KeePass ikon

KeePass 2.45

KeePass – Şifre Yönetim Programı

 

KeePass nedir?
Bugün birçok şifreyi hatırlamanız gerekiyor. Windows ağ oturumu açma, e-posta hesabınız, web sitenizin FTP parolası, çevrimiçi parolalar (web sitesi üyesi hesabı gibi) vb. İçin bir parolaya ihtiyacınız vardır. Liste sonsuzdur. Ayrıca, her hesap için farklı şifreler kullanmalısınız. Çünkü her yerde sadece bir şifre kullanırsanız ve birisi bu şifreyi alırsa bir sorununuz var demektir.  Ciddi bir problem.

KeePass, şifrelerinizi güvenli bir şekilde yönetmenize yardımcı olan ücretsiz bir açık kaynak şifre yöneticisidir. Tüm şifrelerinizi bir ana anahtar veya anahtar dosyası ile kilitlenmiş bir veritabanına koyabilirsiniz. Bu yüzden sadece bir ana şifreyi hatırlamanız veya tüm veritabanının kilidini açmak için anahtar dosyasını seçmeniz gerekir. Veritabanları şu anda bilinen en iyi ve en güvenli şifreleme algoritmaları (AES ve Twofish) kullanılarak şifrelenmektedir. Daha fazla bilgi için özellikler sayfasına bakın.Gerçekten ücretsiz mi?
Evet, gerçekten ücretsiz: açık kaynak kodlu (OSI sertifikalı). Bu kaynak kodların tam kaynağına bakabilir ve şifreleme algoritmalarının doğru bir şekilde uygulanıp uygulanmadığını kontrol edebilirsiniz.

KeePass

 

 

 

 

Yazan: meto

KeePass 2.45 YAPILAN YORUMLAR