Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Kripto para yasası ile ilgili düzenleme meclise geliyor

Kripto para yasası ile ilgili düzenleme meclise geliyor

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Kripto para yasası

Kripto para yasası ile ilgili düzenleme meclise geliyor

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Cuma günü yaptığı açıklamada kripto para konusunda bir düzenleme hazırlandığını ve bu düzenlemenin meclise gönderileceğinden bahsetmişti.

Daha sonra AKP Grup başkan vekili Mustafa Elitaş, Twitter’da konuya ilişkin bir canlı yayına katılarak, kripto para temsilcilerini meclise davet ederek bu konudaki görüşlerinin alınacağından bahsetti. Bu görüşlerin alınması ile beraber taslağa son şekli verilerek meclise gönderilecek. Tasarıyla beraber kısmen açıklanan düzenlemelerde, paranın yurtdışına çıkışını kısıtlayıcı bazı düzenlemeler yer alıyor. Kripto paraların vergilendirilmesi ile ilgili olarak henüz tam bir bilgiye ulaşılamadı. Önümüzdeki Çarşamba günü kripto paraların vergilendirilmesi ve diğer düzenlemeler ile ilgili konu daha netleşecek. Düzenleme aşamasında olan ve meclise sunulacak olan tasarı ile ilgili olarak uzmanlar görüş belirttiler.

Uzmanlar, söz konusu içerikte bir düzenlemenin dünyanın hiçbir yerinde eşi benzeri olmayan bir yasaklama modeline işaret ettiğini belirtiyor. Söz konusu taslakta kripto para yatırımlarının yurtdışına transferinin önüne bariyer çeken bir yapı planlanıyor, yatırımcı kripto parasını yurtdışı platformlara gönderemiyorlar. Uzmanlar çıkış engellenirse, girişlerin de duracağına ve Türkiye’deki inovasyonu da yok edeceğine dikkat çekiyor.

 

Kripto para yasası ile ilgili düzenleme meclise geliyor YAPILAN YORUMLAR