Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
KeePass ikon

KeePass 2.53.1

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oylar, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

KeePass – Şifre Yönetim Programı

 

KeePass nedir?
Bugün birçok şifreyi hatırlamanız gerekiyor. Windows ağ oturumu açma, e-posta hesabınız, web sitenizin FTP parolası, çevrimiçi parolalar (web sitesi üyesi hesabı gibi) vb. İçin bir parolaya ihtiyacınız vardır. Liste sonsuzdur. Ayrıca, her hesap için farklı şifreler kullanmalısınız. Çünkü her yerde sadece bir şifre kullanırsanız ve birisi bu şifreyi alırsa bir sorununuz var demektir.  Ciddi bir problem.

Programı kullanmak için, tüm oturum açma hesaplarınızı saklayan bir veritabanı oluşturmanız gerekir. İçeriğin bir ana şifre, bir anahtar dosyası veya en azından mevcut kullanıcı hesabına ait bilgilerle korunması zorunludur.

Bilgisayar hesabınıza erişimi olan bir kişi de veritabanı içeriğine erişebileceğinden, ana parolayı kullanmak diğer iki yöntemden daha güvenli olabilir. Maksimum koruma için üç güvenlik önlemini de birleştirebilirsiniz.

Bilgileri özel kategoriler yardımıyla düzenleyin

Veritabanı yapısı esnektir ve öğeleri organize etmek için klasörler veya alt klasörler oluşturmanıza olanak tanır. Girişleri arka plan rengini, simgeyi değiştirerek veya bir etiket ekleyerek de kişiselleştirebilirsiniz.

Oturum açma ayrıntılarını girin

Veritabanındaki her giriş, hesap açıklaması, kullanıcı, şifre ve web sitesi adresi gibi temel oturum açma ayrıntılarını girmenize olanak tanır. Daha fazla ayrıntı kaydetmeniz gerekirse, “banka hesap numarası” veya “gönderim adresi” gibi yeni alanları kolayca oluşturabilirsiniz.

Veritabanına bir dosya ekleyin

Uygulama ayrıca, hızlı bir şekilde görüntülemek için herhangi bir dosyayı veritabanından bir öğeye eklemenize izin verir. Program, harici programlar kullanılmadan önizlenebilen görüntüleri, metin dosyalarını ve HTLM dosyalarını işleyebilir.

Otomatik Yazma özelliği ve şifre yöneticisi

Programın ilginç ve kullanışlı bir özelliği, doğrudan bir web sitesine gitmenize ve veri tabanında depolanan bilgileri otomatik olarak girmenize olanak tanıyan Otomatik Yazma işlevidir. Bu, kullanıcı adını ve şifreyi yazmak zorunda kalmadan neredeyse anında herhangi bir web sitesinde oturum açmanıza olanak tanır.

Veritabanında yapılan tüm değişiklikler, Otomatik Yazma özelliğinin kullanıldığı zamanı da görüntülemenizi sağlayan program tarafından saklanır. Program, veritabanınızda farklı girişler olarak kaydedilen birden çok parola oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü bir parola oluşturucu içerir.

Güçlü ve verimli bir şifre yöneticisi

Genel olarak, KeePass Password Safe, kullanımı kolay arayüz ve veri tabanının içeriğini şifrelemek için kullanılan 256-bit algoritma sayesinde verilerinizi güvende tutmak için güvenilir bir çözümdür.Gerçekten ücretsiz mi?
Evet, gerçekten ücretsiz: açık kaynak kodlu (OSI sertifikalı). Bu kaynak kodların tam kaynağına bakabilir ve şifreleme algoritmalarının doğru bir şekilde uygulanıp uygulanmadığını kontrol edebilirsiniz.

VirusTotal sonuçları için buraya tıklayın!

KeePass

KULLANIM VİDEOSU

 

 

 

Yazan: meto

KeePass 2.53.1 BENZER İÇERİKLER
KeePass 2.53.1 YAPILAN YORUMLAR