Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
inkscape ikon

Inkscape 1.2.2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oylar, ortalama: 4,00 out of 5)
Loading...

Inkscape – Vektörel Resim Düzenleyici

 

Inkscape, resim düzenleme ve grafik çizim konusunda sizlere yardımcı olacak açık kaynak kodlu ücretsiz vektörel bir düzenleme aracıdır.

Gelişmiş düzenleme özellikleri sunan Inkscape , vektör grafikleri sektöründe ciddi bir rakiptir ve Illustrator veya CorelDraw gibi daha karmaşık yazılım paketlerine uygun bir alternatiftir . Profesyonel çizim araçları karmaşık nesneler oluşturmanıza izin verirken, filtre seti grafik tasarımı tamamen yeni bir seviyeye taşımanıza yardımcı olur.

Kullanım kolaylığı göz önünde bulundurularak tasarlanan arayüz, tüm seçeneklere hızlı erişim sağlayan iyi organize edilmiş ve oldukça sezgiseldir. Program, JPEG, PNG, TIFF, EPS ve vektör tabanlı formatlar dahil olmak üzere çoklu dosya türleriyle uyumludur.

İşaretleyiciler, degradeler, şekiller, yollar, klonlar, alfa harmanlama ve daha fazlasını içeren grafik nesneleri çizmek ve düzenlemek için güçlü bir araç seti ile birlikte gelir, ancak serbest el çizimine de izin verir. Yalnızca birkaç tıklamayla nesneleri taşıyabilir ve ölçeklendirebilir, nesne grupları oluşturabilir ve birden çok öğeyi düzenleyebilirsiniz.

Doğrudan XML düzenleme, belge eşleme, ekran piksel manipülasyonu, düğüm düzenleme, bitmap izleme, bahsetmeye değer özelliklerden bazılarıdır. Katman desteği sağlar ve karmaşık yol işlemleri gerçekleştirmenin yanı sıra yol efektlerini uygulamanızı ve düzenlemenizi sağlar. Ayrıca, uygulama SVG yazı tipi düzenleyicisi, glifler ve çok dilli yazım denetimi gibi metin düzenleme araçlarıyla birlikte gelir.

Avantajlarından biri, kullanıcıların daha alışılmadık grafikler oluşturmasını sağlayan çok çeşitli filtre ve uzantılardır. Renk filtreleri, bulanıklaştırma, deformasyon ve farklı malzemelerden morfoloji filtrelerine ve gerçekçi olmayan 3D gölgelendiricilere kadar hepsi tasarım olanaklarını genişletmenize ve yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

İster masaüstünüz için basit bir simge oluşturmak ister karmaşık pazarlama malzemeleri tasarlamayı planlayın, Inkscape ihtiyacınız olan tüm enstrümanları içerir. Atölyenizde kullanmak için bir plotter kesim programı veya bir grafik çizim programı arıyorsanız, bunu ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Tanınmış rakiplerinden bazılarına benzer yeteneklere sahiptir, bu da onu her grafik tasarımcı için harika bir araç haline getirir.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

Inkspace

 

Yazan: meto

Inkscape 1.2.2 YAPILAN YORUMLAR