changpeng Zhao, Türkiye’nin hem blockchain teknolojisinde hem de kripto para sektöründe en aktif pazar olduğunu belirterek, “Türkiye, bu alanda lider rolü üstleniyor ve bu rol, Türkiye’ye finansal teknoloji gelişmelerine öncülük etme şansı veriyor. Türkiye, doğru adımlar atarsa finansal teknolojiler alanında yakın gelecekte çok önemli bir aktör haline gelecektir.” dedi.

Merkezi ABD’de bulunan kripto para marketi izleme şirketi CoinMarketCap’in verilerinden derlenen bilgilere göre, halihazırda 4 bin 849 kripto para birimi ve bu paraların alım satım işlemlerinin gerçekleştirildiği 20 bin 850 kripto para borsası bulunuyor. Bu yılın ocak ayında 125,6 milyar dolar olan kripto para pazarının toplam büyüklüğü, yüzde 59 artış göstererek kasım ayı itibarıyla 200 milyar dolar seviyesine ulaştı. Pazar büyüklüğündeki artışın yanı sıra hem şirketler hem de devletler kripto paraların teknolojik altyapısını oluşturan blockchain teknolojisine ve dijital paralara yönelik çeşitli çalışmalar yürütüyor.

“Devletlerin çalışmaları kripto para pazarını büyütecek”

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance‘nin Üst Yöneticisi Changpeng Zhao, yaptığı açıklamada, Çin Merkez Bankası’nın kripto paralarla ilgili yaptığı çalışmalar hakkında detaylı bilgi sahibi olmadıklarını belirterek, “Merkez bankalarının ve diğer girişimlerin blockchain teknolojileriyle ilgili çalışmalarına destek vermeye hazırız. Çin Merkez Bankası’nın dijital para projesi, endüstri için gayet iyi bir gelişme.” dedi.

Çin’in, blockchain teknolojisinin gelişimini önemsediğini ancak kripto paraların yayılmasına yönelik bir yaklaşımlarının söz konusu olmadığını vurgulayan Zhao, Çin başta olmak üzere tüm devletlerin blockchain teknolojisine olan yaklaşımlarının olumlu ve bu durumun blockchain teknolojisi açısından sevindirici olduğunu ifade etti.

finans

Kaynak: Hürriyet

Finansal teknolojilerde en aktif pazar Türkiye YAPILAN YORUMLAR