Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Kdenlive ikon

Kdenlive for Mac 21.12.2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmadı)
Loading...

Kdenlive for Mac  – Açık Kaynak Kodlu Video Düzenleyici

 

Kdenlive for Mac, bir çok profesyonel video düzenleme özelliklerini içinde barındıran açık kaynak kodlu ücretsiz video düzenleme programı.

Video düzenleme ile ilgileniyorsanız, muhtemelen bu yönde ayıracak çok fazla kaynağa sahip güçlü bir bilgisayara sahip olmanın yanı sıra, işinizi basitleştirmenize yardımcı olacak uygun araçlara da ihtiyacınız olduğunu anlamışsınızdır. Bu durumda, projelerinizin kalitesini artırmak için size kapsamlı bir araç koleksiyonu sunan Kdenlive gibi özel yazılım çözümlerine başvurabilirsiniz .

Bu program, hedef bilgisayara yüklemenizi gerektirmez, çünkü yalnızca içerdiği arşivin paketini açmak ve yürütülebilir dosyayı başlatmak, tüm özelliklerinin keyfini çıkarmanızı sağlar. Ancak, bu uygulamanın düzgün bir şekilde yüklenmesi gerekmese de, uygun şekilde çalışması için gerçekleştirmeniz gereken birkaç adım vardır. İlk olarak, FFMPEG dosyasını almanız, paketinden çıkarmanız ve “bin” ve “preset” klasörlerinin içeriğini Kdenlive’nin kök dizinine taşımanız gerekir. Aksi takdirde, başlatma sırasında bir hatayı tetikler ve istendiği gibi çalışmaz.

Doğrusal olmayan bu video düzenleyici, videolar veya ses kesmeleri gibi çeşitli klipleri yerleştirebileceğiniz ve bunları istediğiniz gibi birleştirebileceğiniz iyi bilinen zaman çizelgesi düzenini sağlayarak gelişmiş video projeleri oluşturmanıza olanak tanır.

Dahası, hem ses hem de video kliplerinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz çok sayıda geçiş  efektleri içerir. Örneğin, ses seviyelerini ayarlayabilir, bir fazer kullanabilir, bir ses dalga biçimi filtresi uygulayabilir, renk düzeltmeleri yapabilir, videoları kırpabilir ve dönüştürebilir, bozabilir veya bulanıklaştırabilirsiniz ve bu sadece yüzeyi çiziyor.

Kdenlive, projelerinizle ve uygulamanızla ilgili çok çeşitli parametreleri ayarlamanıza olanak tanır. Bu nedenle, özel bir proje klasörü seçebilir, tercih ettiğiniz çözünürlüğü ve kare hızını ayarlayabilir, kare boyutunu ve görüntü oranını ayarlayabilir, video veya ses küçük resimlerini etkinleştirebilir, meta verileri düzenleyebilir, proje dosyalarının bir listesini görüntüleyebilir ve “Proje Ayarları”ndan önbelleğe alınmış verilere erişebilirsiniz.

Öte yandan, uygulama yapılandırma penceresi proje varsayılan ayarları, zaman çizelgesi, ortam, JogShuttle, oynatma ve kod dönüştürme ile ilgili daha birçok ayarlanabilir ayardan oluşur. Bunları yapılandırmak, gelişmiş bilgisayar becerileri veya en azından benzer yazılımlarla daha önce deneyim gerektirir.

VirusTotal Sonuçları için buraya tıklayın!

Kdenlive

PROGRAM VİDEOSU

Yazan: meto

Kdenlive for Mac 21.12.2 YAPILAN YORUMLAR