Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Free Disk Cleaner

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oylar, ortalama: 4,00 out of 5)
Loading...

Free Disk Cleaner – Disk Temizleyici

 

Free Disk Cleaner, bilgisayardaki gereksiz çöp dosyaları silmek ve bilgisayarı optimize ederek hızlandırmak için geliştirilmiş bir araçtır.

Windows işletim sisteminizin performansıyla ilgili bir sorun mu yaşıyorsunuz? Her şey yavaş mı oluyor? En olası neden önemsiz dosyalardır. Bilgisayarınız zamanla gereksiz dosyalarla karmakarışık hale geliyor. İndirme, göz atma, herhangi bir belgeyi açma ve dosya oluşturma, gereksiz dosyaların bir kısmını bilgisayarınızın geçici klasöründe bırakır. Bir uygulamanın yüklenmesi veya kaldırılması bile bu tür gereksiz dosyalar bırakabilir. Bunlar bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olur.

Gilisoft ücretsiz disk temizleyici, tüm gereksiz dosyaları diskinizden kaldıran Windows için ücretsiz bir disk temizleme yazılımıdır. Bu disk temizleme yazılımı, anlaşılması kolay, basit ve anlaşılır bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Önemsiz dosyalar için taranacak diski seçebilirsiniz. Ayrıca taramaya herhangi bir içeriği dahil edebilir veya hariç tutabilirsiniz.

VirusTotal Sonuçları için buraya tıklayın!

Free Disk Cleaner

Özellikler:

Windows uygulamalarınızın çoğu, çalışırken sabit sürücünüzde geçici olarak çok sayıda “gereksiz” ve eski dosya oluşturur. Zamanla, bu gereksiz ve eski dosyalar megabaytlarca boşa harcanmış sabit disk alanı biriktirebilir ve ayrıca potansiyel hata üreten çapraz bağlantılı sürücü referanslarına dönüşebilir. Ayrıca, fazladan disk alanını boşaltmak ve sisteminizin en yüksek performansta çalışmasını sağlamak için gereksiz ve eski dosyaları bilgisayarınızdan güvenle tarar ve kaldırır.

Joker karakterler hakkında yeterli bilgiye sahip profesyonel kullanıcılar için Disk Cleaner Free, Windows’un desteklediği joker karakterlerle dosyaları temizlemek için bir arama maskesi sağlar. Dosya maskeleri (40’tan fazla) diskinizdeki her kuytu köşeyi aramanıza ve en büyük miktarda işe yaramaz dosyayı kaldırmanıza yardımcı olur. Gerekli aramalar için kendi joker karakterlerinizi eklemenize veya bazılarını kaldırmanıza izin verilir.

Bilgisayarınızın tüm sabit sürücülerini, flash bellekleri ve USB flash sürücülerini temizleyebilir. Güçlü bir tarama motoruyla, PC’nize bağlı gereksiz veya eski flotsam ve jet diskleri güvenli ve hızlı bir şekilde bulur ve siler. Elbette, optimum sistem performansının keyfini çıkarmak için tüm diskleri bir defada veya yalnızca bir diski temizlemenize izin verilir. Temizlenecek diskleri manuel olarak seçebilir, belirli uzantılara sahip dosyaları silebilir, klasörleri taramanın dışında bırakabilirsiniz, vb.

Diğer temizleyicilerde her zaman bulunmayan geniş bir joker karakter ve istisna listesine sahiptir, disk alanlarını temizlemenizi ve sistem sorunlarını önlemenizi sağlar. Konfigürasyon ekranı, kişisel ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde “Ekle” veya “Kaldır” ile dosyalar, klasörler, boş klasörler ve referanslar için joker karakterler ayarlamanıza ve istisnalar belirlemenize olanak tanır.

Disk alanını boşaltmak için sabit diskinizdeki gereksiz dosyaların sayısını azaltır ve geçici dosyaları kaldırırken, Geri Dönüşüm Kutusunu boşaltırken ve çeşitli sistem dosyalarını ve artık ihtiyacınız olmayan diğer öğeleri kaldırırken bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasına yardımcı olur . Bu dosyaların zaman zaman silinmesi en iyisidir, çünkü bir noktada sürücülerinizde önemli miktarda alan kullanabilirler.

Disk Analyzer, yerel sürücülerin ve içlerindeki verilerin kapsamlı taramasını ve analizini gerçekleştirebilir. Daha sonra, her sürücüdeki dosyaların dağıtımına görsel bir genel bakış elde etmeniz için sonuçları grafikler veya ayrıntılı listeler halinde sunabilir. Benzersiz önemsiz dosya sınıflandırması, yerel sürücülerdeki gereksiz dosyaları tanımlamanızı ve güvenli bir şekilde silmenizi kolaylaştırır.

Değerli disk alanı kaplayan veya artık ihtiyacınız olmayan gereksiz dosyaları sabit sürücünüzden güvenli bir şekilde kaldırarak, örnek resimler, örnek müzikler, örnek videolar, IME dosyaları, yardım dosyaları, yükleme dosyalarını indirme, yükleyici temel önbelleği vb. Disk Cleaner Free, sisteminizi inceltmeye, bilgisayarınızın hızını ve performansını artırmaya yardımcı olur.

Sisteminizdeki gereksiz dosyalar, sisteminizin performansını kötü etkileyen bir hastalık gibidir. Bu disk temizleme yazılımının yardımıyla, sistem performansınızı artırmak için gereksiz dosyaları kolayca tarayabilir ve kalıcı olarak silebilirsiniz.

 

Yazan: meto

Free Disk Cleaner BENZER İÇERİKLER
Free Disk Cleaner YAPILAN YORUMLAR