Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Glary Disk Cleaner ikon

Glary Disk Cleaner 5.0.1.290

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oylar, ortalama: 4,00 out of 5)
Loading...

Glary Disk Cleaner – Disk Temizleme Aracı

 

Glary Disk Cleaner, gereksiz dosyaları silmek için tasarlanmış ücretsiz bir disk yardımcı programıdır.

Windows’taki varsayılan disk temizleme yardımcı programından farklı olarak, daha ayrıntılı tarama sonuçlarını görüntüleyerek, silinecek dosyaları tek tek seçmenize olanak tanır. Kategori listesi ayrıca sistem ve kullanıcı geçici dosyaları, küçük resim önbelleği, hata raporları, günlük dosyaları, bellek dökümü, geri dönüşüm kutusu verileri, geçersiz kısayollar vb.

Ayrıca, güncel olmayan Windows Updates verilerinden, indirilen program dosyalarından ve Windows Installer tarafından oluşturulan gereksiz dosyalardan kurtulmak için de kullanabilirsiniz. Sadece birkaç tıklama ile programın hedeflemesi gereken klasörleri yapılandırabilirsiniz ve gitmeniz iyi olur.

Genellikle, bu gereksiz veya önemsiz dosyalar program eksik kaldırıcılarının, geçici Internet Dosyalarının sonucu olarak görünür. Sezgisel ve kullanımı kolay arayüzü ile  tüm gereksiz dosyaları silmek için yardımcı olur. Bilgisayarınızda biriken gereksiz dosyaların bir güvenlik sorunu oluşturacağı gerçeğini de asla unutmamak gerekir.

Çünkü her ne kadar gereksiz yada önemsiz diye adlandırdığımız dosyalar, kötü amaçlı kişilerin sizlerin bilgilerini ele geçirmek için kullanacağı dosyalardır. Program, bu gereksiz dosyaları silmek sayesinde hem güvenlik sorunlarını ortadan kaldırmış olacak, hemde diskinizde boş alan oluşturacak.Windows temp veya gereksiz dosyaların yanı sıra, Glary Disk Cleaner yüklü tarayıcıların veya uygulamaların önbelleğini de boşaltabilir. Bunlarla beraber, temizleme sırasında silinecek dosya türlerini tanımlayarak, boşaltılacak özel dosya ve klasörler ekleyebilirsiniz.

Yanlışlıkla silmeleri önlemek için, analiz sırasında atlamasını istediğiniz dosyaları veya konumları içeren bir göz ardı listesi oluşturmanıza olanak sağlar. Tüm verileri temizlemeden önce, silmek üzere olduğu dosyaların bir yedeğini oluşturmanızı önerir. Bir şeyler ters giderse, tüm dosyaları tek tıkla geri yükleyebilirsiniz.

VirüsTotal Sonuçları için buraya tıklayın!

Glary Disk Cleaner

KULLANIM VİDEOSU

 

 

Yazan: meto

Glary Disk Cleaner 5.0.1.290 BENZER İÇERİKLER
Glary Disk Cleaner 5.0.1.290 YAPILAN YORUMLAR