Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Google Drive ikon

Google Drive 64.0.4.0

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmadı)
Loading...

Google Drive – Bulut Tabanlı Veri Yedekleme

 

Google Drive, dosyaları ve klasörleri yerel bilgisayardan ve paylaşılan sürücülerden buluta senkronize etmek için kullanacağınız yedekleme programı.

Google Drive, bulut depolama alanınıza erişmek için Google hesabınıza giriş yapmanızı gerektirir. İster Google One aboneliğiniz olsun, ister ücretsiz plana güvenin, uygulamayı kullanmak için atılacak adımlar aynı olduğundan fark etmez.

Masaüstü istemcisi yüklenir yüklenmez, bilgisayarınızda senkronize edilmesini istediğiniz dosyaları depolayabileceğiniz yeni bir sürücü oluşturur. Yalnızca yerel makinedeki “Drive’ım” klasöründeki dosyaları senkronize edebilen eski Yedekleme ve Senkronizasyon’un aksine, yeni  ortak drive’lardaki dosyalarla da çalışır. Ayrıca, sadece seçili klasörleri değil, tek tek dosyaları senkronize edecek şekilde yapılandırabilirsiniz.

Yedekleme ve Senkronizasyon, dosyaları açmak için yerel uygulamaları kullanırken, bir yenilik daha sunuldu. Uygulama üzerinde Microsoft Outlook ve Microsoft Office ile sorunsuz bir şekilde bütünleşerek gerçek zamanlı varlık desteği sağlıyor.

Uygulamayı kullanmak oldukça sezgisel olsa da, tüm özellikler ve seçenekler hakkında bilgi edinmek için katılabileceğiniz bir “Masaüstü için Drive’ı Kullanmaya Başlayın” turu vardır. Medya dosyaları da dahil olmak üzere tüm dosya ve klasörleri  yüklemeyi seçebilir veya yalnızca fotoğraf ve videoları depolamak için Google Fotoğraflar‘ı kullanabilirsiniz.

Verilerinizi bulutla eşitlemenin avantajı, daha sonra bilgisayarınızda depolama alanı açabilmeniz ve gerektiğinde dosyalara doğrudan buluttan erişebilmenizdir. Artı olarak, tüm bu dosyalara, aralarında geçiş yapmak zorunda kalmadan bir veya daha fazla Google hesabı kullanarak erişebilirsiniz.

Varsayılan olarak, Google Drive dosyaları akışa alacak şekilde yapılandırılır, yani senkronize edilen tüm dosyaları yalnızca bulutta depolar. Dosyaları bulut yerine PC’nizle senkronize etmek için herhangi bir dosya veya klasörü birkaç adımda çevrimdışı kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Alternatif olarak, tüm verileri hem bulutta hem de bilgisayarınızda saklamasını söyleyebilirsiniz.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

Google Drive

 

 

Yazan: meto

Google Drive 64.0.4.0 YAPILAN YORUMLAR