Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Free Firewall ikon

Free Firewall 2.6.2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oylar, ortalama: 3,00 out of 5)
Loading...

Free Firewall – Güvenlik Duvarı Yazılımı

 

Free Firewall, bilgisayarınızı her türlü tehdide karşı korur, şüpheli uygulamaların İnternet’e erişmesini ve veri göndermesini engeller.

Güvenlik söz konusu olduğunda, çoğu kullanıcı seçtikleri antivirüs çözümünün veya entegre Windows güvenlik duvarının özelliklerine güvenir. Bununla birlikte, İnternet erişimini verimli bir şekilde kontrol edebilen bağımsız güvenlik duvarı uygulamaları da vardır.

Yüklü uygulamaları ve aktif hizmetleri yönetin ve engelleyin

Bu kişisel güvenlik duvarı, Windows işletim sistemi tarafından sağlanan yerleşik çözüme bir alternatif olarak hareket eder ve ana bilgisayarda yüklü olan uygulamaların İnternet’e nasıl ve hangi uygulamaların eriştiğini kontrol etmek için oldukça farklı bir yol sağlar.

Ücretsiz Güvenlik Duvarı, bilgisayarda yüklü ve çalıştırılan tüm uygulamaların tam bir listesini alabilir, hem etkin hem de etkin olmayanları, tümü renk kodlu etkin hizmetlerin tam listesinin yanı sıra görüntüleyebilir. Tablo girişleri ada göre filtrelenebilir ancak diğer kriterler kullanılamaz. Her biri için, onu engelleme veya listeden kaldırma seçenekleri vardır (bir uygulamayı kaldırmak, işlemin sonlandırıldığı anlamına gelmez).

Credulous, Paranoid veya Blockade koşu modları

Free Firewall ile ilgili ilginç olan, çalışabileceği modlardır. ‘Akıllı’ modu, kullanıcının İnternet’e erişim için kurallar belirlemediği bilinmeyen uygulamalara veya uygulamalara izin verir. Diğer bir deyişle, belirlediğiniz kurallar etkindir, diğer tüm uygulamaların çevrimiçi ortama kısıtlamasız erişimi vardır. Bunun tersi, bilinmeyen veya kural koyulmamış uygulamalar dahil her şeyi engelleyen ‘Paranoid’ modudur.

Programı ‘abluka’ modunda çalıştırmak da mümkündür. Bu durumda, tüm uygulamaların ve çalışan hizmetlerin İnternete veya ağa erişmesine izin verilmez. Ablukayı kapatmak, önceki kural yapılandırmasını geri yükleyecektir.

Gizlilik koruma kiti: veri toplamayı, telemetriyi ve davranış izlemeyi engeller

Kullanıcılarını çevrimiçi tehditlerden korumak ve aşırı veri toplamayı önlemek amacı ile, kurulu uygulamalara İnternet erişimine izin verebilir veya engelleyebilir, böylece sisteminizden çıkan veriler üzerinde güçlü bir kontrol sağlar. Güvenlik duvarı işlevlerinin yanı sıra, bu uygulama çevrimiçi kullanıcı ve davranış takibini de engelleyebilir, giden telemetri verilerini kısıtlayabilir ve bilgisayarınızı yetkisiz uzaktan erişim ile alakalı olarak koruyabilir.

VirusTotal Sonuçları için buraya tıklayın!

Free Firewall

 

 

Yazan: meto

Free Firewall 2.6.2 BENZER İÇERİKLER
Free Firewall 2.6.2 YAPILAN YORUMLAR