Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
İmzager MİM ikon

İmzager MİM 2.9.1

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmadı)
Loading...

İmzager MİM – Elektronik İmza Uygulaması

 

İmzager MİM, elektronik ortamda elektronik imza atmak için kullanacağınız ücretsiz ve basit kullanışlı bir programdır.

Bilgisayar kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte kurum ve kuruluşlar iş süreçlerini elektronik ortama taşımakta ve kağıt kullanımı gün geçtikçe azalmaktadır. Islak imzanın yerini alan elektronik imza kullanımı bu sürecin önünü açan en önemli teknolojilerden biridir. Bu sayede dokümanlar elektronik ortamda imzalanabilmekte ve orjinalliğini koruyarak saklanabilmektedir.

Günümüzde elektronik imza uluslararası standartlar ile tanımlanmış ve kanuni olarak da geçerlilik kazanmış bir güvenlik aracı haline gelmiştir. Elektronik imzanın ıslak imzanın yerini alması ve kanuni geçerliliği olması doğru bir şekilde oluşturulmuş olmasına ve tanımlanmış bu standartlara uyumluluğuna bağlıdır.

Oldukça detaylı tanımlanmış ve sürekli değişim gösteren e-imza standartlarının takibi son kullanıcı için yerine getirilmesi zor ve zaman alıcı bir süreçtir. Dolayısıyla kullanıcıyı bu süreçten kurtaran basit  ve standartlarla uyumlu  bir elektronik imzalı doküman oluşturma ve doğrulama aracı  önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Ayrıca kamu kurumlarının kendi aralarında elektronik imzalı olarak yazışmasını destekleyen Elektronik Yazışma(E-Yazışma) paket standardı gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Dolayısıyla bu paketi oluşturma ve doğrulama aracı ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

İmzager MİM uygulaması elektronik imza oluşturulmasını, mevcut elektronik imzalı dokümanlardaki imzaların görüntülenmesini, imza eklenmesi ve imzaların yönetilmesini sağlayan yardımcı bir uygulamadır. İmzager uygulaması kurumsal kullanımdan ziyade, elektronik imza uygulamaları geliştiren yazılımcılara yönelik geliştirilmiştir.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

İmzanger MİM

 

 

 

Yazan: meto

İmzager MİM 2.9.1 BENZER İÇERİKLER
İmzager MİM 2.9.1 YAPILAN YORUMLAR