Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
GPU-Z ikon

GPU-Z 2.53.0

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Oylar, ortalama: 3,50 out of 5)
Loading...

GPU-Z – Ekran Karı Bilgilerini Gösteren Uygulama

 

GPU-Z, ekran kartınız ve GPU’nuz hakkında tüm bilgileri vermek için tasarlanmış küçük boyutlu yardımcı bir programdır.

Program sayesinde Grafik kartınızın modelini, yonga setini ve özelliklerini keşfeder, sistem tepsisi alanındaki canlı sensör değerlerini izleyebilir ve günlük sensör etkinliğini izleyebilirsiniz. Ekran kartı tanılama aracı  yeni bir güncelleme yayınladı.

GPU-Z’yi kurmak veya doğrudan başlatmak mümkündür. Taşınabilirliği sayesinde, herhangi bir bilgisayarda kolayca ve önceki kurulumcular olmadan çalıştırmak için aracı bir USB flash diske  kaydetmek mümkündür. Ayrıca, Windows kayıt defteri ayarlarını değiştirmez veya diskte izinsiz ek dosyalar oluşturmaz, böylece kaldırıldıktan sonra geride hiçbir iz bırakmaz.Grafik kartı söz konusu olduğunda, kartın adını, GPU’sunu, revizyonunu, teknolojisini, çıkış tarihini, transistörlerini, BIOS sürümünü, cihaz kimliğini, gölgelendiricileri, DirectX destek sürümünü, piksel ve doku doldurma hızını, bellek türünü ve boyutunu, veri yolunu gösterir.

Genişlik, bant genişliği, sürücü sürümü, GPU ve varsayılan saatler ve diğer ayrıntılar gibi. Uygulama OpenCL, CUDA, PhysX ve DirectCompute için destek sunar. PC ünitesine yerleştirilmiş birden fazla grafik kartı varsa, her biri için tüm bu ayrıntıları görüntülemek mümkündür.

VDDC (bellek voltajı) ile birlikte GPU sıcaklığını, çekirdeği, belleği ve gölgelendirici saatlerini, yüzde ve RPM cinsinden fan hızını, kullanılan belleği, GPU’yu, bellek denetleyicisini ve video motoru yüklerini gösterir.

Herhangi bir sensörü devre dışı bırakmak, canlı kullanımı kolayca izlemek için pencere başlığında tercih edilen birini göstermek ve aracı her sensör için gerçek, en düşük, en yüksek veya ortalama okumayı gösterecek şekilde ayarlamak mümkündür.

Bilgi yenileme hızı değiştirilebilir (100 milisaniyeden 10 saniyeye kadar); program arka planda çalışsa bile ekranı yenilemeye devam eder, ancak bu özellik devre dışı bırakılabilir. Dahası, tüm sensör bilgileri düz metin belgesine kaydedilebilir; sensör yenileme hızı için ayarlanan frekansta GPU-Z tarafından sürekli güncellenir.

Ayrıva bu program sahte ekran kartlarını tanılama özelliği ile bilgisayar kullanıcılarını sahte donanımlara karşı koruyor. Ayrıca DirectXOpenCLCUDA ve Vulkan’ın API özellikleri programın özellikleri arasında yer alıyor.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

GPU-Z

GPU-Z

 

 

 

Yazan: meto

GPU-Z 2.53.0 BENZER İÇERİKLER
GPU-Z 2.53.0 YAPILAN YORUMLAR