JPEGsnoop ikon

JPEGsnoop 1.8.0

Fotoğraf Orjinallik Analiz ve Araştırma Programı

 

JPEGsnoop, daha önceden üzerinde değişiklik yapılmış fotoğraflar üzerinde oynama ve tahrifat varmı ; tespit etmenizi sağlayan ücretsiz bir yazılımdır.

Her dijital fotoğraf gizli bilgilerin olduğu bir zenginlik içerir. JPEGsnoop ise, merak edenler için bu ayrıntıları ortaya çıkarmak için yazılmıştır. Fotoğrafın çekiminde kullanılan makine türü, fotoğrafta sıkıştırma ve photoshop oynaması varmı yokmu şeklinde sonuçları elde edersiniz. Ayrıca bunların dışında, çözünürlük, meta verileri ve daha birçok ayarlar ile ilgili bilgiler elde edersiniz.Photoshop kullanımıyla beraber, yaygın olarak kullanılmaya başlayan fotomontaj yöntemiyle, bir çok fotoğraf sosyal ortamlarda orjinalmiş gibi paylaşılıyor. Bu yazılım sayesinde bir fotoğrafın orjinal olup olmadığını anlamanız oldukça kolay. Buna bir çeşit dijital görüntü balistik incelemesi de diyebiliriz. Ücretsiz bir programdır. İndirip hemen kullanabilirsiniz.

JPEGsnoop

Program Videosu

Program gömülü bir JPEG görüntüsünü içeren herhangi bir dosyayı çözmeye çalışacaktır:

Örneğin:

JPG – JPEG Fotoğraf Çekimi
THM – RAW Fotoğraf / Film Dosyaları İçin Küçük Resim
AVI * – AVI Filmleri
DNG – Dijital Negatif RAW Fotoğraf
PSD – Adobe Photoshop dosyaları
CRW, .CR2, .NEF, .ORF, .PEF – RAW Fotoğraf
MOV * – QuickTime Filmleri, QTVR (Sanal Gerçeklik / 360 Panoramik)
PDF – Adobe PDF Belgeleri
Video dosyası formatlarının (.AVI ve .MOV gibi) çok çeşitli kodeklerden birinde kodlanmış video akışlarını içerebilen kaplar olduğunu unutmayın. Yazılım bu video kaydını yalnızca kullanılan kodlayıcı Motion JPEG (MJPG) tabanlıysa yorumlayabilir.

 

Toplam Puan

Yazan: meto

JPEGsnoop 1.8.0 YAPILAN YORUMLAR